Jaké PIR čidlo pro venkovní odvětlení?

Vše, co se týká osvětlení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jantar
Příspěvky: 51
Registrován: 04 kvě 2009, 02:00

Jaké PIR čidlo pro venkovní odvětlení?

#1 Příspěvek od Jantar »

Mám tuším toto čidlo https://shop.panlux.cz/cz/senzory/986-s ... 14803.html.
Potřebuji z něj vyždímat sepnutí na vzdálenost alespoň 8m (má max. 12). To je ale zbožné přání - funguje mi tak na 4m. Možná to je otočením senzoru - já jsem ten nákres v návodu příliš nepobral.
Ještě důležitější ale je, že mi spíná kočky apod. Žádné nastavení citlivosti čidlo nemá.

Nevíte někdo jak vybrat nové čidlo? Neřekl bych, že nabízená čidla mají nastavení citlivosti. Potřebuju zajistit aby spínalo pouze lidi a dosah tak 10m.......

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#2 Příspěvek od MetalGod »

Si protiřečíš, ne? Chceš velkej dosah (vysoká citlivost), ale zároveň citlivost jen na velký zářiče (nízká citlivost). Použij 2-3 kousky s nízkou citlivostí.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Jantar
Příspěvky: 51
Registrován: 04 kvě 2009, 02:00

#3 Příspěvek od Jantar »

Přiznám se, že mě vůbec nenapadlo, že by se parametrem ctlivosti ovlivňovala vzdálenost............ pokud to tak je tak jsem stejně v pytli, protože musím pořídit nový PIR senzor, stáhnout na něm citlivost a dosah bude opět v háji........

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#4 Příspěvek od masar »

Jantar píše:Přiznám se, že mě vůbec nenapadlo, že by se parametrem ctlivosti ovlivňovala vzdálenost............
A co jiného jsi myslel, že tento parametr "ovlivňuje"? :roll:

Uživatelský avatar
Jantar
Příspěvky: 51
Registrován: 04 kvě 2009, 02:00

#5 Příspěvek od Jantar »

neznám technologie. navíc jsem koukal, že čidla do zabezpečovaček uvádějí jak velké vzdálenosti tak i necitlivost na psy, kočky apod.........

Odpovědět

Zpět na „Osvětlovací technika“