Sháním Ruské odpory MLT

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

Sháním Ruské odpory MLT

#1 Příspěvek od sinclair »

Někdy loni před Vánoci tu někdo nabízel kvanta odporů MLT-0,25 až MLT-2, po celých krabičkách a dost za hubičku. Už to nemůžu v historii najít - přiznejte se, kdo to byl! :D
Potřeboval bych do řady 0,25, 0,5 a 1 dost doplnit, ale 0,25 jenom provedení v cihlově červeném laku, ne nejnovější v šedém, či naopak nejstarší v jasně červeném.
Kdybyste se někdo chtěl rusáků zbavit, či vyměnit za jiný hodnoty, kterých mám zase já přebytek, dejte prosím vědět.
Díkes.

Uživatelský avatar
lucie
Příspěvky: 64
Registrován: 07 lis 2017, 01:00
Bydliště: Trutnovsko

#2 Příspěvek od lucie »

A co tady ? U Lhotského...?

Link skryt.
Hill

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#3 Příspěvek od sinclair »

Vážně si myslíš, že chci kupovat 30 let starý ruský odpory za kačku pade kus ???
Když už, tak bych bral asi tady
http://www.hadex.cz/hledat/?search=MLT-0%2C25
ale s nima se dost dobře nejde domluvit ani na barvě, ani tam nemaj všecky hodnoty, co potřebuju. To ani ten Lhotskej ne.
Hadex i od tranzistorů posílá neuvěřitelný mixy třeba tří firem..
Lhotský už ani nenabízí žádnou množstevní slevu, jak dřív bývalo u něj dobrým zvykem.
Jinak ten link na Lhotskýho je fakt kouzelnej...
Naposledy upravil(a) sinclair dne 04 bře 2018, 17:22, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
EL34
Příspěvky: 604
Registrován: 21 zář 2009, 02:00
Bydliště: Chrast u Chrudimi

#4 Příspěvek od EL34 »

Mám tmavě zelené. Jaké staré jsou?

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#5 Příspěvek od sinclair »

MLT-0,25 jsem tmavě zelené nikdy v životě neviděl.
Tmavě zelené se dělaly snad jenom MLT-1 a MLT-2, anebo naše TR182-TR184 do televizorů.
Nepsal jsem něco o cihlově červeným laku?

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#6 Příspěvek od starecd »

sinclair: jo v Hadexu se těžce dohaduje, jelikož to chystají baby. Kdysi jsem tam bral nějaké smetí a měli tam KMG 6800uF/16V za slušný peníz, ačkoliv jsem tam měl napsaný maximální průměr, poslali stejně jinou značku i rozměr. Takže šel zpět, jen díky rozměru.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Jenys »

O jaké hodnoty máš zájem? Podívám se, něco se možná naskytne, ale zítra ne, když tak pozítří. :?
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
VonBahnhof
Příspěvky: 110
Registrován: 11 led 2008, 01:00
Bydliště: Brno, hl.n.

#8 Příspěvek od VonBahnhof »

Něco málo má ve výprodeji i Buček...

Na jeho stránkách https://www.bucek.name záložka "výprodej rezistorů."

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od Michal22 »

Ty šedé mají vyšší vlastní šum?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
EL34
Příspěvky: 604
Registrován: 21 zář 2009, 02:00
Bydliště: Chrast u Chrudimi

#10 Příspěvek od EL34 »

sinclair píše:MLT-0,25 jsem tmavě zelené nikdy v životě neviděl.
Tmavě zelené se dělaly snad jenom MLT-1 a MLT-2, anebo naše TR182-TR184 do televizorů.
Nepsal jsem něco o cihlově červeným laku?
No psal jsi, že 0,25 jenom v cihlově červeném laku. U ostatních jsi barvu nespecifikoval.
Mám dost hodnot 0,5 tmavě zelených : 68R, 220R, 270R, 330R 390R, 560R
MLT-2 mám 820R, 1k, 1k8
MLT-1 mám 68k, 39k asi i 47k
MLT-2 cihlově červené 120,180, 220, 270, 330, 390, 680, 820R. 56k

Zpaměti to nevím přesně. Napiš sem jaké hodnoty potřebuješ a kolik ks..

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#11 Příspěvek od sinclair »

Potřebuju zrekonstruovat nějakých pár stejných desek, kde byly původně z konstrukce předepsaný TR151-152, semtam TR153-154.
Ale asi než se rozkývala výroba, tak Lanškroun TR151-154 zastavil a hrnuli sem ve velkým MLT-0,25 až MLT-2. Bylo toho tolik, že se to cpalo i místo TR112, když dotyčná hodnota chyběla.
Mimochodem - poznáte od sebe TR112a a originální TR151?
Zařízení je z období, kdy všecky dovážený MLT měly jednotně cihlově červenej lak a postříbřený vývody.
Šedý 0,25 jsou podle mě pozdější výroba a nejspíš i ty zelený 0,5-2.
U těch zelených si navíc nejsem jistý, jestli nebyly jinak specifikovaný, na jiný použití - mám v krabici i pár MLT-2 asi pro vf, nebo snad vn aplikace, co vypadají teda dost exoticky.
Existovala teslácká řada TR182-184, co vypadala úplně stejně, jako MLT-0,5 až MLT-2, úplně stejný zelený odstín, ale byly česky popsaný, jedničky a dvojky přímo typem.
V katalogu byly specifikovaný nějak jinak, než klasický MLT a taky je před r. 89 nešlo běžně koupit či nafasovat - pamatuju si je jenom z práce od televizáků a pár jich ještě někde mám.
Měly specifikovaný něco jinak, ale už se nepamatuju přesně co.
Možná napětí či dovolenou ztrátu a v neprospěch něčeho jinýho, fakt už nevím a ani už nevím, ve kterým starým katalogu to je.
A ty jasně červený, co se občas vyskytujou i v divných hodnotách, asi řady E24, jsou zase úplně nejstarší, podle mě už z přelomu 50/60 let.
U některých stávajících kusů, co jsou osazený na těch deskách, jsou dost ohavné tolerance, že to ani trimrama nejde dostavit.
U vyšších hodnot, asi nad 680k mám podezření na to, že s nima něco je.
Toleranci mají všecky mimořádně velkou, klidně i 20% a hodnota je oproti podobným, ale nepoužitým kusům při měření na běžném ohmmetru i na můstku divně nestálá. Podle mě budou taky pachateli toho šumu, co to ve výsledku produkuje, i přes osazení bezvadnými polovodiči. Každej modul navíc šumí jinak a ve výsledku se to ani zdaleka neblíží hodnotám odstupu, co udává revizní předpis.
Všechno osazení, včetně zdrojových a pomocných desek je klasicky cihlově červený, tak mi přijde trochu hloupý do toho namíchat šedý a zelený, no..

Jde o starší mixpult z Elektroakustiky Bratislava, takže těch hodnot bude víc, sepíšu to. Převážně teda MLT-0,25.
Jestli teda můžete někdo něco nabídnout, tak bych poprosil ty cihlově červený.
Můžu koupit, nebo můžem měnit za stejný množství TR191, těch mám deset prdelí.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od Michal22 »

Našel bych něco (jednotky až desítky kusů) v hodnotách 15R, 68R, 82R, 120R, 150R, 390R, 470R, 1k8, 2k2, 5k6, 8k2, 10k, 56k, 68k, 82k, 120k, 150k, 180k, 220k, 270k, 390k, 560k, 820k, 1M.
Šedých mám ještě víc, i od jiných hodnot.
Vše MLT 0,25.
A pak spoustu všelijakých těch šedých TR xxx s barevným kódem, taky dost TR161 v řadě E24.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Jenys »

Leoši, ještě scháníš ty MLT rezistory? Něco jsem sehnal. Když tak se ozvi.
Honza.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od jef111 »

Leoši co to je přesně za pult? Nějaké díly tady mám i na starší řady "URS" takže by se třeba něco našlo. Co se s tím pultem dělo?
Nějaké odpory MLT taky mám, zkusím to sepsat. Nemyslel jsem si že by si jich někdo cenil nad klasické moderní 0207. :)
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#15 Příspěvek od sinclair »

Martine, jde asi o nejstarší verzi EPP, jakoby 102, ale není to nijak označený, nemá to ani náznak štítku.
Je to celý postaru "bratislavsky" šedivý, černý sítotisk, knoflíky s kleštinou, jako měly EJU363, ale čepici v odstínech šedé, ne barevné.
Pult má celkem jenom 8 vstupů /typizovaná EPP102 deset/. Měřáky jsou ještě DHR5, neoznačený zahraniční posuvný poťáky s 6 vývody, na všech důležitých místech jsou BCY59 a BC109 Siemens, něco BC107, zbytek jsou BFY a BFW bez loga výrobce. Bambusák kupodivu ani jeden.
Trafa úplně bez štítků, měřáky úplně žlutý a olezlý vč. bakelitu, viditelná část postříbřených vývodů MLT je úplně sytě černá. TR151 vypadají celkem v pořádku, ale podle měření nejspíš mnohokrát zmrzlý elektrolyty budou muset všecky pryč. Taky můžu narazit na tom, že část elytů je ještě stará řada TC962-TC968, předchůdci TE980-988.
Topologie desek je úplně jiná, než jak je na výkresech ke standardní EPP102.
Přes všecky brutální úchylky součástek a zmrzlý elyty ten pult ale v základu funguje, úplně celý..
Myslím si, že ten přístroj byl ve své době nějakým testovacím prototypem. Napovídá tomu i to divný, na západě nakoupený osazení. Podle charakteristického chování elytů byl někde dlouho odložený a hlavně - má za sebou nejmíň tak 40-45 intenzivních cyklů suchý mráz / suché horko. Vznik odhaduju někam na přelom 60. a 70. let.
Ty BCY59, které tam dozajista nikdo nedával dodatečně, to celé posouvají na těsný okraj 70.let.
Je to zčásti osazený ještě originálníma TR151, ale z větší poměrné části těma cihlovýma MLT-0,25. Zajímavý na tom je to, že všecky stávající TR151 v 5% toleranci jsou víceméně v pořádku, ale většina MLT nad půl mega je úplně v řiti.
Nepředpokládám, že by ještě někdo mohl mít origo TR151 /málokdo je rozezná od TR112a/, tak spíš jdu po těch MLT-0,25.

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“