Dálkový ovladač na světlo ovládá i LG televizi

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vasedl
Příspěvky: 74
Registrován: 23 zář 2012, 02:00
Bydliště: Liberec

Dálkový ovladač na světlo ovládá i LG televizi

#1 Příspěvek od vasedl »

Ahoj, včera jsem v bauhausu koupil stropní světlo na dálkové ovládání (ir) ale objevil se nečekaný problém - ovladč ovládá spolu se světlem i mojí lg televizi, takže když dám tlačítko pro nočnítlumené světlo, tak tv se vypne, když nastavuju teplotu světla tak to myslím hýbe se zvukem a když nastavuju intenzitu tak to přetáčí vpřed-zpět...

Dá se to nějak vyřešit? TV je LG a na ovladači pro světlo je napsán Tween light

Pokud to řešení nemá tak budu muset světlo vrátit a to jsme se na to dva měsíce těšili...

díky

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#2 Příspěvek od serviceman »

Mě zase ovladač na TV zapíná a vypíná osvětlení vánočního stromku, což je přece jenom snesitelnější.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#3 Příspěvek od Kvicala_r »

Jestli jedno z těch zařízení nemá přepínaní na druhou sadu povelů (tohle třeba měl velmi dobře udělaný technisat), tak je to v podstatě neřešitelné.
U Lg nevím o tom, že by to někdy měli.
Že si nějaký výrobce světel neohlídá a použije stejnou sekvenci je celkem úsměvné, zvláště pokud se jedná o poměrně většího výrobce a navíc Tv.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od robo »

Mam RGB zarovku z ciny a jeji ovladac castecne ovlada moji lcd Telefunken. Zadny prepinac do nema takze se snazim mirit dalkacem na zarovku.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

Obavam se ze tady jednoduche reseni neni, muzes zkusit zmenit jinou vlnovou delku ledky/prijimace ale rekl bych ze vysledek bude nevalny. Reseni by mohlo byt predelani ovladace na RF. Delal jsem to, funguje to, ale je drbka nacpat to do omezeneho prostoru ovladace.
Přílohy
Vek.JPG
(111.7 KiB) Staženo 120 x

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#6 Příspěvek od xsc »

Řešení jsem kdysi viděl v STV, kde potřebovali ovládat jednotlivé TV v monitorové stěně. Na ovladač před IR LED přilepili černou trubku, aby se dalo přesně mířit :-)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“