telefon LENOVO A328 oprava

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

telefon LENOVO A328 oprava

#1 Příspěvek od ok1hga »


Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#2 Příspěvek od PCmaniac99 »

Format EMMC jsi zkousel? ale pozor můžeš přijít o IMEI ale i to se prej dá opravit.

Pokud Ti to blbne po přehrání softu tak by to taky mohl bejt nevhodnej scatter file.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#3 Příspěvek od ok1hga »

ne, závadu to mělo, už když jsem to od dcery dostal . . .
po zapnutí naběhlo logo LENOVO, ale po chvilce (cca 15 vteřin) to zhaslo a za dalších 10 vteřin se znova objevilo logo . . . a tak pořád dokola.
Na dvojhmaty a nebo trojhmat to nedělalo nic.
Nakonec už to nešlo ani vypnout, jen vyndat baterku . . .
stahl jsem si několik různých SW, ale po proběhlém flashování, se to chovalo stále stejně.
tak jsem udělal kompletní formát a od té doby to nedělá vůbec nic . . .
nenaběhne ani logo.

potřebuji poradit, jestli to má HW nebo SW závadu . . .

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Nedávno jsem zrovna tenhle krám řešil taky, začalo to tím, že občas, pak většinou a nakonec už vůbec nenabootoval, zůstalo viset logo. Tak jsem to flashnul, telefon asi měsíc chodil a pak začal hlásit prý něco s bluetoothem. Když se ke mě opět dostal, tak už zase nabíhal jen po logo. Tak jsem ho zkusil znovu flashnout a telefon totálně umřel a už nejde ani zapnout. SP Flash toolem lze zformátovat flashku, lze nahrát a zverifikovat preloader (ten je totiž v oddělené části flash), ale nelze už nahrát a úspěšně zverifikovat nic dalšího. Co jsem googlil, tak dle mého názoru to zabalila flash, přešla do read only režimu a je vymalováno. Strávil jsem na tom dost času, přestalo mě to bavit, tak jsem to vrátil majiteli nevyřešené, on se s tím smířil, protože mě zná a věří mi, že když tvrdím, že je to neřešitelné, tak to tak opravdu je :-). Smutné je, že původně se telefon opravoval kvůli rozbitému displeji, který jsem vyměnil, vše bylo chvíli v cajku, ale majitel si opravený telefon dlouho neužil a pokud je KO flash, tak je to prakticky neřešitelné. Snažit se u takového krámu měnit flashku je blbost, přehodit spolehlivě takovéhle BGAčko je stále nad moje síly a obávám se, že už to lepší nebude.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#5 Příspěvek od ok1hga »

to Zaky: takže radíš vyhodit ?

tady je vidět jak tu paměť mění . . .

https://youtu.be/EaYvAnuUwic

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od Zaky »

Nemám patent na rozum, třeba to nějaké řešení má, já ho ale nenašel a dost dalších lidí, co se dotazují na stejnou věc na webu taky ne. Pokud je to skutečně vadná paměť, tak by to výměna měla vyřešit. Zkoušel jsem měnit jednou paměť v Samsung Galaxy S3, což nedopadlo a znovu do toho nejdu, znamená to sehnat paměť, čekat na dodání, strávit s ím spoustu času a pak si veškeré náklady zaplatit sám, děkuju pěkně :-) Třeba si jednoho dne postavím přetavovací pec a pak to třeba půjde lépe, zatím se na to ale nechystám. Uvěřitelná pouzdra jdou horkovzduchem v pohodě, do příliš titěrných nebo velkých BGA se ale nehodlám montovat.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#7 Příspěvek od ok1hga »

Zaky díky za názor,
zkusím to alespoň nahřát IR lampou . . . maximálně to poletí . . .
mám nějaké desky na kterých si to můžu odzkoušet
a pak to zkusím přímo na tom telefonu
a uvidíme . . .

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od Michal22 »

U Samsungů bývá většina BGA tmelených průhledným tmelem. Tam se Reflow nedá moc provozovat :-(
U toho Lenova nevím.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#9 Příspěvek od Zaky »

Jenže ta pamět nemá tržené kuličky, ale má ojeté paměťové buňky, tyhle paměti mají poměrně nemalou záložní oblast pro nahražování již nefungujících oblastí a ta když dojde, tak se paměť zamkne proti zápisu a zůstane jen přístupná pro čtení, protože již není schopna dále pracovat. Takže žádné nahřívání nepomůže. U Samsungu jsem se pokusil paměť sundat a připájet novou, ale asi jsem při tom poškodil desku, to lepení čipu je špatná věc. Navíc nový čip byl nakuličkován bezolovem a na překuličkování jsem neměl planžetu, tak jsem zkusil připájet to bezolovo, sice pod tavidlem, ale ne pod dusíkem, což taky nevím, jak dopadlo, když pod to není vidět.

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#10 Příspěvek od Heno »

Čo sa týka výmeny a reball eMMC, tak sa to dá, ale bez lupy alebo mikroskopu to nepojde, sú tam guličky 0,3mm !!!

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“