Blaupunkt Travelpilot E AUX IN

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ondoubek
Příspěvky: 295
Registrován: 18 lis 2012, 01:00

Blaupunkt Travelpilot E AUX IN

#1 Příspěvek od ondoubek »

Zdravím, snažím se u toho autorádia/které již používám pouze doma na 12V zdroji/ zapojit nebo nějak dodělat AUX IN, abych ho mohl používat jako zesilovač.
Hledal jsem na internetu a údajně by měl jít použít vstup pro autotelefon.
https://electronics.stackexchange.com/q ... car-stereo
Telephone vstup se mi podařilo aktivovat přivedením země na Telephone Mute (na displayi se mi ukáže Telefón), ale pokud připojím audio signál na Telephone In+(Tel+, Tel_AF+) a zem audio signálu na Tel- nic neslyším, pouze pokud rádio hodně zesílím tak slyším šum. Nevíte zde je možnost to nějak zprovoznit?
Přidávám fotky z datasheetu a z toho jak jsem to zapojil:τ
Přílohy
BP33.jpg
(210.72 KiB) Staženo 221 x
BP2.JPG
(31.98 KiB) Staženo 196 x
BP1.JPG
(55.59 KiB) Staženo 184 x

Uživatelský avatar
ondoubek
Příspěvky: 295
Registrován: 18 lis 2012, 01:00

#2 Příspěvek od ondoubek »

Tak už mi to začalo fungovat, nevím proč, prostě jsem to znovu zapojil a jede to, ale hlasitost je dost nízká a zvuk je téměř bez basů, ale je ten nějaký high pass filter.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#3 Příspěvek od masar »

A na vstupy AF-R/AF-L/AF-GND to připojit nelze?
:wink:
Obrázek

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Ano, malo by to ist. A v konfiguracnom menu zapnut "AUX" vstup, aby sa dal vybrat stlacenim SOURCE (standardne je to vypnute, tento vstup sa pouziva na externy CD menic).

Uživatelský avatar
ondoubek
Příspěvky: 295
Registrován: 18 lis 2012, 01:00

#5 Příspěvek od ondoubek »

To nelze, komunikace s CD měničem probíhá u tohoto rádia digitálně a v menu volba AUX nikde není. V popisku tohoto kabelu je napsané že nelze použít s Travelpilot E/Freestyler.
Zatím jsem napíchl aux před audio procesor/přepínač přes 1uF kondík, zvuk je značně lepší a hlasitější, mám i stereo a skoro hlasitost CD přehrávače, ale stále je takový plochý.

Uživatelský avatar
ondoubek
Příspěvky: 295
Registrován: 18 lis 2012, 01:00

#6 Příspěvek od ondoubek »

Netušíte někdo jestli je v tom audio procesoru nějaký high pass filtr nebo něco na ten způsob? Protože ono to sice basuje, ale až když tomu hodně přihulím a to už to strašně řve.
Nebo by bylo lepší ten aux vstup připojit někde jinde?

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“