Vysílač do auta?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

Vysílač do auta?

#1 Příspěvek od mi-ro »

Několikrát jsem narazil na zařízení který je schopný vysílat "malým" výkonem a tudíž lze poslouchat něco i na autorádiu bez připojení kabelem. Viděl jsem to už v MP3 přehrávačích ale i samotné s 2x cinch vstupem a nacpalo se to do zapalovače (12V). Většinou to má i display aby se to naladilo někam kde zrovna nic nehraje. Máte s tím někdo zkušenosti? Jaký to má dosah. Je to legální, myslím že u nás v ČR asi moce ne?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
dubhe
Příspěvky: 29
Registrován: 13 zář 2004, 02:00

#2 Příspěvek od dubhe »

Cau, ja mel dva ruzne kusy cena 800 a 1100 a byl jsem nemile prekvapen.
Hlasitost byla slaba - radio muselo byt na max. A pomerne dost to reagovalo
na pohyb osob - a kdyz jsem byl v aute sam, tak to obcas menilo intenzitu zvuku (testovano v octavii v loketni operce-ale celej vrsek je plast...).
Nakonec jsem skoncil u kazetoveho adapteru za 200 a zvuk je o dost lepsi.
Mozna ze vyrobek od renomovane firmy by fungoval lepe... slysel jsem ze je i provedeni, kde jde signal primo do anteny tj. zapojuje se to mezi antenu a radio... to by mohlo fungovat vyborne, ale odpada vyhoda snadne montaze-prenositelnosti
Jenda

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od Sendyx »

Krabička, která se zapojuje mezi anténu a anténu rádia, ta je dokonce u některých CD changerů a funguje to velmi dobře. Bylo to třeba jako originál instalace v Audi.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

GM elektro prodává MP3 přehrávače z vysílačem kolem 2000KČ, ale funkce vysílače je zablokována, protože je to ve zdejších podmínkách nezákonné. (třeba by se dal sehnat nějakej FW pro vývoz)

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“