Nepřístupný externí disk

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EL34
Příspěvky: 604
Registrován: 21 zář 2009, 02:00
Bydliště: Chrast u Chrudimi

Nepřístupný externí disk

#1 Příspěvek od EL34 »

Zdravím,
nechce se mi připojit k PC asi 10měsíců starý ext. disk https://www.czc.cz/maxtor-m3-portable-1 ... 76/produkt

Při připojení do ukáže klasickou hlášku, že je nutné disk formátovat. Takže řeším, jak z toho dostat ty data. Zkoušel jsem programy Recuva a GetDataBack Simple. Recuva si s diskem vůbec neví rady. Druhý program všechny soubory co jsem měl na disku našel a nebyly poškozené a dokonce byly na původním umístění. Ovšem při pokusu o jejich zkopírování program vyžadoval key.
Existuje nějaký free program, který by to zvádl jako ten placený? Předpokládám, že jsem o data nepřišel. HDD točí i svítí.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#2 Příspěvek od petrfilipi »

Nazdar, na ulozto jsou ke stažení verze GetDataBack (zvlášť pro systém NTFC a FAT) i s klíčem.

Petr

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Zkus ten disk připojit PŘED spuštěním systému, aby se načítal jako datovej zároveň se startem systému...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#4 Příspěvek od xsc »

No, nevím. To může vyvolat spuštění chkdsk s nečekanými následky...

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#5 Příspěvek od petrfilipi »

Dle důležitosti dat je nejdříve zazálohuj a potom můžeš zkoušet jak chceš.

PF

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

petrfilipi píše:Dle důležitosti dat je nejdříve zazálohuj a potom můžeš zkoušet jak chceš.

PF
A co má jako zálohovat?

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#7 Příspěvek od xsc »

No ten rozsypaný disk. Pokud jde opravdu o záchranu dat, tak se to dělá tak, že se udělá sektor po sektoru kopie toho rozsypaného a na té se pak experimentuje.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“