Tyčovej mixér Moulinex DD902

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Tyčovej mixér Moulinex DD902

#1 Příspěvek od Celeron »

Přišla za mnou s brekem máti, že se jí rozsypal tyčovej mixér. Zrovna na něm mlela v kutrovací nádobce lískový ořechy.
Zjistil jsem, že motor má rádlovanou hřídelku a na ní je z nějakýho dost tvrdýho plastu přechodka na hřídelku příslušenství. V té přechodce je čtyřhran do kterýho zapadá příčnej čep hřídelky příslušenství. Bohužel se v přechodce protočila rádlovaná hřídelka motoru.
Našel jsem papíry od mixéru a je v něm uvedených asi 7 servisů, kde opravují Moulinex. Bohužel, závadu znají ale ND po 8 letech od výroby už nejde sehnat.
Tak jsem vzal vteřiňák a zkusil, zda je ten plast lepitelnej a kapka na povrchu držela fest. Následovalo odmaštění hřídelky, díry v přechodce, namatlání díry vteřiňákem a nasunutí. Drží, nehází a mixuje. K tomu tyčáku je spousta příslušenství, kromě toho kutru na ořechy by to slepení snad mohlo vydržet, nemá to takový rázy jako ten kuter.
Nezkoušel jste taky někdo tohle slepení? Vydrží?
Naposledy upravil(a) Celeron dne 15 úno 2020, 09:48, celkem upraveno 1 x.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#2 Příspěvek od ohryzek36 »

Pokud to tam bylo nafest, tak by to vydržet mělo. Pokud ne, tak po příštím protočení zkus nějaké hustější lepidlo. A provrtej unašeč naskrz - ať se při narážení unašeče na hřídel nevytlačí všechno lepidlo ven. Hlavně pozor na to, ať se lepidlo nedostane do ložiska motoru.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od workhard »

Ještě jsem přes to přetáhl vnitřní kroužek z ložiska, protože místa bylo dost, drží to už navěky.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

workhard píše:Ještě jsem přes to přetáhl vnitřní kroužek z ložiska, protože místa bylo dost, drží to už navěky.
Ten ořechokuter máš? Neprotočí se to znova těma rázama?
Díky
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

ohryzek36 píše: A provrtej unašeč naskrz - ať se při narážení unašeče na hřídel nevytlačí všechno lepidlo ven.
Tak to jsem nějak nepobral. Pokud unašeč provrtám v ose, tak se dírkou všechno lepidlo vytlačí do prostoru čtyřhranu pro příslušenství.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od workhard »

To už se neprotočí, dal jsem tam taky vteřiňák a musel jsem to naklepat kladivem. Spíš se to buď omele u toho příslušenství, nebo ukroutí, ale zatím je to OK.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

Dík za info. V příslušenství Moulinex je v hřídelce příčnej ocel čípek průměru cca 1,5 mm. Ten se asi jen tak nestřihne a tu plastovou přechodku v čtyřhranu nerozvalí, kór když jsem přes ní natáhl a přilepil ocel prstenec 1 mm po celý dýlce. Dobrej tip.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#8 Příspěvek od Celeron »

Tak jsem tady znova s podobným problémem. Tentokrát se neprotáčí rádlovaná hřídelka ale příčnej kolíček hřídelky vymlel kroužek v plastovým čtyřhranu spojky s příslušenstvím. Řešení to má, posunout plastovej čtyřhran na rádlovaný hřídelce motoru aby příčnej kolíček byl v nevymletým místě. Ale to asi moc dobře nepůjde, když jsem to před 2 roky zakápl vteřiňákem aby se neprotáčel. :oops:
No rozhodně je potřeba proti minule sundat dekly. Je to secvaklý, páčením se mi podařilo na straně výstupní hřídele tyčák rozpůlit a rozevřít, takže se na hřídelku a plastovej čtyřhran stahovákem dostanu. Ale ty dvě půlky nejdou od sebe v prostoru disku nastavení otáček. Kdybych chtěl vyměnit uhlíky, tak se na ně nedostanu.
Nevíte prosím někdo, jak a za co to v tý části pod nastavením otáček drží?Nerad bych něco ulomil.
A propo jak jsem psal minule, k tyčáku máme kupu příslušenství. Když bych koupil jen samotnej dělenej motor a tyč s vrtulí od Moulinexu, je šance že to bude zpětně kompatibilní? Tenhle typ DD902 sice mají prodejci v nabídce ale s tím že se už nevyrábí.
Díky
edit: tak koukám na netu, že typ DD902 měl asi ojedinělej typ zámku a nic aktuálně prodávanýho takovej nemá...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#9 Příspěvek od ohryzek36 »

Musíš sundat knoflík regulace otáček - pod ním je torx.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

Díky, tu dnešní opravu jsem zvládnul jen s roztaženým předkem. Příště asi budou uhlíky a to už bude potřeba ho rozhodit komplet.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“