Nefungující avízo o nové SZ na monitoru

❓ Připomínky a dotazy pro administrátory a moderátory. Zde řešte problémy s přihlášením či heslem, můžete navrhnout otevření nové rubriky v diskuzním fóru či napsat případné připomínky k portálu nebo diskuzi.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

Nefungující avízo o nové SZ na monitoru

#1 Příspěvek od EKKAR »

Nevím jak komu, ale mně už asi 14 dní upozornění na novou příchozí SZ "vyskakovacím oknem" funguje stejně spolehlivě, jako Rusům jejich meziplanetární sondy - na screenu Bastlírny se mi nová SZ jednou zobrazí a jindy ne. Včera se mi například při otevření Bastlírny kolem 20:00 objevilo avízo o SZ doručený v 18:16 - ale ani při postupnejch refreších stránky mi doposud nevyskočilo avízo o SZ doručený ve 23:03 - na upozorňovacím mailu přitom všecky SZ jsou. V nastavení prohlížeče stejně jako komunikačního rozhraní Bastlírny přitom nemám žádný změny už několik let. Neví někdo co s tím může bejt?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

Nějakej soft na blokování reklamy či vyskakovacích oken.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

Taky bych to viděl na nějaký blokování ze strany prohlížeče. Mě to funguje spolehlivě.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Origo anti-jumping plugin z Opery, jinak nic. Nejhorší je, že to nedělá furt, ale některý zprávy normálka projdou a upozornění vyskočí - a já pak čumím jak pičikuk do vulvy na několik nepřečtenejch zpráv... Zatím jsem nedokázal určit souvislost ne/vyskočenýho avíza s tím, co zrovna mám a co nemám spuštěno.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#5 Příspěvek od Standa99 »

To není jenom u pluginech, Opera má tuto možnost přímo v nastavení (viz. obrázek), včetně výjimek pro vybrané weby.
Můžete si nastavit způsob, jakým weby budou posílat svá oznámení. Při výchozí volbě se vás Opera zeptá, zda si přejete, aby vám weby posílaly oznámení. Můžete si vybrat, zda chcete povolit či zakázat danému webu zobrazovat oznámení a Opera si vaši volbu zapamatuje i pro příští návštěvy.
Takže pokud se tě to zeptalo a dal si ne (možná v opojení :) ), tak se nediv.

Samozřejmě očekávám odpověď, že všechny oznámení máš povolené a navíc máš web ebastlírny povolený ve výjimkách.
Přílohy
opera-popup.png
(9.44 KiB) Staženo 275 x
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Očekávat můžeš co chceš - jenže on mi zdroják krom toho, že nevyhodí to jumper wokno, ani neukáže nově došlou zprávu nahoře na titulce - jak je řádek "tlačítek "FAQ" ; "Hledat"; "Uživatelské skupiny"; "Profil" - A PRÁVĚ "SOUKROMÉ ZPRÁVY" . Dál už je jen odhlašovací tlačítko. No a když mám došlou SZ, vedle toho nápisu " Soukromé zprávy" by měla naskočit závorka s uvedením počtu novejch zpráv - neboli ten titulek by měl vypadat asi takhle: "Soukromé zprávy (1 nová)" - a mně se když nevyskočí jumper window, tak se neobjeví ani tohle upozornění. A to mě sejří nejvíc - čert vzal nějaký pop-up wokno ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#7 Příspěvek od Standa99 »

Tak ti někdo čte SZ před tebou.
Opera s tím problém nemá.
Přílohy
opera-nast.png
(10.86 KiB) Staženo 277 x
opera-ozn.png
(3.72 KiB) Staženo 283 x
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Standa99 píše:Tak ti někdo čte SZ před tebou.
Opera s tím problém nemá.
Ale leda howning někdo přede mnou. To by ve schránce ty neavízovaný zprávy neměly žlutou vlaječku nepřečtený pošty, kdyby je někdo čet přede mnou. Jenže ony jsou žlutý - a přes to mi avízo na titulce respektive na stránce "Příspěvky od vaší poslední návštěvy" jednou vyjede a pak třeba 3x ne.

A to mám všecky šušeňky pro Bastlírnu povolený a nastavení nemám měněný už několikero let - akorát se průběžně aktualizujou verze browseru, vždycky když vylítne ikona, že je dostupná new verze. Aktuálně mám Operu 51 verze 51.0.2830.55 - a když jsem teď otevřel okno s údajema abych opsal číslo sestavení, hned to chce aktualizaci na verzi 52.0.2871.37 . Uvidíme, jestli se něco změní, když to nechám restartovat ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#9 Příspěvek od Standa99 »

Třeba to návěstí vedle Soukromých zpráv časem odpadne, když to nečteš a jiné oznámení povolené nemáš (kvůli blokaci). Pro mě je zásadní info v emailu, které mám okamžitě na telefonu, žádné pop-up okna nebo návěstí nepotřebuji.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Odpovědět

Zpět na „Provoz fóra“