Transcend JetFlash 16GB, zmizli dáta

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

Transcend JetFlash 16GB, zmizli dáta

#1 Příspěvek od jogo9 »

Zdravím,
na Transcend JetFlash 16GB fleške vraj zmizli dáta (vraj aj v NTB -ale možno ich len nevedia nájsť -ešte som na to nepozeral -a možno ich tam ani nemali..). Bola v lete pribalená na školení aj s video dátami a obrázkami, v podstate sa z nej vždy len opakovalo, prehrávalo, "učivo", používaná v NTB Asus 1215N Win7. Dal som ju do môjho PC -výsledok je na obrázkoch. V správe diskov ju nevidím. V Prieskumníku TP sa objaví, ako Removable Disk, avšak bez obvyklých údajov o Celkovej veľkosti a Voľnom mieste. Je nádej na záchranu dát?
Přílohy
Transcend_Vlastnosti_02.jpg
(47.59 KiB) Staženo 119 x
Transcend_Vlastnosti_01.jpg
(36.16 KiB) Staženo 109 x

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Stáhni si Pandora Recovery z www.pandorarecovery.com

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od Celeron »

Tak přesně tohle samý se stalo mě s Trancendem 8GB, co jsem dostal na firemním dnu. Přihrával jsem si k němu prezentaci z předchozího roku, a jak to překročilo 4GB, šel do kopru. Asi to nebyl Trancend, prostě nějaká falešná čínská 4GB.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#4 Příspěvek od samec »

Ja mam jeden starsi 8GB a ten ma pamatove cipy na dvoch plosnych spojoch spojenych konektorom. Ked oddelim pridavny, tak ukazuje polovicnu kapacitu s polovicou suborov. Ked to dam naspat, tak ma zasa 8GB so vsetkymi subormi.

Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

#5 Příspěvek od jogo9 »

Ďakujem!
Nechcel som niečo nenávratne pokaziť vlastným postupom. Náhodne som to potom vyriešil inak:

V Pandore totiž fleška nešla spustiť -slabo viditeľný popis (obr.). Fleška bola vsunutá v prídavnej karte PCI pre rozšírenie počtu USB [karte kedysi vsunutej do PC hlavne za účelom "oddelenia" USB vstupu od MB (ak som sa správne povyjadroval) -aby vtedy pripojené USB zariadenia (mp3-ky) nezaťažovali PC (bolo to potrebné pri niektorých servisných úkonoch). Odvtedy tento vstup využívam prioritne pe všetko].

Napadlo ma flešku vsunúť do pôvodného USB portu MB. Oplatilo sa - fleška sa objavila v Pandore riadne (obr.). Aj v prieskumníku TP už nebolo Removable disk, ale Transcend. Objavili sa dáta, aj Vlastnosti boli ok. Rýchlo som obsah prekopíroval do PC.

Dá sa odhadnúť, prečo v tom NtB s Win7 a mojej prídavnej karte (pri XP) fleška riadne nejde a v USB porte matičnej dosky mi ide v poriadku :?:

Flešku vyradiť, alebo urobiť s ňou niečo :?:
Přílohy
Transcend_Vlastnosti.jpg
(36.95 KiB) Staženo 90 x
(Pandora) vsunute do USB portu MB.jpg
(19.31 KiB) Staženo 104 x
(Pandora) vsunute do pridavnej karty.jpg
(20.52 KiB) Staženo 112 x

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#6 Příspěvek od MetalGod »

Hele, to vypadá, že předtím byla napájená nedostatečně dimenzovaným zdrojem, nejspíš s ní nic nebude.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

Taky si myslím, že bude v pořádku. Nakonec ji může prozkoušet zápisem většího obsahu dat a potom čtením. :wink:

Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

#8 Příspěvek od jogo9 »

Jj, dávali to do Hub-u.. (kúpil som ich dávnejšie na základe dobrých recenzií viac a rozdal, používam ho aj ja na NtB, občas dám doň aj ext. HDD..)

Lenže používali to tam aj pred tým a nebol problém.. Tak ma napadlo, ak by to malo byť odberom, či "sa nezvýšil odber" tej flešky -veď ja napr. do toho môjho USB vstupu prídavnej karty PC pripájam ext. HDD-y rôzneho druhu -a bez problému, aj staré, ktoré sú napájané Y-nkami (čiže zrejme so zvýšeným odberom), a pripájam ich len jednou žilou -idú.. A jedna mizerný fleška -že by to neutiahlo taký štandardný odber..

Dali sme to dnes do NtB napriamo - a fleška šla.. Za nejakú hodinu-dve však to vypadlo aj tam..

Teraz som ju dal do toho môjho "prídavného USB" v PC -nešla.
Dal som ju do USB MB -šla.
Vrátil som ju do prídavného - a ide..
Dávam ju striedavo -a ide stále..
Púzdro je studené.
Myslím, že ak je tam skoro 15GB dát, nemala by byť "falošná" čiže SW-ovo zvyšovaná..

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

No jestli jde o data, tak bych honem koupil novou a zkopíroval ji dokud jde. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

#10 Příspěvek od jogo9 »

Dáta už sú v PC, čo s tou fleškou (už len zo zvedavosti, ako sa bude správať ďalej -a možno to napovie viac o závade), skúsiť naformátovať :?:

Odporučíte 16-ku Kingston alebo Adata , alebo niečo iné :?:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#11 Příspěvek od Celeron »

Já kupuju hlavně celokovový Kingstony. Tak nějak pocitove jsou betelnější a ten plech teoreticky odstíní mahnetický a elektrický špatnosti.
Adata jsem koupil 2x a už nejde ani jeden. Má totiž plastovej rámeček USB konektoru a stačí se na něj křivě podívat a praskne.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

Já používám jedině Adata a naprosto bez problémů. Musí se ale rozlišovat taky typ pamětí.

Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

#13 Příspěvek od jogo9 »

Zobral som ten Kingston.. Kopírujem -a človek by netušil, aký ho môže čakať problém..
Přílohy
ina fleska 16gb je mensia.jpg
(80.46 KiB) Staženo 138 x

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#14 Příspěvek od masar »

A kde je ten problém?
:wink:

Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

#15 Příspěvek od jogo9 »

No nejaké dáta ešte zostali vonku -nová fleška má skutočnú kapacitu menšiu než tá stará -a sa do tej novej už nezmestia.. Radi by dáta mali znovu pohromade na jednej -asi bude treba flešku vymeniť za 32-ku..

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“