Kombinovaná chladnička Philco

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

Kombinovaná chladnička Philco

#1 Příspěvek od Ralph »

Mám tuto kombinovanou chladnici a přestala fungovat.Nejprve jsem vyměnil kapklarovy termostat který nespinal.Ale nyní mám problém s tím že kompresor běží bez přestávky již třetí den a nevím co dál co mám vyzkoušet.Problem je v tom že se jedná o jednokompresorovou lednici a termostat je zde jen jeden který je umístěn v prostoru chladničky.Mel jsem podezření na vadný kompresor či únik chladiva ale to jsem dnes vyloučil.Zmeril jsem teplotu v mrazáku kde je -24 ale v prostoru lednice je +12 což je problém že v lednici nedosahnu teplotou pod 12 stupňů tudíž termostat nemůže vypnout.Myslite že bude zaseknutý přepouštěcí ventil tudíž mám tento problém? Je to lednice stará 12 let a u novějších jsem vidaval elektromagnetický ventil nad kompresorem ale zde nic takového není všechny trubky od kompresoru vedou do pláště chladničky tak nevím co vyzkoušet.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#2 Příspěvek od dred »

bude zrejme upchatý expanzný ventil pre výparník v chladničke.

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#3 Příspěvek od Ralph »

S tím asi nic neudělám že? Zkoušel jsem různě poklepat po trubkách chladícího systému ale nic se nezměnilo.Oprava servisem vyjde asi nerentabilne.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#4 Příspěvek od dred »

keď nepomohlo poklepanie po trubkách tak asi ani chladničkár to nebude chcieť robiť,lebo keď to natlakuje a nepovolí,hrozí deštrukcia výparníka...
skúsiť môžeš poklepať "mocnejšie" viac to už nepokazíš, ale majstra môžeš skúsiť,čo povie....
ten expanzný ventil je v podstate len prechod z trubky kompresora do takej tenučkej "kapilári" čo ide k výparníku...ale zrejme bude niekde v obale/izolácii ...

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#5 Příspěvek od doktor365 »

dred píše:bude zrejme upchatý expanzný ventil pre výparník v chladničke.
Žádný expanzní ventil tam není,chladivo nastřikuje kapilára.Chladivo je nejdříve nastřikováno do výparníku mrazáku potom teprve do lednice. Při únjku chladiva se to chová stejně.

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#6 Příspěvek od Ralph »

Při úniku chladiva se to chová stejně? Já myslel že když v mrazáku je teplota -21 tak chladiva je dostatek.Myslel jsem že kdyby byl únik chladiva tak ani mrazák nedosáhne teploty která tam je po změření.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#7 Příspěvek od dred »

Možno to ináč voláte.. č.2 (zdroj Wiki)
Přílohy
untitled.JPG
(19.03 KiB) Staženo 130 x

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#8 Příspěvek od doktor365 »

Při úniku chladiva ti nejprve přestane fungovat lednice mrazák ještě bude protože nejprve se chladivo odpařuje právě v mrazáku. Pokud se teda jedná o jednokompresorovou kombinaci s jedním termostatem bez rozdělovacího ventilu.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“