USB adapter ST Lab U350

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
omegatv
Příspěvky: 401
Registrován: 08 úno 2006, 01:00
Bydliště: Okr.Prešov

USB adapter ST Lab U350

#1 Příspěvek od omegatv »

zdravim,mam tu tento adapter na prevod z USB na RS232.Problem je v tom ze to ide iba vo win.XP a vista, no ja mam v notase Wind.7,Slo by to nejak pouzit na tu 7 alebo ho dat do supliku.Je k tomu aj CD s programom.Dik za nejake info.
...Laco...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Tam je tusim PL2303, na ten existuju drivery asi pre vsetky OS. CD vyhod.
Naposledy upravil(a) rnbw dne 25 bře 2018, 18:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
omegatv
Příspěvky: 401
Registrován: 08 úno 2006, 01:00
Bydliště: Okr.Prešov

#3 Příspěvek od omegatv »

Je tam PL2303 ma este oznsc.LF10312,
...Laco...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Pokud by v tom byl čínský pajc PL2303, tak musíš použít starší driver, funguje i na W10, ale každý update W10 tam zase nas*re poslední verzi, která s pajcy neběží a musíš to zase ručně šoupnout na tu starou. Která je ta ještě funkční verze, dohledáš na webu, v hlavě to nemám.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od FHonza »

https://www.youtube.com/watch?v=8Y_78eDEQyY
Odkaz na driver je pod videem

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Tam bude original. Tento prevodnik mam z doby, ked sa este o falosnych nechyrovalo.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od Zaky »

Aha, no pokud je to hodně staré a je v tom PL2302HX, tak na tom nejsi o nic lépe, protože Prolific bohorovně prohlásil tyto IO za discontinued, pravděpodobně proto, že je neumí poznat driverem od pajců a tudíž s novými drivery neběží taky a musíš jít výše popsanou cestou. Pro mě je to jednoznačné ponaučení NIKDY nepoužít nic od Prolificu do profesionálně vyráběných produktů, protože kdybych měl v nějakém zařízení mezi zákazníky originál PL2303HX, tak mám HODNĚ VELKÝ problém a netuším, co bych s tím dělal, protože stahovat na vlastní náklady všechna zařízení z celého světa a měnit IO by mohlo být pro firmu beze srandy likvidační. Viz: http://www.prolific.com.tw/US/ShowProdu ... 55&pcid=41
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Ja to pouzivam jedine v Linuxe, takze ma nejake vyplody SW "inzinierov" Prolificu nastastie nemusia zaujimat... Ale dobre vediet, ktore vyrobky nekupovat.

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#9 Příspěvek od mluno »

rnbw píše:Ja to pouzivam jedine v Linuxe,...
Už léta, od doby, co jsem přičuchnul k linuxu mi vrtá hlavou, jak je možné, že linux naprostou většinu "normálních" periferií zvládá bez jakýchkoliv ovladačů jen s tím co má v jádře zatímco windows má problémy naprosto se vším. Je fakt, že z normálních periferií dá ještě zabrat tiskárna (jsou výrobci, kteří si bohorovně myslí, že uživatele linuxu mohou oželet) a zatím jsem nezprovoznil televizní kartu, ani z těch, které pod linuxem fungovat mají, naštěstí televizní počítač má windows.

Právě u těchto převodníků jsem si to řikal. Ve windows jsem musel instalovat patero ovladačů (PL23xx, FT232 a co já vim jak se ty různé varianty jmenujou), linux bral všechny s naprostou samozřejmostí.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Pretoze pre Linux niekto ten driver napise (bud na zaklade dokumentacie alebo aj bez nej, ale vyzaduje to omnoho viac usilia) a nasledne sa stane sucastou jadra. Odvtedy to zariadenie funguje. Ak sa robia v jadre nejake zmeny, ktore sa dotknu daneho drivera, tak musi aj jeho kod upravit, aby nadalej fungoval (ak sa nenajde nikto na otestovanie, tak sa moze nieco pokazit, ale vacsinou to funguje).

Tlaciarne su problem, pretoze na to vyrobcovia seru. Ak tlaciaren nepodporuje jazyk PCL alebo PS, tak vacsinou pouziva nejaky vlastny format dat, spravidla bitmapu komprimovanu nejakou vlastnou supertajnou metodou. Vyrobca pre Linux nevyda nic alebo prinajlepsom nejaky binarny blob, ktory funguje len na x86 a len so starymi kniznicami. Rozlusknut tem format nebyva uplne sranda (jeden sa mi podaril a bolo to divne kodovanie na bitovej urovni, navyse XORom obfuskovane).

Pre Windows drivery robi vyrobca HW, ten kod nikomu neda a zalezi len na nom, v akej verzii Windows to bude fungovat, ako to skompiluje a komu to dovoli distribuovat (pripadne si zaplati za distribuciu cez Microsoft Update).

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“