Sencor SLE40F10M4

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Luis_III
Příspěvky: 4
Registrován: 09 úno 2018, 01:00

Sencor SLE40F10M4

#1 Příspěvek od Luis_III »

Zdravím, dostala se mi k opravě TV SENCOR SLE40F10M4, problém prý začal cca před 2 měsíci. Při zapnutí se TV několikrát restartovala, než naběhla ( logo>tma>logo…), postupem času se doba nutná ke startu prodlužovala, až se TV dostala do stavu, kdy už se jen restartuje. Osciloskopem jsem zkontroloval všechna napětí, která jsem našel, a nezdá se, že by problém byl způsoben napájením. Po pročtení místních diskuzí jsem dospěl k závěru že problém bude pravděpodobně v poškození FW, rád bych se proto zeptal zda nemá někdo bin soubor k této TV a nebyl by mi ho ochoten zaslat.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#2 Příspěvek od MetalGod »

Pokud by bylo něco s FW, tak buď nenaběhne vůbec, nebo bude chybovat, ale ne, že se po pár restartech rozchodí, není samoopravnej. To spíš něco čeká na zahřátí, elyt, studeňák,…
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Rovnako sa moze prejavovat aj vadna flash.

Uživatelský avatar
Luis_III
Příspěvky: 4
Registrován: 09 úno 2018, 01:00

#4 Příspěvek od Luis_III »

Mluvil jsem s majitelem a ke konci se prý také „rozhazovaly“ barvy, pokud zobrazovaný obraz obsahoval víc červené. Krom FW mě moc nenapadá na co se zaměřit. Ještě můžu zkusit desku ohřát fénem. Pokud by změna teploty měla vliv, dalo by se lokálním zahříváním zkusit izolovat oblast problému, bohužel se k dalším pokusům dostanu nejspíš až v neděli.

Uživatelský avatar
Luis_III
Příspěvky: 4
Registrován: 09 úno 2018, 01:00

#5 Příspěvek od Luis_III »

Díky ochotě místních se mi podařilo získat bin soubor zkusím přehrát bin na původní chip, pokud to nepomůže objednám nový, koukal jsem že z běžných obchodů má jen digikey (W25Q64JVSSIQ-ND) a pak čína...

Ještě bych se rád zeptal na programování, běžně pracuji s programátorem asix forte/presto ale ještě jsem neprogramoval žádnou flash, některé následující možnosti mám nejspíš jen díky tomu, že typ součástky se přesně neshoduje (W25Q64BV)

Prostřední nabízí ještě nastavení konfigurační paměti:
BP: ( předpkládám že to je Block Protect)=> nechám na 0
TB: from top
SEC: 4KB (podle datashetu velikost sektorů)
zaškrtávače SRP0 a SRP1 nechám nezaškrtlé
a Quad mode: disabled

Ještě je možnost nahrát pouze datovou paměť a konfiguraci nenastavovat což asi bude s ohledem na odlišný typ součástky lepší volba.

Uživatelský avatar
lucie
Příspěvky: 64
Registrován: 07 lis 2017, 01:00
Bydliště: Trutnovsko

#6 Příspěvek od lucie »

Něco pro mrknutí je zde pro stejnou desku.https://www.youtube.com/watch?v=-ci9ZLeETMk

Uživatelský avatar
Luis_III
Příspěvky: 4
Registrován: 09 úno 2018, 01:00

#7 Příspěvek od Luis_III »

Tak dnes jsem původí flashku přehrál, hodil jí zpátky a zase to šlape jako nové. Pokud by někdo používal stejný programátor jako já (presto/forte), tak jsem nahrával jen datovou paměť (nebo jak tomu říká Asix UP: „paměť programu“), na konfiguraci jsem nešahal a součástku jsem zvolil W25Q64BV.
Děkuji všem za pomoc.

Uživatelský avatar
Gembe
Příspěvky: 16
Registrován: 15 črc 2010, 02:00

#8 Příspěvek od Gembe »

Dobrý deň.
Kde zohnať FW na TV SENCOR SLE40F10M4.
Ďakujem.

Uživatelský avatar
standamajka
Příspěvky: 219
Registrován: 14 led 2005, 01:00
Bydliště: Tábor

#9 Příspěvek od standamajka »

Ahoj dej mail pošlu
Standa

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#10 Příspěvek od Heno »

MetalGod píše:Pokud by bylo něco s FW, tak buď nenaběhne vůbec, nebo bude chybovat, ale ne, že se po pár restartech rozchodí, není samoopravnej. To spíš něco čeká na zahřátí, elyt, studeňák,…
Nie je to tak úplne pravda. Nerozhodné bity sú bežné na flash po niekoľkých rokoch po nahratí. Potom ako sa náboj v konkrétnej bunke pamate časom začne vybíjať sa najprv len niekedy objaví problém a časom stále viac.

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#11 Příspěvek od decmen »

Dobrý den všem, dnes se mi dostala do ruky tv Sencor SLE 48F10M4.
Po zapnutí jen krátce problikne podsvit a logo a telka spadne do stby. Přitom v intervalu asi 1/2 minuty blikne červená led, ale jinak nic.
Zatím jsem vyměnil jen vyteklej elyt 470uF/63V. Měření jednotlivých napětí provedu zítra nebo pozítří.
Na co se dál zaměřit? Bude rovněž vadná flash? Programátor bohužel nemám :-(
Díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#12 Příspěvek od decmen »

Našel jsem vlákno, kde se řešil stejný problém:
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=71019
Takže zítra změřím napětí a budu se věnovat tomu podsvitu, zřejmě také vadné led.

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#13 Příspěvek od decmen »

Nedalo mi to, ale teď už můžu jít spát klidnější. Podle uvedeného vlákna jsem k C702 připájel odpor M1 (na prasáka na stojato, smd se mi fakt hledat nechtělo), a zapnul. Telka jede, ale jsou patrné fleky v podsvitu, takže mě čeká rozborka panelu a výměna diod.

Dodatek: na tom mém Sencoru jsou ve 4 větvích napájení led osazeny paralelně vždy jen 2 odpory 1R0 (třetí pozice pro R789,792,795 a 798) nejsou osazeny. Podle kolegy olda007 z uvedeného vlákna tedy ještě z každé větve odpojím po jednom odporu 1R0 a uvidím, co to udělá s podsvitem. V nejhorším musím někde vykutat odpory něco mezi 0,5-1 ohm.
To vše ale až po výměně vadných diod.

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#14 Příspěvek od decmen »

Ještě řeším jednu otázku: jaký koupit programátor na případné nucené přehrání flash apod. Stačil by
ebay1

nebo koupit už raději
ebay2

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#15 Příspěvek od decmen »

Trochu oživím toto téma. Včera mi přišly led diody z Číny, tak jsem se dnes pustil do rozborky toho Sencora. Všechno šlo celkem hladce, ale na konci jsem se nestačil divit. Tuhle telku už měl nějakej umělec v parádě - opravoval podsvícení - jak, to je vidět na fotkách :
Pochopitelně, že vložené diody mají jinou teplotu a hlavně jsou 3V , přičemž celý podsvit je ze 6V diod. :toilet:
Přílohy
led ^2a.jpg
led ^1a.jpg
naplácané kusy pásku s led
naplácané kusy pásku s led

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“