Žehlička tefal výměna šňůry

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

Žehlička tefal výměna šňůry

#1 Příspěvek od TAKJAN »

Hydracerk: "Nedávno jsem rozebral vadnou neopravitelnou žehličku Tefal Aquaspeed 15.5. V provozu byla asi sedm let. Nic zvláštního v ní nebylo. Zaujal mě akorát přívodní kabel, který je napevno zalisován do jakýchsi kontaktů. Není tam žádné svorkovnice se šroubky. Kabel by se tedy blbě vyměňoval, ale naštěstí to nikdy nebylo potřeba."
Asi jsem na ni narazil, nevíte, jak šňůru vyměnit? Asi jen autor. servis v rámci ojebání zákazníka? Jinak fakt nevím. Čokolády tam nedám, to byl jen záblesk prasáctví. :-)) Dík
Přílohy
K800_20180320-133401.JPG
(93.71 KiB) Staženo 234 x

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#2 Příspěvek od dred »

na podobnej žehličke to nebolo na pevno...boli tam vnútri perká ako vo Wagosvorkách , na kábloch nakrimpované kolíčky (nie štipce na prádlo :lol: ) vytrhol som to von - žehlička bola spálená, išlo o záchranu kábla. Ale išlo to pekne ztuha...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Nie je cela ta tmava cast nahodou konektor, nasunuty na vyvodoch telesa? Vlavo a vpravo to ma zapadky. Vodice su v kontaktoch nakrimpovane.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#4 Příspěvek od TAKJAN »

To mne taky napadlo, ale jak zaberu, tak se to celé kroutí a hrozí rozlámání. Tepelná únava.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jjilek »

Minulý týden jsem dceři opravoval tuhle čínskou žehličku, naštěstí tam vešla čokoláda. Tam byly nějaké netypické fastony, na které stejně doma nemám kleště.
Přílohy
zehlicka.jpg
(66.05 KiB) Staženo 179 x

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#6 Příspěvek od ohryzek36 »

Je to konektor, co je nasunutý na vývodech tělesa. Je ale asi zarezlý - prostě se musí pořádně zabrat. Přinejhorším koupíš druhý kabel nebo použiješ tu čokoládu.

Uživatelský avatar
pepannn
Příspěvky: 21
Registrován: 23 srp 2015, 02:00

#7 Příspěvek od pepannn »

Já bych to zastřihl dva centáky od té svorkovnice a nacínoval nový kabel+smršťovačka na spoje.

Uživatelský avatar
dj_rizek
Příspěvky: 711
Registrován: 07 dub 2005, 02:00
Bydliště: blízko Třeboně

#8 Příspěvek od dj_rizek »

Hmm,akorát někdy je docela velkej problém ty dráty pájet protože to nejde běžným způsobem trubičkovým cínem.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

V zehlicke su dost vysoke teploty, tak neviem, ako dlho by ten spajkovany spoj vydrzal...

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#10 Příspěvek od mi-ro »

Vydrží. V místě spojů není teplota tak vysoká.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#11 Příspěvek od Achab »

Nebo spoje místo pájení zalisovat do trubičky. Ovšem jestli kontakty zarezly, není vhodné je v tom stavu nechat, můžou se časem upálit.
Celý konektor by snad měl jít vysunout, ale kontakty nemusí být určeny k oddělení (zpětný zámek).

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#12 Příspěvek od TAKJAN »

Vrátil jsem to s tím, že oprava nemusí dobře dopadnout, ať se rozhodnou. Je to v rodině, takže opatrnost nutná. Navíc šňůře jako takové nic není,jen poškozené opletení, které švagr omotal černou izolačkou:-))

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“