Silový konektor 12V/60 - 100A s IP65

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Matias
Příspěvky: 116
Registrován: 24 bře 2010, 01:00
Bydliště: Bílina

Silový konektor 12V/60 - 100A s IP65

#1 Příspěvek od Matias »

Ahoj kluci,
řeším dobíjení průmyslového přívěsu s energeticky náročným zařízením.
Elektriku mám vymyšlenou, ale hledám vhodný konektor do panelu s krytkou například stejně jako u konektoru tažného. Ale může být i šroubovací, atd.
Je jedno jestli bude konektor kulatý, nebo hranatý.
Předpoklad dobíjení je tak 40A. Ale raději bych měl konektor předimenzovaný aby se mi kontakty nepřilepily.
Konektor s krytkou přijde do zadního nárazníku na dodávce.
Hledal jsem v TME, Conradu a nic dle mých představ jsem nenašel.
pro mě ideální jsou konektory co se používají na trakční baterie na VZV. Ale nenašel jsem variantu s krytkou.
Děkuji za případné nasměrování.

Uživatelský avatar
Matias
Příspěvky: 116
Registrován: 24 bře 2010, 01:00
Bydliště: Bílina

#2 Příspěvek od Matias »

Tohle IP není podmínkou. :-)
Ale nějaký kryt bych tam chtěl.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Ty zásuvky na VZV se snad s krytkou ani nedělají, protože při nabíjení se musejí rozpojovat - buď se "ještěrka" odstaví, zvedne se kryt baterie a nabiják se napojí na rozpojenej konektor baterie - vozejk, nebo se nějakým zdvihadlem mění komplet celá baterie (a nabíjí se v nějakým "doku" zase připojená nabijákem na svým konektoru vyvedeným pomocí kabelů). Pokud vím, tak nabíjení elektrickejch manipulačních vozejků externí nabíječkou bez fyzickýho odpojení baterie od trakčního obvodu přímo zakazujou předpisy - a pokud má takový přibližovadlo/zdvihadlo nabíječku integrovanou = vestavěnou, pak musí taková nabíječka při funkci blokovat hlavní ovládací trakční obvod (aby se nedalo rozjet při nabíjení).

Já osobně bych doporučil konektory podobný "zásuvkám", do kterejch se třeba na svářečkách UTA zapojujou svářecí kabely. Ty se dělaly s krytkou, mají obrovský předimenzování kontaktní plochy kvůli vysokýmu převáděnýmu proudu, akorát bude problém se zajištěním proti přepólování ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#4 Příspěvek od bu2520 »

asi to nebude přesně to pravé, ale u autohifi se používají rozpojovací konektory pro napájení zesilovačů kde 100 a více ampér žádný problém,

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#5 Příspěvek od Olchor »

Myslím, že by to zvládl i obyč autokonektor k tažnému zařízení, kontakty jsou docela robustní, spojit 3 a 3 paralelně a ještě ti zbude jeden na nějaký signál..

Uživatelský avatar
Matias
Příspěvky: 116
Registrován: 24 bře 2010, 01:00
Bydliště: Bílina

#6 Příspěvek od Matias »

Na TZ tam už jeden je. Nechci mít dva stejné. I když je barevně označím, tak to stejně popletou. :-)
Kouknu ještě na Ahifi. Děkuji.
To jak se nabíjí VZV vím. Jen jsem psal že by mi vyhovovala konstrukce.
Ještě pohledám.
Ale děkuji za náměty.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#7 Příspěvek od Atlan »

A ked tam das jednu konc9vmu staru na TZ a j3dnu na novu 13polovu? To uz nepomiesaju ci?

Uživatelský avatar
adamscho
Příspěvky: 105
Registrován: 22 dub 2016, 02:00
Bydliště: Liptovský Hrádok
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od adamscho »

na zdroje pouzivame Anderson. dodava nam ho Dialogue, s.r.o.

[/img]
Přílohy
anderson3.JPG
(18.09 KiB) Staženo 73 x
anderson2.JPG
(52.68 KiB) Staženo 69 x
anderson.JPG
(11.81 KiB) Staženo 56 x
anderson4.JPG
(139.4 KiB) Staženo 81 x

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#9 Příspěvek od sinclair »

Ty dlouhodobý stovky ampér u autohifi bych teda chtěl vidět...
Akorát tak pár špiček, ale střední odběr je tak desetina.
Tam, kde opravdu mohou téct stovky ampér /mastný déčkový monobloky s opravdovým výkonem 1kW a víc/, tak tam běloši všecko připojujou pozlaceným okem a pozlaceným M8-M10 šroubem. Do svorek těch pár málo zesilovačů, co opravdu mají takový výkon, se přívod připojuje přes dutinkovou svorku s imbusovým červíkem M8 či M10.
Nic rozpojovacího pro takový proudy nemají ani ti nejbohatší autohifi tuzeři.
Přes jedno desetiletí jsem dělal pro Magnat, MacAudio a PhaseEvolution.
Vím docela přesně, o čem to v "autohifi" je...

Tady ale jde o trvalý a delší zatížení nabíjením.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od termit256 »

namatkou treba tohle, ale pokud pohledas, najdes urcite spoustu dalsich. https://www.ebay.com/itm/7pin-Waterproo ... fresh=true

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#11 Příspěvek od Olchor »

Matias píše:Na TZ tam už jeden je. Nechci mít dva stejné. I když je barevně označím, tak to stejně popletou. :-)
Při troše šikovnosti se dá zásuvka zaklíčovat, aby tam nešlo vrazit nic jiného.

Uživatelský avatar
Matias
Příspěvky: 116
Registrován: 24 bře 2010, 01:00
Bydliště: Bílina

#12 Příspěvek od Matias »

7 x 13 pin TZ. :-) Na kabelu mají 13ti pin plus redukci na 7mi pin. Takže to taky není nejlepší. :-)
Ale dám tam z VZV. Na jeden vlek a auto přijdou 3 kusy. Z jednoho kusu se udělá záslepka proti vodě. Vstupy se něčím zalijí.

Více méně podobné řešení jako má Adamscho. nebo kouknu přímo na jeho verzi konektoru.

Děkuji

Uživatelský avatar
Matias
Příspěvky: 116
Registrován: 24 bře 2010, 01:00
Bydliště: Bílina

#13 Příspěvek od Matias »

Tak už jsem našel v CZ firmu co je má skladem, poslal poptávku na komplet dodávku, držáky, krytky, atd.
Tak uvidíme.

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Thales »

Zkus konektory řady ŠR48 určené původně pro armádní techniku, dají se objednat u firmy Teneo. Nejsou pravda nejlevnější, ale jsou mimořádně robustní ve všech ohledech, postříbřené a ten proud zvládají s prstem v nose (používáme v průmyslu v náročném prostředí). Pozor mají celou řadu více typů od tuším třípinových až po 26 nebo kolikapinové, mají i kombinace velkých silových pinů a malých signálových. Mají jak přímé tak úhlové. Jediná nevýhoda je že k nim nedodávají průchodky, což se dá vyřešit buď silikonovou topenářskou průchodkou, která dobře pasuje do stahovacího třmenu a nebo tam prostě vrazit kus plechu a do něj našroubovat kovovou PGčkovou průchodku jako na rozvaděče. Pak s tím umlátíte i slona. V případě zájmu můžu dodat fotky.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“