CB anténa Sirio Titanium 1200 protiváha.

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

CB anténa Sirio Titanium 1200 protiváha.

#1 Příspěvek od robo »

V Holicích jsem si zakoupil anténu Sirío. Ptal jsem se co použít na balkon a prodejce mě řekl tuhle anténu lze použít a že jako protíváha muže stačit zábradlí, železo o délce snad 50cm. Balkon má zábradli z obdelníkového profilu o délce přes 2 metry a šiřce 6cm. Protože mám balkon "utopený" tak hodlám použít pásovinu délky 60cm a šířky 40cm kterou uchytím na zábradlí. Na konec umístím anténu a vysunu ji do prostoru. A mám otázku zda může pásovina posloužit jako protiváha. Děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Dikobraz »

Může ale špatně. Na plocháč bych příšrouboval tabulku plechu a až pak anténu.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

Aby ta náhražková anténa měla nějaký užitek, stejně ji musíš doladit na optimální PSV. Při tom rovnou zjistíš, jestli kus jeklu jako protiváha stačí nebo ne. http://ok1ike.c-a-v.com/soubory/jak_cb_ant.htm

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Hlavně to musíš vodivě spojit (opletení koaxu) s tou pásovinou či zábradlím, jinak je to jen na okrasu. Vlnová délka je 11m, tam nějaká konzerva nepomůže. I ta střecha auta toho moc nezvládne jako protiváha.

Jenže magnetky jsou často laděný i přívodním koaxem, takže pokud upravíš jeho délku či použiješ moji "úpravu", asi se rozladí a pak z toho bude oblíbený "smeták". Sám nevím.

P.S. Možná omotat koax kolem té "protiváhy". Ale to zas asi nedosáhne ke staničce.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“