web můj bazárek

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

web můj bazárek

#1 Příspěvek od ronoda »

Jelikož mi u Aukra vadí, že si účtuje za položku 2x poplatek, pokud je prodaná ( Buďto by si měl brát za inzerát a už by se neměl zajímat jak dopadl, nebo ať si účtuje % z uskutečněných prodejů, ale on si pro jistotu účtuje oboje) tak bych si chtěl na některých stránkách které jsou zdarma
založit něco jako svůj osobní malý bazárek. Stránky, kde to za týden nezmizí, ale bude to tam trvale. Za život jsem "nasyslil" něco věcí, některé už prostě nepotřebuju, nebo mě prostě přestaly bavit, a navíc už dnes vím že zdaleka všechno už neopravím a ani nezrestauruji:-)
Tak bych to chtěl dát na internet. Nic velkého, třeba jen tři kategorie -elektro, -dům zahrada, -autodíly. Neživím se tím, a vše jsem si pořídil za již zdaněné peníze.
---Otázka zní, jaké stránky by k tomu byly vhodné, či zda někdo z vás provozuje něco podobného, nebo se k tomu chystá. Prostě je mi líto ty věci vyhodit.
Dík za smysluplné rady;-)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Daj to na bazos - tam to vydrzi dva mesiace, potom ti prijde mailom notifikacia, ze inzerat skoncil a mozes ho tam dat znovu. Je to trochu otravne, ale ked chces nieco predat, tak to musis ponuknut tam, kde to niekto najde a kupi.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Hubert_79 »

Vlastní web? To ti nechci brát iluze, ale to je naprosto bez šance. Kdo něco hledá, že koupí, tak projede aukro, sbazar a bazos. Možná ještě hyperinzerci a annonci, ale tam moc bez šance.
Vrzni to na sbazar, na bazos a je to. Na sbazaru je inzerát 30 dní a leze tam dost lidí, na bazos možná ještě víc.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#4 Příspěvek od Pikofarad »

Avízo,bazoš,sbazar.Tam se dá možná prodat bez poplatků.Jen každý by to chtěl zadarmo a ještě dovézt :cry:

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Hubert_79 »

Jen každý by to chtěl zadarmo a ještě dovézt
Tak s 🤐 nemá smysl ztrácet čas... Taky je populární "neposlal biste my to na dobýrku"
Je jedno, že jde o pračku nebo padesátikilovou televizi... A ne, skutečně neposlal.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#6 Příspěvek od konosuke »

bazoš ano ale bezplatná inzerce za jeden den zmizí v pozadí v záplavě placených a málokdo pak reaguje, největší šance na obchod je v okamžiku zveřejnění nabídky pak už jenom náhoda že zrovna někdo něco...
ve větších obcích bývá místní informační portál kde můžete nabízet prodej psa, kola, dětského oblečení, trampolíny, pozink plechu na střechu nebo staré TV, pračky, domácí slivovice a tak podobně
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#7 Příspěvek od ronoda »

Pikofarad píše:Jen každý by to chtěl zadarmo a ještě dovézt :cry:
Nemusí to být nutně zadarmo. U nás existovala "Svatka" tam jsi zaplatil za inzerát který byl vystaven 1 rok! Víc je nezajímalo, to mi přišlo jako korektní.
- a s tím, že se něco prodá jen na "profláknutejch" stránkách kde je velká sledovanost taky nemohu souhlasit. Zkuste dát, že prodáte Jawa 500 OHC jen někam do zapomenuté diskuze a nebudete stíhat brát telefony
(vlastní zkušenost) ono totiž kdo hledá ten najde.
(samozřejmě kdo prodává nefunkční DVD za 500,- asi těžko uspěje:-))

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#8 Příspěvek od Standa99 »

Máš pravdu s tím, že kdo něco intenzivně hledá, tak si tu snahu dá a najde.
Jsem podobný, když něco sháním, tak mám v oblíbených stránku třeba z Googlu (specifický dotaz -aukro + stránky pouze česky + poslední týden) a sem tam na ni juknu.
Pokud bys měl své stránky (klidně statické HTML), tak bych tě měl objevit, ale kolik takových je.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#9 Příspěvek od Achab »

Mám uložené odkazy přímo na stránku s nastavením, například Aukro/měřící přístroje/aukce/1-3000Kč.

Při použití Gogglu zadávám "hledaný předmět prodej" za poslední rok. Najde odkazy i na různé zapadlé inzeráty. Vyplatí se zeptat i na starší nabídky, někdy jsou pořád aktuální. Uspěl jsem u nabídek, na které inzerent pomalu zapomněl, pak byl dokonce ochotný ke slevě.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#10 Příspěvek od starecd »

Achab: u něčeho, co se méně shání, určitě, ale pokud se objeví XD karta za dobro cenu je do hoďky pryč. Co se týká bazoše v pohodě, pokud se inzerát propadá, zruším ho a vystavím znovu, totéž u Sbazaru, tam mě, ale štve, že nedají ani vědět, že inzerát mažou.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#11 Příspěvek od tomasjedno »

starecd píše:Co se týká bazoše v pohodě, pokud se inzerát propadá, zruším ho a vystavím znovu
Netřeba rušit - stačí metodou copy-paste vyrobit nový a ten starý (stejný) zmizí automaticky.
starecd píše: u Sbazaru, tam mě, ale štve, že nedají ani vědět, že inzerát mažou.
Stačí ho jakkoli oeditovat a startuje nová 30-denní lhůta. Akorát že zůstane hluboko.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#12 Příspěvek od starecd »

tomasjedno: na obou jsem prodal víc než na Aukru. Je tam vidět, že jsme hravý národ, na cokoli zajímavého od 1Kč se přihazuje dost a většinou se věc prodá skoro za stejnou cenu, jakou vystavovatel chtěl, někdy i víc.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Behemot »

Bazoš to teď nějak portuje na tydlety jůbůky a fejsťůby, tak je tam provoz, ale technologicky je ten web furt jak u 🤐. Taky je tam obrovský množství šmejdů a zlodějů, admini to musí vědět a serou na to. U každýho druhýho falešný telefony, e-maily, všechno.

Ale běda jak tam dáš zmínku půlslovem že firma, to s tebou vyrazí dveře že až po pár kilometrech začneš zvolna padat, to najednou pravidla todle, pravidla támdle. 🤐 :roll:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Na tom webe je prave super ta jednoduchost. Ziadne tony javascriptu, registracie, prihlasovanie, konta, nastavenia, googly, facebooky a dalsie nezmysly, ktorymi je vsetko zamorene.

Chcem nieco predat, tak zadam udaje, vlozim fotky a hotovo. Chcem nieco kupit, tak napisem moju adresu, spravu a hotovo.

Uživatelský avatar
petus
Příspěvky: 594
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od petus »

Aplikace LetGo... Prodával jsem tam asi 2x a do dvou dnů to bylo pryč
Pokud něco chcete a neodpovídám,pošlete SZ :)
https://chiptron.cz - novinky ze světa elektro (Arduino, Raspberry Pi, ESP8266, STM32, ESP32...)
Peťus

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“