Jaké hudební rádiové stanice poslouchat?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ondoubek
Příspěvky: 295
Registrován: 18 lis 2012, 01:00

Jaké hudební rádiové stanice poslouchat?

#1 Příspěvek od ondoubek »

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jaké hudební rádiové stanice posloucháte, resp. chtěl bych doporučení, co poslouchat. Tím nemyslím pouze jako podkres v dílně "ať není ticho", ale něco, co se fakt dá reálně poslouchat a nabízí alespoň trochu stravitelný obsah.
Při poslechu stanic jako E2, Impuls apod. mi připadá že slyším pořád jen to samé, mainstream popovou nebo pop-elektronickou hudbu opakující se X krát denně.
Poslední dobou jsem začal poslouchat Radiožurnál, který se pořád nějak dá, hrají tam interprety které mám rád (Pink Floyd, Ozzy Osbourne, Red Hot Chili Peppers, Oasis,...) ale většinou je to proložené ohraným mainstreamem. a navíc se dá naladit snad úplně všude (internet, LW, FM).
Na internetu je výběr velký, ale chci něco co naladím na rádiu, ať už v autě nebo doma na FM tuneru. Z nouze jsem zkoušel i LW/MW, dost jsem se podivil, že u nás už skoro nic nevysílá a ze zahraničí přes den nic krom poláků na 225kHz nenaladím.
V Praze je celkem dobrá stanice ExpresFM, takže tu občas jedu přes net a ještě se dá Radio Kroměříž, to ale taky nenaladím jinak než přes net (vysílač mají asi 50km daleko). Jsem z okresu Nový Jičín.
Žánr mi je i celkem jedno (dechovku ale nezkousnu), rád objevím novou hudbu.
Otázkou je, zda v éteru něco takového pořád je.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Hubert_79 »

Otázkou je, zda v éteru něco takového pořád je.
Je. Ale asi ne na severní Moravě... Co třeba Beat? I když tam taky točí pořád dokola "starý fláky" od AC/DC, Manowar a podobně. Nic proti, ale poslouchat furt to nemůžu.
Pak ještě máme Rockzone, tam spíš "frčí" devadesátky. Mají i v Praze docela blbej signál.
No a na ne novou, ale "jinou" muziku je Radio 1. Po večerech mívají specializované pořady (reggae, "tvrdou" elektroniku, dnb...). Nebo Color music radio; tam letí soul, rnb, disko z osmdesátek. Dá se to v klidu poslouchat, moc tam nežvaněj.
Radiožurnál poslouchám v autě, chytí se u nás všude. Dobrý, občas fakt dobrý výběr hudby. Serou mě sportem (skoro furt nějakej blbej fotbal) a tím, že ty písničky dost zkracujou.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#3 Příspěvek od vrky »

Tady v Podkrkonoší poslouchám Černou horu, ČR-HK, Beat, Kiss jižní Čechy.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#4 Příspěvek od TAKJAN »

Nic. Všechny stanice už jsou sluníčkářské.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#5 Příspěvek od ZVUK2000 »

Hubert_79 píše: Je. Ale asi ne na severní Moravě...
Ale je, je to radio Čas rock!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#6 Příspěvek od sinclair »

No jestli za rockery považuješ třeba Bon Jovi a jim podobný, tak potom jo.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#7 Příspěvek od Hydrawerk »

Beat, že jo.

Uživatelský avatar
flyingbird
Příspěvky: 54
Registrován: 09 říj 2008, 02:00
Bydliště: ValMez
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od flyingbird »

Doporučuju si pořídit internetové rádio. Je tam milion stanic. Mám ho v zahradním domku (Imperial DABMAN i200), kde trávím v létě spoustu času. Přepínám mezi Folk Alley a Blues radiem.

Super věc je, že interpret a název skladby jsou na displeji, takže když slyším něco zajimavého, tak si to poznačím a najdu na netu.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#9 Příspěvek od ZVUK2000 »

sinclair píše:No jestli za rockery považuješ třeba Bon Jovi a jim podobný, tak potom jo.
Na koho to byl dotaz?

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Hubert_79 »

Všechny stanice už jsou sluníčkářské.
:roll:
Tak až si Spolek Přátel Destilátů udělá rádio, tak to sluníčkářské nebude. Bude se tam střídat Ortel a Tomiovo pindy.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#11 Příspěvek od TAKJAN »

Toho se nedočkáme, ale i on by měl třeba nějaké hezké keci. Ono vlastně nesluníčkářské rádio nemůže existovat, protože by ho hned stopli..

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#12 Příspěvek od sinclair »

Okamura je kus vychcaného kokota, co jenom jede na vlně a snaží se z toho vytřískat maximum. On nechce mít moc či vládnout. On chce jen peníze a dělá pro to všecko. Ta jeho omáčka okolo je úsměvná.

Ale tak zas na našich zpravodajských stanicích je dobře vidět, co jsou nejen naši "novináři" za svině.
Když i jindy velmi disciplinovaní Němci denně řvou o prolhanosti médií a tisku, tak to už je co říct.
Naposled to bylo včera a stojí za to to zkouknout.
https://www.youtube.com/watch?v=Ahz5nu_h_2Q
Nastavte si to od cca 49. minuty dál, zesilte si zvuk, vydržte tak 15 min a pak mi napište, koho Vám ten pán, co tam mluví, nejvíc připomíná...
Je to podle jiné reportáže jenom nasraný strýc toho zabitého, 22-letého člověka.
Pro info dodám, že je to jen reakce rozhořčených lidí z úplně jiného města, za cca dva týdny už druhý zabitý člověk, opět v Sasku. bylo tam celkem okolo 2.500 lidí, v městečku okresního formátu s asi 30.000 lidí.
Fízlů tam bylo zhruba stejně tolik.
Německá média lžou mnohem rychleji, než se tisknou. Při hádce s afghány měl ten mrtvý údajně dostat infarkt. No jistěéé!
Od našich zatvrzele mlčících zpravodajců se ale vůbec nic nedovíte, odvádějí vytrvale pozornost vkládáním fake news z Ruska a podobně.
A výjimky potvrzujou pravidlo:
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... elova.html

Uživatelský avatar
taz
Příspěvky: 312
Registrován: 16 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#13 Příspěvek od taz »

jednoduchá odpověd, tady v Ově a okolí jedině ČAS ROCK
https://casrock.cz/

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#14 Příspěvek od Artaban001 »

Ohledně těch komerčních rádií - celý den se poslouchat nedá žádný:
příliš úzké rozpětí hudby, většinou se zaseknou na svých pár jimi hraných skladeb a příliš mluvenýho "balastu" - pindy o ničem. K tomu ty dotěrný jingle. Navíc tak po půl dni máš dojem, že se opakuje.
Na celodenní poslech tak asi doopravdy vychází nejlíp ČRO Radiojournal. I když i tam občas řeší něco tejden, co se ani tak netýká našeho života - třeba jako spadlej most v Itálii.
Konkrétně:
Impuls: Škoda mluvit. Už jen to jejich "Halóó tady Impulsovy" ve mě probuzuje základní reflex, kdy sahám po vypínači. Navíc je mono.

Kiss Hády: Po tom, co tohle suprový rádio přebrala síť KISS, stalo se toto rádio etalonem otravnosti: Hudbu nehodnotím a sdělený informace o ničem - viz výše.

Rádio Beat: Ranní vysílání je lepší vynechat, sem tam se dá najít, co je k poslechu - třeba v neděli večer ;-)

Rádio WAVE: Občas se dá poslouchat - je ale občas dost "multi-kulti"

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#15 Příspěvek od sinclair »

Ten Čas Rock nevypadá tak zle. RockMax poslední dva roky hraje přes den strašný srágory, že občas vypínám.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“