neznalost funkcí

❓ Připomínky a dotazy pro administrátory a moderátory. Zde řešte problémy s přihlášením či heslem, můžete navrhnout otevření nové rubriky v diskuzním fóru či napsat případné připomínky k portálu nebo diskuzi.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

neznalost funkcí

#1 Příspěvek od bu2520 »

omlouvám se za svoji neznalost. Je někde návod na psaní zpráv? Jde mi třeba o to že jsem kopíroval web adresu a byla dlouhá. Vím , že existuje možnost jak ji skrýt a odkaz je jen modré slovo. Jen nevím jak na to.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jjilek »

Takhle mi poradil moderátor, taky jsem to nevěděl:

Fór je v tom, že do musíš vložit rovnítko a za něj adresu ... azený text neboli třeba seznam. Systém pozná, zda se skutečně jedná o o adresu odkazu.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »


Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od hafca »

Mám pro tyhle případy uloženou "šablonu". Jak už je tu psáno, za = je adresa, ale za ] jde ještě přidat text, kterým je ve finále klikací odkaz třeba na konduktometr.

šablona

Kód: Vybrat vše

[url=https://ulozto.cz/!zrrCyQOpHdbQ/e991030-pdf]konduktometr[/url]
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#5 Příspěvek od bu2520 »

paráda díky, nechci zas**at dlouhými odkazy a už dlouho mi vrtalo hlavou jak na to :D

Uživatelský avatar
Osmdesat
Příspěvky: 1497
Registrován: 19 led 2016, 01:00
Bydliště: Liberecko

#6 Příspěvek od Osmdesat »

Když v editoru komentářů najedeš myší na tlačítko URL, v řádku pod tlačítky se zobrazí nápověda, jak daný příkaz používat.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od hafca »

Ono se to dá i celkem jednoduše zjistit. Stačí si dát citovat příspěvěk kde je to užité a tam je krásně vidět jak to ve skutečnosti vypadá. Jen se to někdy v textu špatně hledá, ale šablona to jistí. :D
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od termit256 »

Ten postup je takovy dost krkolomny a ja osobne ho vzdycky hned zapomenu. Mozna by nebylo od veci pridat tlacitko ktere by vlozilo do text sablonu s nahradnimi slovy ktere by se jen jednoduse nahradily linkem a jeho nazvem. Netusim ale jestli je to v moznostech enginu na kterem bezi toto forum.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#9 Příspěvek od Zaky »

Jak píše "Osmdesat", když najedeš kurzorem nad tlačítko URL v záhlaví psaní odpovědi, zobrazí se nápověda, jak odkaz vytvořit. Ale pokud není webová adresa dlouhá jak Lovosice, většinou u mě zvítězí přirozená lenost a prásknu odkaz jen tak, jak je.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#10 Příspěvek od Hill »

Když někdo vloží tak dlouhý odkaz, že to trhá grafiku, dost často ho upravím na krátký...

Lovosice jsou sice tradiční přirovnání, ale Zlín je dvakrát delší... a to počítám jen na hlavní, od tabule k tabuli, bez Otrokovic a Lesné...
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#11 Příspěvek od breta1 »

Já bych navrhoval, aby někdo kompetentní z vedení provedl automatickou úpravu tak, aby se dlouhá adresa automaticky zkrátila. Jinde to tak běžně funguje.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#12 Příspěvek od xsc »

Mimochodem, když už jsme u vkládání odkazů. Jsem zvyklý z jiných phpBB fór, že je to implementováno tak, že při zmáčknutí url se vloží oba tagy a kurzor se posune mezi ně. Má to tu výhodu, že pokud napíšu text, označím ho a zmáčknu url, stane se z něj rovnou odkaz. Jen tady je to interpretováno tak, že se nejdřív napíše otevírací a po druhém zmáčknutí uzavírací tag, takže na označený text to použít nejde. To samé platí i pro další řídící znaky.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Nejake upravy javascriptu som navrhoval pred 3 rokmi, ale zatial neboli implementovane, takze akosi nemam chut robit dalsie...
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... c&p=959997

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#14 Příspěvek od Yarda1 »

Docela nedávno jsem našel tohle:
http://1url.cz/
Dříve něco takového nabízel i Google, ale tam to zrušili.

1url.cz/ytyNE
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Tieto sracky (online "skracovace URL") neznasam a pravom su na mnohych weboch zakazane. Pred kliknutim totiz nemas sancu zistit, kam ten link vedie.
Naposledy upravil(a) rnbw dne 07 čer 2018, 18:01, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Provoz fóra“