Nabíjení autoklíče nabíječkou zubního kartáčku

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Radimhavirov
Příspěvky: 30
Registrován: 14 bře 2012, 01:00

Nabíjení autoklíče nabíječkou zubního kartáčku

#1 Příspěvek od Radimhavirov »

Zdravím vás všechny vespolek, jaký máte na tohle názor, je to realné ? Nemůže to nějak poškodit ten klíč. Je rozdíl v nabíječce pokud je kartáček na Li-ion akumulátor ?

https://www.youtube.com/watch?v=51VBCDEWaCs

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#2 Příspěvek od misocko »

myslim ze je to taka ista blbost ako vecsina videi ktore sa zacinaju na "How to"
klucik by musel mat v sebe obvod podporujuci taketo nabijanie a samozrejme prijimaciu cievku.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#3 Příspěvek od p32 »

Za prvé je to blbost a za druhé jde jen o jednou za pět let výměnu baterie za 20-30,- Kč a 5 minut práce. :lol:

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Ačkoli se mi to na první pohled zdá také jako blbost, tak na druhý pohled se lze dočíst, že klíč používá nabíjecí akumulátor Panasonic VL2020 https://www.alliedelec.com/panasonic-vl ... /70196813/ . Což napovídá, že se asi skutečně nabíjí. RFID komunikace může do klíče za jízdy nějaký ten náboj natlačit. Tady je pitva: https://www.youtube.com/watch?v=JGeIqQ3oSFI . Tedy to asi opravdu může fungovat, i když cívka v klíči je opravdu malá. Kdyby ale nenabíjeli, nedávali by do klíče akumulátor. Dávat klíč k jiné nabíječce může být lehce riskantní, na druhou stranu volná vazba mezi cívkami asi nebezpečný proud na výstup neprotlačí.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

p32 píše:... jde jen o jednou za pět let výměnu baterie za 20-30,- Kč a 5 minut práce. :lol:
Za 5 let? Drobkovi je 10 let - jeden klíč má furt ještě originální baterku a v tom druhým jsem ji měnil poprvé za celou dobu vloni v listopadci ... a to ještě jenom pro sichr, LEDka na klíči normálně blikala, akorát občas jsem auto neodemknul na dálku větší jak 2 metry. Klíče jsou normální koncernový "vystřelováky", baterky klasika lithium CR2032 jako zálohovačky BIOSu do mámoprkna. Aby se baterky tohohle typu vyčerpaly po 5 letech provozu, muselo by to auto sloužit jako pekařská nebo pošťácká dodávka = odemykat a zamykat se 50x denně. Moderní elektronika klíčů totiž nevysílá celou dobu zmáčknutí tlačítka - ona zopakuje na každý zmáčknutí vysílanej kód jen asi 5x-10x a pak se vypne - naproti tomu třeba v takovejch ovladačích pro felichčiji dokud někdo držel tlačítko, vysílač běžel trvale ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#6 Příspěvek od kovar »

Je to úplná blbost!
Kdo měl už někdy rozdělaný el. kartáček , tak dobře ví že se zasouvá do cívky která je krmená přímo ze sítě a v tom kartáčku je druhá jako sekundární. Pak následuje klasické usměrnění a spousta jiných obvodů.

Takže s tímhle postupem se může ten klíč spíše poškodit než nabít.

Taky by to někdo mohl zkusit dobít na indukčním vařiči.
:D
Možná by to bylo rychlejší je tam totiž větší cívka.
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

EKKAR píše:
p32 píše:... jde jen o jednou za pět let výměnu baterie za 20-30,- Kč a 5 minut práce. :lol:
Za 5 let? Drobkovi je 10 let - jeden klíč má furt ještě originální baterku a v tom druhým jsem ji měnil poprvé za celou dobu vloni v listopadci ... a
No tak jsi jen potvrdil to, co jsem napsal. Nebo ten klíč fakt potřebuješ dobíjet zmíněným způsobem? :lol:
Desetiletými veterány, co jsou nebezpečím na silnicích, tak dnes už nikdo nejezdí. Každý si zodpovědně kupuje nové auto a nyní šetří i na elektromobil. :wink:

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od Zaky »

kovar píše:Je to úplná blbost!
Kdo měl už někdy rozdělaný el. kartáček , tak dobře ví že se zasouvá do cívky která je krmená přímo ze sítě a v tom kartáčku je druhá jako sekundární. Pak následuje klasické usměrnění a spousta jiných obvodů.

Takže s tímhle postupem se může ten klíč spíše poškodit než nabít.

Taky by to někdo mohl zkusit dobít na indukčním vařiči.
:D
Možná by to bylo rychlejší je tam totiž větší cívka.
To, že je cívka nabíječky kartáčku buzená přímo ze sítě, tak to je, přesně jak píšeš, úplná blbost :-)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

p32 píše:
EKKAR píše:
p32 píše:... jde jen o jednou za pět let výměnu baterie za 20-30,- Kč a 5 minut práce. :lol:
Za 5 let? Drobkovi je 10 let - jeden klíč má furt ještě originální baterku a v tom druhým jsem ji měnil poprvé za celou dobu vloni v listopadci ... a
No tak jsi jen potvrdil to, co jsem napsal. Nebo ten klíč fakt potřebuješ dobíjet zmíněným způsobem? :lol:
Desetiletými veterány, co jsou nebezpečím na silnicích, tak dnes už nikdo nejezdí. Každý si zodpovědně kupuje nové auto a nyní šetří i na elektromobil. :wink:
Ty už to radši nehul a přečti si pořádně, na co jsem reagoval - až to teda vydejcháš, v tomhle stavu jdi radši do Hajan ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“