Po bouřce a dešti nejde motor

Vše co se týká satelitní techniky a dekodérů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

Po bouřce a dešti nejde motor

#1 Příspěvek od dvorak »

Po včerejším vydatném lijáku a bouřce mi nejde satelit. Přijímač nejde zapnout, pokud ale odpojím přívod parabily, , tak ano. Měřil jsem odpor přívodu - 28 ohm. Vypadá to asi na zkrat v motoru (Opticum).
Pokud připojím přívod paraboly k televizoru se sat. tunerem, opět nic a nejde otáčet parabolou. Může to dělat voda, která se do motoru dostala ?
Jelikož mám parabolu na střeše, je pro mne přístup obtížný, netroufá si (68 ).

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Tak to ti asi nic jinýho nezbude. O diagnostiku po telefonu se pokoušelo hodně lidí, nefunguje.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#3 Příspěvek od dvorak »

Požádám někoho mladšího aby vylezl na střechu a zapojil mi to napřímo, bez motoru. pokud je závada v motoru, mělo by to napřímo chodit.
Zatím počkám a možná až se voda z motoru odpaří (pokud tam je), stane se zázrak...
Takže provádět nějaký reset a pod. nemá asi cenu, že.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

Hlavně bych to za tohoto stavu netrápil. On svod do kostry může poškodit i servo receiveru. Takže ano, nejlepší řešení, zaparkovat na 23,5 nebo kam to máš a fertig.
..to bude jen ňákej odpůrek

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Možná by nebylo od věci napsat, jaký motor tam máš. A jak by se tam ta voda mohla dostat pokud to není nějaká domácí výroba. Podle mě máš spíše problémy s konektorem či kabelem.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#6 Příspěvek od dvorak »

Je to motor Opticum 1800, žádná domácí výroba. Fakt je, že ta parabola je dost nízko , asi 20 cm nad nad zemí (střechou), možná že při té průtrži se brodily přívodní konektory ve vodě. Ten zkrat tam asi bude, protože jak jsem psal, příjímač nelze zapnout, pokud je na motor připojen.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

Ale ty nemáš přijímač připojený na motor. Ty ho máš připojený na koax a po něm to je napájeno. Motor může být naprosto v pořádku a drát urvaný a zkratovaný nebo přerušený. :wink:

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#8 Příspěvek od dvorak »

To je také jedna z variant, je možné, že by byl promáčený koaxiální kabel ? Mám kabel Sencor, prý za moc nestojí...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#9 Příspěvek od p32 »

Spíše bych spoléhal na kabel a spoje. Ty motorky jsou speciálně dělané navenek do zimy a do deště. Dokud tam nevlezeš a nezkontroluješ to, tak to ale nebudeš vědět doopravdy.

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#10 Příspěvek od Milan_F »

To spíš LNB. Praskne kryt feedhornu a je plnej vody.
Sat. parabola se nedává na střechu. Motorová už tuplem ne.
Přílohy
CIMG0191.JPG

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#11 Příspěvek od Hejnicek »

Hm,
to je sila, taky mam na antene motor.
Chce se mi blejt velebnosti z toho hodne namahanyho plastovyho ozubeni.
Uz mam po par letech na tom vuli.

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#12 Příspěvek od Milan_F »

Tohle není to nejhorší provedení. Dali se koupit i kopie. Ta vůle se dá vymezit.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já mám klasickej polární závěs s táhlem. A milý šnek či co tam je uvnitř zarezl. Motor se snaží, ale nehne s tím. Takže taky musím na střechu.

Něco takovýho: http://mujweb.cz/antenysatelity/jack08.jpg

Většinou je to spojený s debatou s vosama, ale od té doby, co jsou líný si stavět kouli a lepí jen ty plástve na křidlice, tak je to řešení velmi rychlý. Ovšem ten pohled z očí do očí stojí za to, umí se tvářit pěkně výhružně.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#14 Příspěvek od dvorak »

No, pokud bych měl parabolu někde v dosahu, např. na balkoně, tak asi motor nepotřebuji, otočení při občasné změně satelitu udělám ručně.
V mém případě to vypadá na závadu v elektronice motoru následkem proniknutí vody, voda mohla vniknout např. kolem těch silikonových těsnění u ovládacích knoflíků. Proto nejde jak motor, tak konvertor.

Uživatelský avatar
kulikus
Příspěvky: 2484
Registrován: 10 pro 2009, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od kulikus »

ZdenekHQ píše:... Většinou je to spojený s debatou s vosama, ale od té doby, co jsou líný si stavět kouli a lepí jen ty plástve na křidlice, tak je to řešení velmi rychlý.
Vosy mně překvapily. Od mládí jsem vídal na půdách jejich zavěšené koule. Obvykle šedé barvy. Na podzim jsem ale na půdě na skříni našel kompletně zastavěné odložené zbytky elektroniky. Hnízdo mělo odstín do červena a vypadalo jako veliká hrouda těsta nalitá na to harampádí. Asi k nám zavítal nový druh nebo se vosy přeškolily...
Teda předpokládám, že to je vosí. Našel jsem je v listopadu a neměl jsem čas to zkoumat ani chuť je rušit.

Odpovědět

Zpět na „Satelitní technika a dekódování“