Samsung UE32H5570SS nejde obraz

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pubalik
Příspěvky: 9
Registrován: 23 črc 2018, 02:00
Bydliště: Jihlava

Samsung UE32H5570SS nejde obraz

#1 Příspěvek od pubalik »

Dobrý den, jsem na tomto fóru nováčkem a rád bych Vás chtěl požádat, jestli byste mi někdo neporadil s tímto problémem. Kamarád mi donesl na opravu TV Samsung UE32H5570SS, u které nejde obraz-displej je černý. LED podsvícení a zvuk fungují a TV reaguje na dálkové ovládání. TV jsem rozdělal a na základové desce a ani na zdroji jsem neviděl žádnou poškozenou součástku ani nafouknutý kondenzátor. Na internetu se mi podařilo sehnat stejnou použitou T-Con desku, kterou jsem vyměnil a obraz stále nejde. Když jsem se ve tmě díval na displej, tak se mi zdálo, že displej trochu reaguje na vysílání v TV - měnila se propustnost světla z displeje. Mohli byste mi prosím poradit, co mám zkontrolovat popřípadě změřit. Předem děkuji.

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#2 Příspěvek od Lubanec »

To spíš vypadá,že podsvit nejde!Rozebrat displej(opatrně) až se dostaneš k ledkám a potom tv zapnout a kouknout,která dioda je KO..Stačí jedna v háji a už se to nerozsvítí..
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#3 Příspěvek od fredis »

Citace: LED podsvícení a zvuk fungují a TV reaguje na dálkové ovládání. :roll: :lol: :lol:
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
pubalik
Příspěvky: 9
Registrován: 23 črc 2018, 02:00
Bydliště: Jihlava

#4 Příspěvek od pubalik »

Dobrý večer, teď jsem udělal test s původní T-Con deskou: z T-Con jsem odpojil levý páskový vodič od displeje a nechal jsem zapojený pouze pravý páskový vodič a pravá půlka displeje začala fungovat a levá půlka displeje byla bílá (viz obrázek).Potom jsem zapojil levý páskový vodič a pravý jsem odpojil a na displeji probliknul bílý čtverec a celý displej zčernal. Když jsou zapojeny oba páskové vodiče do T-Con, tak je displej černý a žádné pixely se nevybudí. Vypadá to, že levá půlka displeje nefunguje a pravá půlka ano. Kde může být problém ?
Přílohy
DSCF1854.JPG

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

Tipuju, že nyní už máš závady dvě. Vadný T.con který ti někdo poslal a závadu na display (levém řadiči).
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
pubalik
Příspěvky: 9
Registrován: 23 črc 2018, 02:00
Bydliště: Jihlava

#6 Příspěvek od pubalik »

Díval jsem se na ten levý řadič a jsou tam kondenzátory, diody a odpory. Žádný IO tam není. Všechny součástky jsem proměřil a žádný zkrat jsem nenašel a diody a tranzistory jsou v pořádku nejsou proraženy. Kde může být v řadiči problém ? V TV je T-Con: T320HVN05.0 32T42-C02. Pořád mi ale nejde do hlavy, pokud k T-Con připojím i ten levý (vadný) řadič, tak proč všechny pixely na displey najednou zhasnou a jsou černé ? Pokud by byl vadný i T-Con, tak by připojení levého (vadného) řadiče nemělo mít žádný vliv na displey a dobrá polovina displeye by měla dál fungovat. Můžete mi prosím někdo vysvětlit, jak to tedy funguje :wink: ? Děkuji

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#7 Příspěvek od fredis »

Tak co na to "vadný podsvit"?! Nějak mlčí :wink: :lol:
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
pubalik
Příspěvky: 9
Registrován: 23 črc 2018, 02:00
Bydliště: Jihlava

#8 Příspěvek od pubalik »

LED podsvícení stále funguje i když je displey černý

Uživatelský avatar
Lubanec
Příspěvky: 460
Registrován: 08 led 2012, 01:00
Bydliště: Moravská Třebová

#9 Příspěvek od Lubanec »

Pane fredis..pokud psal,že ve tmavém displeji vidí reakce na vysílání,bývá to podsvit..Rejpat umíte dokonale,snad i vám jde takto i opravovat tv atd.. :-D A řadič je né na plošňáku u displeje,ale v tom flex pásku vždy uprostřed..skoukni všechny(3-4ři) budiče levé strany,zdali na jednom není vypálená díra!
Jaj..To byla pecka..no joo..Kondenzátor byl nabitý(tudy proud jde)

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#10 Příspěvek od fredis »

Psal jasně že podsvit a zvuk fungují!! Nebo neumíš číst?
Rotor rotuje a stator stagnuje...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

Lubanec píše:Pane fredis..pokud psal,že ve tmavém displeji vidí reakce na vysílání,bývá to podsvit..
Co má společného fungující podsvit s tím, že vlastní displej je černý? Nakonec na tom obrázku vidíš, že to podsvicuje, ale něco dalšího je pokažené či vypnuté (odpojené).

Uživatelský avatar
pubalik
Příspěvky: 9
Registrován: 23 črc 2018, 02:00
Bydliště: Jihlava

#12 Příspěvek od pubalik »

Dnes jsem rozebral celou televizi, vyndal jsem displey z rámečku a na flex páscích jsem uviděl řadiče. Všechny řadiče jsem zkontroloval a u žádného řadiče jsem nenašel poškození, propálení nebo odlišné zabarvení. Už jsem se smířil s tím, že je vadný display a že je televize neopravitelná. Děkuji všem za pomoc :wink:

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“