Co dokaze Panasonic VIERA-PLAZMA.

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

Co dokaze Panasonic VIERA-PLAZMA.

#1 Příspěvek od Onkyo »

Bol som dnes u znameho a vraj mu nejde dobre TV.Ale ze uz zistil v com je problem-roztaveny antenny konektor.To som este nevidel uplne sa roztavil .Aj ked som vytiahol kabel z kanalaku vkuse sa hrial.Meral som ci tam nie je faza,alebo napätie ,ale nic.Neviete cim to je?Este som to nepocul a ani nevidel.Pritom TV ide.Konektor na antenu horuci.Pozrite si foto.
Přílohy
CAM00593.jpg

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#2 Příspěvek od Kvicala_r »

Nemá náhodou více Tv (nebo jiných zařízení) na jeden anténní systém? Zkus změřit rozdíl potenciálů (napětí) mezi GND telky a pláštěm koaxu.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od ZdenekHQ »

Sice jsi vyplácal skoro 300kB na příšernou fotku zaostřenou na podlahu, ale tady opravdu není něco v pořádku.

Jak, co a kde jsi měřil?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Panda38
Příspěvky: 713
Registrován: 21 lis 2012, 01:00
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Panda38 »

Jo jestli to je centrálním kabelovým rozvodem, tak ti nemívají izolované země. V době analogového signálu jsem musel dávat kondíky i přes zem, jinak byl slyšet brum. Používá se na to antenní galvanický oddělovač https://www.alza.cz/hama-antenni-galvan ... z1_1003758

(ale příčinu zemních smyček tohle neřeší, jen následek)

Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#5 Příspěvek od Onkyo »

Nemal som iny fotak.Rozdiel napätia zemneho potecialu mi ukazovalo 15V zem anteny a zem TV.Ale ako hovorim aj ked som odpojil antenu konektor v TV ANT .vstup sa hrial aj tak.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#6 Příspěvek od Kvicala_r »

15V jakých? AC nebo DC? měřeno nějakým ručkovým nebo digitálem?
Netuším, umí ty Viery pustit napájení do zesilovače? To nejspíše ne...

Uživatelský avatar
Dominic
Příspěvky: 291
Registrován: 18 bře 2014, 01:00
Bydliště: Martin

#7 Příspěvek od Dominic »

A nehreje sa ti náhodou tuner.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#8 Příspěvek od rezis »

To by měl roztavený konec od tuneru, netuším jak by se to mohlo stát.
Tedy tipuji na vyrovnávání potenciálů. A může se to třeba dít jen někdy když se něco někde v domě zapne. Kolegovi jel celý byt na ukostřený plynový sporák!!!
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Zažil jsem půlku bytu 2+1 v paneláku s PEN propojeným jen přes spojku paralelně k plynoměru ... plynař přišel měnit plynoměr, nasadil hasák, zatáhnul za něj aby povolil převlečnou matku - a když na ni šáhnul holou rukou, že ji jako odšroubuje úplně, zařval a jak širokej tak dlouhej ležel v předsíni, kam ho to vykoplo ... Jako příčinu jsme nakonec našli odpojenej PEN v zásuvce ve vedlejší místnosti, za tím odpojením byl dál řetěz zásuvek a na jeho konci kombi sporák s elektrickou troubou - a s elektricky překlemovaným přívodem plynu, samozřejmě tvrdě propojeným na kostru šporhéltu. Tu zásuvku ve vedlejším pokoji někdo vyhodil, protože byla za nábytkem a nepoužívala se - ale už nespojil žlutozelenej drát v ní původně napojenej na obě svorky u kolíku. Je zajímavý, že fáze spojená byla - sice jen Kroutilovic svorkou, ale peeeečlivě obandážovanou bakulej asfaltový tkanice. A takhle to chodilo několik let, majitelka tvrdila, že takhle i žehlila u pečení a koukala u toho skrz dveře do vedlejší cimry na TV ... Soustava byla samozřejmě TN-C bez fíčka, bytovej jistič 25A. Docela masakr...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#10 Příspěvek od tomasjedno »

EKKAR píše:... plynař přišel měnit plynoměr, nasadil hasák, zatáhnul za něj aby povolil převlečnou matku ...
Takhle to dopadá, když není plynoměr překlemovanej.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

Von právě překlemovanej byl - ale potrubí vaklalo ve svorce s pospojovacím drátem, takže jednou to spojený bylo, jindy zas ne ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od ZdenekHQ »

Řekl bych, že Achab už podruhé zaklekl a modlí se. Já bych tenhle problém určitě nepodceňoval.

Ta TV je samostatná nebo je tam připojený ještě něco jinýho, co může být teoreticky zemněný někam jinam?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#13 Příspěvek od Artaban001 »

není to tak trochu divný? - i když je to plazmovka, měla by mít galvanicky oddělený zdroj - sice pulsák, co nepříjemně brní - díky VF parazitům, ale ty vyrovnávací proudy by neměly mít takovou sílu, že by roztavily koncovku antény - podle mě ani kdyby tam byl nedokonalý styk mezi stíněním a koaxem.
Nejsem si jist ani tím, jak se chová TV tuner, pokud se do něj z vnějšku dostane třeba 12V z nevhodně zapojené aktívní antény napájené třeba 12V zdrojem co je schopný dát třeba 5A. když se taková anténu rozbočí na 2 TV neizolovaným rozbočovačem (většina prodávaných kovových "téček") před napájecí výhybkou, mohlo by pak 12V "zasáhnout" tuner a pokud ten má na vstupu nějaký omezovací diody, mohl by se krásně vypálit..

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od ZdenekHQ »

Vidíš, vlastně i ta bedna může mít třípramennou šňůru + spojení konektorů s PE. Ale to bych se docela divil. Klidně to může být třída 2, i když to má třípramennou šňůru. Spojení s PE končí u síťového filtru.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#15 Příspěvek od mi-ro »

Kdepak, plasmy byly většinou třížílový a PEN natvrdo do šasi.
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“