SONY SLV-E480EG - vymena loziska hlav

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

SONY SLV-E480EG - vymena loziska hlav

#1 Příspěvek od rnbw »

Mam tu z kontajnera video SONY SLV-E480EG. Bolo tam v dazdi, vnutri bolo plne zalepeneho prachu, tak som ho rovno cele umyl vo vani.

Zda sa, ze funguje, len je vadne lozisko bubna hlav - velmi hlucne. Mal by mat oznacenie DZH-93A-R. Da sa to lozisko nejako vymenit?

Uživatelský avatar
oravan
Příspěvky: 675
Registrován: 02 led 2010, 01:00

#2 Příspěvek od oravan »

Ahoj malo by to ísť len neviem či to neni špecialny ND treba do SM mrknúť v zozname ND

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

V zozname dielov je len cely bubon ako jeden diel.

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#4 Příspěvek od stefan31 »

Skôr bude úspešné nájs￾ nejaké nefunkèné so zachovalým bubnom, ako meni￾ ložisko.... to sa ako samostatný diel asi ani nevyskytuje a o technológii výmeny ani nehovorím ..... nafo￾ a daj tu do "h¾adám" ... dokonca aj doma nejaký mám, ale SONY to nebude ....

Stefan31

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Takze som sa pustil do "nemoznej" operacie:
1. Na vrchu bubna je doska motora s cievkami - uvolnit 2 skrutky a vybrat.
2. Pod nou je rotor s magnetom pripevneny k bubnu - dalsie dve skrutky. Je tam vystupok, aby sa nedal nasadit na bubon opacne.
3. Potom je na (nehybnej) oske mosadzny valcek (hore na nom bola upevnena doska motora), drzia ho zboku dva cerviky. Neviem, ci je jeho poloha na oske kriticka.
4. Bubon je volny a da sa z osky stiahnut rukou.

Loziska su dve NSK 696Z. Vytiahnut ich z bubna bude asi problem.

Zlozil som to - ako pokus, ci to bude vobec po tejto operacii fungovat. A ono to funguje. Dokonca sa hluk vyrazne znizil, asi tie loziska ani menit nebudem 8O
Přílohy
sony_dzh-93a-r.jpg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Poloha (natocenie) mosadzneho valceka a tym padom aj dosky motora ma vplyv na spodny okraj obrazu pri PLAY alebo poziciu obrazu pri PAUSE. Ak je doska natocena prilis doprava (po smere hodinovych ruciciek), spodok obrazu pri PLAY nie je dobry a pri PAUSE je obraz posunuty smerom dolu.

Na spravne nastavenie je potrebne mierne povolit cerviky na valceku - aby sa dal otacat, ale nie volne. Nasledne pevne namontovat dosku motora do strednej pozicie. Potom jej otacanim spolu s valcekom nastavit spravnu poziciu. Dosku motora odmontovat, cerviky utiahnut a nasledne pripadne doladit otacanim dosky motora.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “