Servopohon grilu

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
niko231
Příspěvky: 412
Registrován: 14 čer 2005, 02:00

Servopohon grilu

#1 Příspěvek od niko231 »

Jen se chci dotázat, zda-li někdo nemá zkušenost s použitím servopohonu na pohon rožně pro prase. Donesli mi tento pohon Klimact , že jim po nějaké vypíná termopojistka ve vinutí i když mají doplněn ventilátor pro chlazení a na servo nejde žár ohně. Mohou tyto pohony pracovat trvale, nebo mají omezenou dobu chodu a jaký mají kroutící moment Nm, jestli není přetížený? Na štítku je 6300N, jak tomu mám rozumnět ? 6kg na metrovém rameni?
Přílohy
DSCF1351.JPG
DSCF1353.JPG
DSCF1352.JPG

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »

Ano , nemohou pracovat trvale . Zkusil bych to sníženým napětím o trafo 230/24 , bude stačit 10-15VA .

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#3 Příspěvek od elektrosvit »

Nějaké povídání je zde: http://www.servopohony.cz/kti/kti_mont_nav.htm Bohužel nefungují obrázky.
Pamatuji si ho ze sušičky, kde sloužil k ovládání ventilu. Tedy rozhodně ne trvalý provoz, jak už napsal BOBO. Někde tam byla i papírová dokumentace, ale asi už je pryč.

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#4 Příspěvek od vrky »

Uvnitř je motor MEZ Náchod a ten má natištěné údaje a zároveň dobu chodu, tuším max 15min. Ale nevím jak by tohle mělo točit prase, když to jen vysouvá zasouvá tu tyč s těma inbusama.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#5 Příspěvek od elektrosvit »

Nevím, možná když se odejme ta výsuvná část a hřídel prasetoče se spojí přímo se závitovou tyčí uvnitř? Ale stejně se podle mě nemůže točit trvale na jednu nebo na druhou stranu. Uvnitř byl odporový snímač polohy a pohon se ovládal TRSem z rozváděče. Nikdy jsem to neviděl v chodu, po "modernizaci" byl nahrazen pákovým ventilem.

Uživatelský avatar
mirku
Příspěvky: 198
Registrován: 15 čer 2006, 02:00

#6 Příspěvek od mirku »

co se ještě pamatuju, byly dva druhy ...
pákovka - otáčení v úhlu 90 ÷ 270° pro ovládání pákového ventilu
táhlovka - tento případ ... pro ventily s kuželkou tlačenou do sedla ventilu

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#7 Příspěvek od petrfilipi »

Tohle servo mam predelane na otacivy pohon. Jako motorek jsem pouzil 24V ss motorek K7A3.V predni cast jsem musel odstranit lyziny, abo se hridel neposouvala, ale otacela. 6300N je sila original serva v tlaku.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#8 Příspěvek od Yarda1 »

Možná by nějaká moudra bylo možné zjistit tady:
http://www.regada.sk/cz/
Pracovní cyklus na který jsou navrhovány a testovány podobné výrobky jiné firmy je tady na straně 4:
http://www.zpa-pecky.cz/editor/image/st ... 01-net.pdf
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
niko231
Příspěvky: 412
Registrován: 14 čer 2005, 02:00

#9 Příspěvek od niko231 »

Na motorku nejsou žádné údaje, jestli tam byl někdy štítek nevím. Asi to bude motorek cca 15W, naprázdno odběr na kleštáku kolem 100mA. Zkusím dát větší ventilátor a snížit napájecí napětí na cca 200V.
Díky za Vaše poznatky.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

To půjde.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“