De'Longhi ECAM 23.450 hlásí "příliš jemně namleto"

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

De'Longhi ECAM 23.450 hlásí "příliš jemně namleto"

#1 Příspěvek od forbidden »

Donesl mi zákoš toto Espresso s touto závadou. Prý to měl někde ve Znojmě v servisu a nevěděli si s tím rady, prý asi závada třícestnýho ventilu. Spařovačku prý měnili.
Tak jsem to dal na stůl, prověřil ventily, všechno jsem rozebral, všechno krásně čistý, ale voda přes spařovačku prostě netekla (třícestnej ventil samozřejmě v pořádku). Tak si říkám, co mi zbývá, kouknu na tu spařovačku, rozdělal jsem co šlo a pod sítkem byl tento ventil, ten se mi rozdělat nepodařilo, ale zdálo se, že fungoval. Mačkat šel, otevíral se, jen jsem ho trochu rozhýbal. Po složení zatím kávovar normálně funguje, kafe dělá, proplachuje. Pak věřte zákošům. :roll:
Mohlo by eventuelně ještě být vadný čerpadlo, že třeba dává menší tlak? Náhradní nemám, tak jsem to nezkoušel. Jinou spařovačku taky nemám. Asi ještě udělám pár káv a proplachů a vrátím mu to.
Přílohy
ventil
ventil

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#2 Příspěvek od PCmaniac99 »

Ta spařovačka vypadá stejně jako moje (ECAM 22.320) ale Jablonec n. N. Ventil se mi taky rozebrat nepodařilo.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od forbidden »

Ta spařovačka je stejná ve spoustě kávovarů. Možná jednu koupím, hodí se mít něco v zásobě.
Jinak jsem to složil a když dám silnější kávu z většího množství, tak to udělá zase, i ten proplach jde nějak neochotně se mi zdá. Mlýnek je na nejhrubší jak umí.

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#4 Příspěvek od PCmaniac99 »

Vyndej ze spařovačky píst, má 2 O kroužky a mezi nima dirku kterou teče kafe, zkontroluj, vyčisti. Jestli jde neochotně proplach tak se to asi někde přiucpává.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od forbidden »

Však to jsem dělal, všechno odtama dále čistý a průchozí. Jen tento ventil je před tím.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#6 Příspěvek od ohryzek36 »

Ten "ventil" je tam jenom zaražený - je zalepený kafem (u nové spařovačky vyskočí sám). Stačí vzít dostatečně velký plochy šroubovák, trochu s ním točit tam a zpět a po rozhýbání vypadne pryč.

Samozřejmě že vadný nebývá - vadné je něco jiného, buď čerpadlo (má tlak pod 15 barů - při 10-11 to už blbne), nebo něco jiného (hodně věcí - i zdánilvě nesouvisejících).


Mimochodem - spařovačky jsou ve všech ECAMech a ETAMech stejné - a je je potřeba měnit jen při vysloveně mechanické závadě (polámané páky), jinak se dají v pohodě opravit.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#7 Příspěvek od keemo »

to cerpadlo bych zkusil, pokud mas moznost. bude tam nejaka bezne pouzivana ulka/defond... mame ruzne zkusenosti s ruznymi projevy zavad-pokles tlaku pri 1 z 5-ti pokusu, praskle pruziny...

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od forbidden »

Jedno čerpadlo jsem našel, jen trochu silnější, ale na test asi postačí. Jinak jsem rozebral snad celou cestu vody do spařovačky. Ten vrchní píst, všechno je čistý, těsnění kulatý a ještě namazaný, voda nikam neuniká. Prostě se neprotlačí na výstup.
S ventilem pod sítkem jsem točil na obě strany, ale neuvolnil se. Ale když to jím není, tak se zaměřím na to čerpadlo. Díky.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od forbidden »

Tak byl vadnej membránovej ventil za čerpadlem, už to funguje jak má.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#10 Příspěvek od ohryzek36 »

Co s ním bylo?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od forbidden »

To nevím, já ho rovnou vyměnil. To je zapertlovaný, nevím, že by to šlo nějak opravit. Navíc to stojí 200,- to se snad ani nevyplatí opravovat.
Vlastně ani nevím, kvůli čemu to tam přesně je. To je jen jako "zpětná klapka"?
Přílohy
ventil
ventil

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#12 Příspěvek od ohryzek36 »

Je tam ke snižovíní tlakových rázů - pod plechem je měkčí, pružící, plech, který tvoří jednu stěnu vnitřní komory a prohýbá se ven při tlakových rázech. Voda jde skrz volně, žádný ventil v tom není.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od forbidden »

Zajímavý, jen jsem ho vyměnil a jde to úplně normálně. Předtím to čerpadlo mělo při zátěži takovej divnej zvuk, jakoby tlačilo do zdi. Teď jde úplně hladce. Já myslel, že v tom je nějaká klapka. Snad to nebyla jen náhoda, ale dělal jsem asi 8 káv i s největším množstvím kafe a tak 15 proplachů. Vše úplně v pohodě.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od forbidden »

Tak update, dělá to pořád. :) Ale dost nepravidelně, od pondělí cca dvacet káv a nic, až včera. Zákazník povídal, že ho to trápí asi rok, ale že se to zhoršuje. Spařovačka je prý opravdu nová, asi před dvěma měsíci, ale nepomohlo to.
Furt mě hlodal ten třícestnej ventil, ale vyloučil jsem ho tím, že jsem ze spařovačky odtok odvedl přímo, mimo ventil. Ničemu to nepomohlo. Čerpadlo jsem zkusil úplně nový, taky k ničemu. Infuzor jsem měl rozebranej, všechno je čistý, těsnění těsní.
Tak co teď. Známej radil "naformovat" sítko spařovačky, ale když je nová? Navíc je v ní fakt všechno čistý.
Už nevím, jedině na zkoušku vyměnit celej infuzor, ale ten zas nemám. :?
Přílohy
test setup
test setup

Uživatelský avatar
NYKE
Příspěvky: 62
Registrován: 11 zář 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od NYKE »

Vyzkoušej ještì prùtokomìr.Myslím,že je stejnì vadnej ten 3cestný ventil.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“