Vosí hnízdo - likvidace. Jak na to ?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

Vosí hnízdo - likvidace. Jak na to ?

#1 Příspěvek od JiriTom »

Ve větracím otvoru za mřížkou u řadové garáže je vosí hnízdo. Průměr cca 10 - 15 cm. Dotaz, prosba: jak ho zlikvidovat rychle a bez nebezpečí ? Díky za případné zkušenosti.

Hnízdo je za těmi otevřenými dveřmi v otvoru podobnému vpravo od dvěří, ilustrační foto staré 3 roky.
Přílohy
větraci_otvor_vosy.jpg

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Jenys »

Nejlepší by bylo ucpat z obou stran tu větrací mřížku a stříknout tam sprej na vosy, to funguje dobře. Třeba si někomu řekni, aby ti pomohl naráz ucpat mřížky, třeba hadrem. Asi lítají jen zvenku, nebo lezou i dovnitř?
Kup ten sprej a pak udělej plán.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Vhodne je robit to v noci.

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#4 Příspěvek od JiriTom »

Dík za odpověďi. Zevnitř je mřížka uzavřená - a to je asi i ta moje chyba. Na jaře ji vždycky otevřu, letos jsem na to zapomněl. Není tam průvan a tak se tam zřejmě usadily.
Asi to bude nejjednodušší jak píšeš. Ten sprej tam asi nastříkám večer nebo brzy ráno, když tam jsou všechny a jsou nejméně aktivní. Sprej je zničí, nebo jenom omámí ?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

Pochcipaji.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Sprej je zabije. Pokud nemáš sprej, funguje sněhovej hasičák - zmrazí je a udusí najednou. V osinkobetonový větrací rouře jsem viděl i nalitej benzín z kanystru a zapálenej hadrem na klacku, oheň chytnul švunk a tu trubku propálil než bys řek donner-wetter-feder-mann ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od Milan121 »

Měl jsem vosy ve štěrbině nade dveřmi. Zastrčil trubičku montážní pěny až na doraz,vypěnoval.Druhý den prokousaná dírka a jako by se nic nedělo. :-)

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#8 Příspěvek od Michal22 »

Nedávno jsem likvidoval hnízdo v komposteru. V Penny jsem koupil v akci velký Biolit, stál asi 40 Kč.
Večer jsem vzal baterku a sprej, trysku spreje namířil na vosy, zmáčkl a držel. Ve spreji je něco, co je zalepí, takže nemůžou vzlítnout. Po cca 10 minutách od nástřiku už se žádná nehýbala.
U tebe by bylo nejlepší to vysříkat a něčím tu mřížku do rána zakrýt. Tak máš jistotu, že se tam podusí ve vlastní šťávě...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Jenys »

EKARRE: nevyvolávej zase duchy doner wetter :D
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#10 Příspěvek od JiriTom »

Nám se jednou na chalupě usadily v opuštěné ptačí budce. To jsem řešil tak, že jsem do otvoru zarazil špalík a na podzim budku odvezl do SD... :)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

Nevím, jak Biolit, ale Cobra Super funguje tak, že proti spreji neletí a to, co vyletí druhou stranou, má úplně jiný starosti, než někoho honit. Vyháněl jsem takto vosy třeba ze žebříku (dutý jekly použitý pro schůdky), ze spár atd.

Plástve bez koule na půdě se taky jen postříkají, ono to opadá a hotovo. :)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#12 Příspěvek od starecd »

ZdenekHQ:Cobra je super, měl jsem mravence, po 1 stříknutí už se neobjevili, totéž na venkovním obložení včetně červotoče vše pochcípalo. Biolit je slabý.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#13 Příspěvek od sinclair »

Dnes přišla ta oranžová zbraň zn. Effect, tak v noci to půjdu vyzkoušet.
Vosy jsou agresivní svině, šly po mně jen průchodem okolo plástu.
Sršně jsou proti nim hotoví mírotvorci.
Mimochodem - co to je za druh vos, že už vůbec nedělají ty jakopapírové koule, ale mají z vnitřní strany krytiny jen asi 20cm plásty?
Naposledy upravil(a) sinclair dne 06 srp 2018, 13:53, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#14 Příspěvek od JiriTom »

Minulý týden nám došel prášek na mravence, takže asi zvítězí COBRA SUPER a co zbyde po likvidaci vos použijeme na mravence... :) Moc díky všem za rady... :)

sinclair: To vypadá zajímavě... :)
Effect - vosy a sršni 400ml - sprej
Insekticid s okamžitým zničením a dlouhodobým účinkem pro účinnou ochranu před vosami a sršni. Rozprašování je možné ze vzdálenosti 4-6 metrů. Účinkuje okamžitě.
To moje hnízdo je asi taky bez koule, moc blízko jsem ale hlavu nestrkal...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od ZdenekHQ »

@sinclair: Já jim říkám lesní vosy, protože je jako kluk znám z lesa. Byly zalezlý pod kůrou stromů. Teď jsou tady všude. Otevřu domovní dveře a málem vrazím do malé skupinky hlavou. Jsou i ve schránce, jak jsem psal v žebříku, ve spárách, na půdě, ve slunečníku. Nestaví koule.

Umí si sednout na vodní hladinu, nebo se napít za letu z hladiny podobně, jako třeba netopýr.

:arrow: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... 002#970002

P.S.: Dolichovespula sylvestris, http://www.wbrc.org.uk/WORCRECD/37/Farm ... a_box.html
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“