jak připojit fax na sériovou linku

Sem patří samozřejmě i přístroje s "utrženým sluchátkem"- bezdrátové, ale vždy dále s okolním světem komunikující po vedení, a to nejen ve veřejných sítích.
Pro telefony GSM a podobné máme samostatnou sekci.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

jak připojit fax na sériovou linku

#1 Příspěvek od petula »

mám starý fax, koupený v Praze v roce 1992. Je krásně zachovalý a je funkční. Nemám ale pevnou linku a je mi líto fax vyhodit, nebo ho rozebrat. Napadlo mne, co ho tak připojit na sériovou linku, na RS232 nebo RS485? Mohl by se používat třeba jako tískárna anebo scaner ...
Neví někdo jak na to? Ještě jsem teda Google v tomhle směru nezkusil... Zkouším zatím tady. Je to jen takový nápad. :D

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

A to jako máme hádat typ a možnosti připojení?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Cez modem.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#4 Příspěvek od monterjirka »

Zpravidla se najde v návodu co je možné (bez nějakých složitých úprav nebo tvorby nějakého interface)

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od petula »

p32 píše:A to jako máme hádat typ a možnosti připojení?
o typ nejde, možnost připojení je na pevnou ůlinku. V tomhle jsou všechny faxy stejné.

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od petula »

rnbw píše:Cez modem.
hm, knížecí rada... Modem má na jedné straně vývod na pevnou linku a na druhé straně třeba USB nebo LPT nebo RS232 k počítači.
K tomu mám fax, který má vstup pro pevnou linku.

Jestli teda myslíš, že když propojím přes vstupy pro pevnou linku modem a fax a modem pak spojím přes usb k počítači, že to bude fungovat a z počítače se dostanu fax, to jsi dost vedle.

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od petula »

monterjirka píše:Zpravidla se najde v návodu co je možné (bez nějakých složitých úprav nebo tvorby nějakého interface)
myslel jsem právě nějaký interface. Většina faxů, co tak dostaneme vyřazených od firem, tak žádné počítačový rozhraní nemá.
Jde mi o to, co se starými faxy, jak je použít. Montujeme u zákazníků počítače a wifiny a očas nám nabídnou jestli nechceme za odvoz starý fax, modem, starý počítač. Jenže co se starými faxy?

Uživatelský avatar
oravan
Příspěvky: 675
Registrován: 02 led 2010, 01:00

#8 Příspěvek od oravan »

bez linky to je k ničomu

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

Inec faxy CF120 měly už v roce 1993 RS232 interface. Šlo s nima scanovat do PC, tisknout z PC a faxovat z PC. Jenže ovladače byly jen pro DOS. Pod W95-98 se mi to nepodařilo rozhejbat, ani v Inecu neměli ovladače. A stáhnout z internetu to tenkrát tak nějak nešlo. :)
Tisknout na termopapír je blbost, scaner měl jen 150 dpi, takže by to dnes nemělo obojí žádnej smysl.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#10 Příspěvek od mihal »

U vás /v ČR/ už linky nadobro zrušili? Mohol by si možno simulovať linku zdrojom DC 50V s jednoduchou spojnicou s dvomi relé - niekde to tu je. Na jeden koniec fax na druhý modem. Modem si zdvihne linku a vytočí číslo, to už ale zvoní linka faxu, ktorý ju zdvihne. Modem nahodí handshake, nasype data, fax vytlačí. Pri správnom nastavení by to mohlo fungovať, mohol by si mať linkovú tiskárnu :D

Uživatelský avatar
OHV
Příspěvky: 15
Registrován: 07 pro 2021, 01:00

#11 Příspěvek od OHV »

Dost jsem to řešil, občas je nutné zaslat FAX (ambasády, vnitro), na e-maily nereagují, na FAX ano.

VoIP analogový telefonní adapter Cisco SPA122
https://www.ipmedia.cz/?cls=stoitem&stiid=2565

Musí být nastaven VOIP kodek beztrátový.

Bylo to složité.


Dost by mě zajímalo, jak to pužít snadněji a jak jinak odeslat FAX.


Občas kvůlit tomu drží Nokii 9300i, která umí odesílat FAX i přijímat, tuto službu podporuje jen ČR Vodafone faxové číslo je přiřazené k sim jako druhé.
O2 FAX z GSM již před lety zrušil.

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#12 Příspěvek od milosak »

Zdravím tlf. mechaniky,
mám speciální dotaz potřebuji ze starého DT Tesla spínat cca 12 V DC, výstup ke dveřím
je pouze AC

Kdesi jsem viděl malý tišťák s můstkem a 2x2 dvěma svorkovnicema vstup výstup
na 12V, problem byl že dodavatel byl asi alieexpresu, otázka je dá se sehnat něco
podobného u nás ?? Pokud by tento můstek dokázal přidat 1 či 2 V navíc pro ztráty
ve vedení bylo by to super, ale nevim jestli toho nechci už moc
:D

Ted koukám, že jsem se překlik do jiného vlákna :?

Odpovědět

Zpět na „Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích“