zapojení laserové diody

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hurvinek
Příspěvky: 39
Registrován: 02 lis 2004, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

zapojení laserové diody

#1 Příspěvek od Hurvinek »

Nevíte někdo,jak mám zapojit laserovou diodu z CD mechaniky,aby svítila ??? má okolo 18 vývodů a nevím jak na to -a jde mi pouze o to svícení.Díky :lol:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

infra

#2 Příspěvek od Hill »

jen některé laserové diody z CD svítí ve viditelné oblasti spektra. Infračervenou neuvidíš, ať ji zapojíš jakkoli.

Uživatelský avatar
Hurvinek
Příspěvky: 39
Registrován: 02 lis 2004, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Hurvinek »

to je dost blbý...

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

A když budeš mít tu kliku že bude červený tak LD má je tři vývody, to ostatní patří k servům ostření a snímání dat. LD bývá takovej mosaznej váleček zalisovanej v tý mechanice ale nemá to čočku aby to svítilo jak myslíš. Jeden z těch vývodů je společnej, jeden je LD (chová se trochu jako LED) a ten třetí snímá svit a slouží k regulaci výkonu. Tak si to nevodpráskni hned zkraje, zapoj to prez odpor.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#5 Příspěvek od Artaban001 »

zatim kazdej laser z CD prehrevace, co mi prosel rukama, tak svitil cervene. Mimo CD prehravac je to nepouzitelny, protoze laserova stopa je tensi nez lidsky vlas a to jen ve vzdalenosti par mm od ostrici cocky a navic to ma velmi slaby vykon.
Schvalne jsem zkousel u jednoho fungujiciho CD playeru promitnou svit laseru na bily tenky papir, a mel jsem co delat, abych tu svetelnou stopu uvidel..

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

Laser dioda

#6 Příspěvek od Maskot »

Podstatne lepsi je sehnat vadnou elektroniku z prumyslovych fotorele.Tam se pouzivaji laserove diody take a s vetsim vykonem a zpravidla s pouzitelnou optikou.Koukat do nich uz se nedoporucuje.Jsou to celkem bezne veci a sehnat se daji.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“