účel konektorů

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
student
Příspěvky: 45
Registrován: 13 črc 2012, 02:00

účel konektorů

#1 Příspěvek od student »

poradí mi někdo jaký, účel má tento konektor u tohoto staršího rodopedu ( co se do něj připojuje )
Přílohy
DSCN0558 rodoped.JPG
(274.58 KiB) Staženo 110 x

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#2 Příspěvek od Eleman »

Že by snímač (jazýčkový kontakt)otáčení setrvačníku pohánněného pedály?
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Zaujimave su aj tie prepojky na plosaku pod bateriou.

Uživatelský avatar
student
Příspěvky: 45
Registrován: 13 črc 2012, 02:00

#4 Příspěvek od student »

V příloze přidávám čelní pohled; podle mne signál z případného jazýčkého kontaktu se přivádí na čelní konektor. Proto mne zajímá nač je ten druhý konektor
Přílohy
DSCN0555 rodoped.JPG
(277.28 KiB) Staženo 51 x

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Čelní konektor 3,5mm se používá k připojení snímače tepu. Ten se přidělává na ucho. Snímač je vlastně optozávora, kde přerušení světelného toku zajistí přívod krve do ušního lalůčku.
Alespoň u rotopedu, který máme doma, to tak je.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Souhlas s Michalem. Ten dvoupinovej konektor může bejt servisní - po sériový lince se dá propojit nějakej ruční vyčítací přístrojek s vnitřní pamětí a zjistit skutečnou odběhanou dobu nebo přehrát nějaký konstanty atd. Možností je neúrekom.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
AlesALF
Příspěvky: 206
Registrován: 16 pro 2010, 01:00
Bydliště: mezi HK a JC

#7 Příspěvek od AlesALF »

U nových modelů možná,
u tohoto dědečka je spodní dvoupin pro jazýčkový kontakt co snímá magnet na setrváku a vrchní jack je pro snímač tepu.
Kdo nevěří, tak ať vloží baterie a vyzkouší nasimulovat impulzy od setrváku. Pokud je ten černej flusanec co je na dps funkční, tak určitě naskočí displej a bude ukazovat něco co bude odpovídat frekvenci spínání.

Uživatelský avatar
Monogatari
Příspěvky: 100
Registrován: 03 pro 2017, 01:00
Bydliště: Holešov

#8 Příspěvek od Monogatari »

Kazeťáky když mají u schránky na baterky konektor, tak je na akumulátor. Nevim jak rotopedy..

Uživatelský avatar
student
Příspěvky: 45
Registrován: 13 črc 2012, 02:00

#9 Příspěvek od student »

dobrý večer, příspěvek od AlesALF je nejblíž skutečnosti co se týče mého dotazu. Po nasimulování stavu, kdy jsem na ty dva piny připojil jazýčkové relé a magnetem ho aktivoval, celý displej ožil; následně jsem důkladně prohledal dutiny rodopedu a skutečně našel kus dvouvodiče sice bez protikusu toho konektoru. Po provizorním odzkoušení to půjde zprovoznit, ať čísilka ožijí. Děkuji za všechny příspěvky,

Odpovědět

Zpět na „Poradna“