Hobby AKU vrtačka levně. info pro vás.

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
padik
Příspěvky: 319
Registrován: 02 led 2015, 01:00

Hobby AKU vrtačka levně. info pro vás.

#1 Příspěvek od padik »

http://www.hadex.cz/p461-aku-vrtacka-pl ... -doprodej/

Předpokládám zde použití NICD článků, se kterými mám v jiných vrtačkách výborné zkušenosti. Jsou to stále tytéž, jen se do "krabičky" dá příslušný počet 12-18 Volt.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

podobnost čistě náhodná . . .
baterie tam vydržely cca dva roky a od té doby to mám na kabelu pro příležitostné použití v pracovně.
Přílohy
20180902_Einhell_stitek.jpg
20180902_Einhell.jpg
Hadex.jpg

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Viděl jsem to samý pod značkou FERM a vlastním 2 kusy v tmavě modrý barvě se značkou ASIST (kupováno v Lidlu - jedna už je taky na kabelu jako u Vládi). Jako úplně prvního původce bych tipoval Bosch nebo Metabo, ještě tak možná Black&Decker - ten zbytek jsou ale jen brandový sračky ... Baterky v těch mejch Asistech byly v hnědým papíru obalený NiCd velikost SC, 10 kousků, na papíře potisk 2200mAh - ale měly odhadem s bídou 1500mAh. Do tý jedný se mi povedlo koupit ještě origo praporkový Sanyo 1700mAh, když odešly i v tý druhý, už jsem je nesehnal... Jo a kvalitativně teda nic moc, sklíčidla mají vakl jak sfiň, přesně umístěnou díru s tím bez důlčíku vyvrtat nejde a navíc i když by u takový vrtačky člověk předpokládal nejmenší průměr upnutí aspoň kolem 1mm, tak opak je pravdou - a nejmenší vrták co spolehlivě jde do toho rychloupínacího sklíčidla sevřít je 2,2mm - "dvojka" jak kdy je Pámbu doma a "jednaosmička" už se protáčí ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Ty vrtačky jsou fakt dobrý. Problém je s tou náplní, ale řešení je tam dát pár Li-ionek s balancérem. U těch, co jsou na 18V, tak dávám vždy pět. Balancer přijde na těch 46 Kč i s poštovným.

Uživatelský avatar
barnodaj
Příspěvky: 665
Registrován: 16 dub 2011, 02:00
Bydliště: Vodňansko

#5 Příspěvek od barnodaj »

559 kusů skladem, bez kufříku, bez regulace otáček - divný přístroj.
Asi jim prochází expirační doba baterie???
:lol:
Za ty peníze skoro drahý

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#6 Příspěvek od dobrman »

Nedávno jsem dostal na repasi aku z nějaký noname vrtačky. Byly tam 4S LiIon natvrdo, bez jakýkoliv ochrany, natož balanc :D :D
dal jsem tam 4x LG HG2 (3000mAh - 20A) a k nim se vešlo tohle
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
barnodaj
Příspěvky: 665
Registrován: 16 dub 2011, 02:00
Bydliště: Vodňansko

#7 Příspěvek od barnodaj »

Vrtačka
Přílohy
vrtačka.png

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#8 Příspěvek od Hill »

ok1hga píše:podobnost čistě náhodná . . .
baterie tam vydržely cca dva roky a od té doby to mám na kabelu pro příležitostné použití v pracovně.
Tak podobnou Einhellku (jen s regulací a na 12 V) mám taky. NiCd baterky jsou z toho dávno venku, protože po zkratu dvou článků se úplně roztekla botka nabíječky (však tam byl jen jeden odpor). Zrovna tak mám vyvedenou 3 m šňůru 2x4 mm² , krokouše na "vyjetou" jedenáctiletou Britku autobaterku, kterou si průběžně jednou týdně dobiju, jednou za měsíc ji vybiju a znovu nabiju. Kdysi měla deklarovaných 44 Ah. Kolik má dnes, jsem nezkoumal, ale zvládla na jedno nabití 512 děr Ø 8 mm do dřevotřísky při svrtávání a skolíkování policové stěny pro knihovnu a něco kolem dvacítky průchozích děr pro konfirmáty a vruty jiných průměrů. A samozřejmě se s tím ty vruty i zatahovaly.
Nbíječka Tronic pak asi 16 hodin měla co dělat...
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#9 Příspěvek od sinclair »

Mám s Hadexem mnohé zkušenosti a tohle mi vůbec nepřijde jako dobrej kauf.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#10 Příspěvek od BOBOBO »

Myslím , že tenhle šrot nabízel maník v Holicích . Už ale nepamatuji za kolik .

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#11 Příspěvek od ok1hga »

ta moje Einhellka má i regulaci a v roce 2002, kdy jsem to koupil, to stálo s kufrem, nabíječkou a druhým akumulátorem asi 1200,-

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#12 Příspěvek od Hill »

Jo, to odpovídá, já ji koupil jen s jedním aku, kufrem i nabíječkou za 999,- gročšíků ražby poctivé. Dotaz na repas aku stačil: za skoro 12 stovek mi to nestálo.
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

Moje Asistky z Lidlu byly taky v kufříku z vyfukovanýho plastu, jedna baterka, cena 1200,- kulatejch za kus. Rok už si bohužel nepamatuju, ale muselo to bejt až po roce 2003 nebo 2004 - jestli se dobře pamatuju, tak nějak tou dobou se tady otevřel Lidl jako druhej supermatket po Bille, Tesco bylo až další rok - 2005.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#14 Příspěvek od sinclair »

Hmm, vercajk z hypáče :wink:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#15 Příspěvek od EKKAR »

Na "takový to domácí žvejkání" dostačující. Nepotřebuju profi akuvrtačku za 10 litrů, když s ní nedělám denně 5 hodin v kuse. Proto si nestěžuju na to, že h0vn0 vydrží. Koupená je s tím, že na občasný vyvrtání jedný až dejme tomu dvaceti malejch dírek někam do poličky nebo plastový krabičky je dostačující. Na výrobu nábytkový stěny nebo postele si vezmu pořádnou vrtačku s odpovídajícím výkonem - co na tom, že na 230V? Dělám to doma nebo v dílně, tam síť mám. A na kabel na podlaze jsem zvyklej, když jsem se s takovým vercajkem učil zacházet, jinej než s kabelem byl jedině na kliku ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“