Google Play žere paměť

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Google Play žere paměť

#1 Příspěvek od Lukas-Peca »

Dám to do výpočetní techniky, bude se to sem víc hodit. Na mobilu s androidem jsou z výroby nainstalované Služby Google Play. Tato aplikace čas od času začne rychle žrát pevnou paměť. Během několika minut zaplní všechno volné místo v pevné paměti, pak spadne a poté se využití paměti ustálí na asi 820 MB (což je na můj vkus i tak dost, vzhledem k tomu, že tato data pro mě jako uživatele nepředstavují nic užitečného), než se to v řádu hodin stane znova. Začalo to dělat v posledních dnech, zřejmě po nějaké aktualizaci. Na internetu jsem nenašel jinou radu než obnovit tovární nastavení mobilu, a to ani na fóru technické pomoci Google, což mě docela šokuje. Zdá se, že se tahle chyba vyskytuje pravidelně asi od roku 2016, spousta lidí to na různých fórech řešila. Má někdo jiný nápad než rozmlátit mobil o stůl a vrátit se k tlačítkové nokii?

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od masar »

Ovládnout se a obnovit tovární nastavení.
:wink:

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Lukas-Peca »

Ano, a pak se google play zase zaktualizuje a můžu to dělat každý den znova.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#4 Příspěvek od masar »

A aktualizace nejdou zakázat?
:wink:

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Lukas-Peca »

U tohoto standardně nejdou, je to systémová služba googlu, se kterou bez rootnutí nejde dělat nic.

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#6 Příspěvek od JiriTom »

Kolik místa máš na "Nastavení - Úložiště", viz obr ? Toto je z Androidu 5.01
Přílohy
Screenshot_2018-11-15-14-11-30.png

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Lukas-Peca »

No postupně "k dispozici" sleze na 0,00 B na úkor "aplikací". Mobil vyhodí hlášku o chybějícím prázdném místu, Google Play Services se restartuje a pak tam mám zase volné cca 2 GB.

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#8 Příspěvek od JiriTom »

Poslední cca týden mi to na tabletu (Android 5.01,1 GB RAM, 8 GB úložiště) blbne stylem, že se to občas pokouší aktualizovat systémové app Obchod Play a YouTube. Při pokusu o aktualizaci se tablet drasticky zpomaluje, žere paměť a nakonec se aktualizace neprovede. O malé zbývající paměti to nic nepíše. Ale píše to chybu -(mínus)504. Nesystémové app se aktualizují normálně. Po továrním resetu je to stejné... :(
Tipnul bych si, že ten tvůj problém bude něco podobného a že to může být způsobené chybami v systémových app na Google Store, které se ale zřejmě projeví jenom na některých zařízeních. Možná nějaký čas vyčkat... :)

Já už pomalu uvažuji o novém tabletu, určitě minimálně s Androidem 8... :)

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Lukas-Peca »

Mně přijde, že to snad dělají schválně. Facebook, google, microsoft, všichni stejní. Zařízení přestane být použitelné, trpělivý uživatel se dočká toho, že se to po měsíci s další aktualizací samo spraví. Sorry jako, error vole. Normální uživatel si radši koupí nový mobil, který zase půl roku vydrží fungovat.

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#10 Příspěvek od JiriTom »

Je to bohužel tak.:roll:
Konkrétně u toho Obchodu play od chvíle, kdy to začalo blbnout byly už 4 aktualizace a ani jedna se mi neprovedla. Otázka je, zda to je: u nich, u mě staré zařízení (3 roky), nebo u mě starý Android ? Dalo by se očekávat, že pokud je to u nich, tak už by to měli mít opravené.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#11 Příspěvek od xsc »

Je to divné. Android 5 jsem měl ve staré Sony Xperii a tam šlo aktualizace zakázat (právě v Google play), případně aplikaci "odinstalovat", což u Google play znamenalo návrat k původní verzi. Bez potřeby resetu do továrního nastavení. Telefon už nepoužívám, ale ještě nedávno ta aplikace nedělala žádný problém.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Lukas-Peca »

Tady je android 6. Všechny ty googlovské aplikace bych nejradši vyházel do řiti, protože kromě play je vůbec nepoužívám, ale bohužel to nijak jednoduše nejde a nemám nervy se s tím nějak moc vztekat.

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#13 Příspěvek od vladodyno »

Čo nejde odinštalovať zakáž.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#14 Příspěvek od Standa99 »

@Lukas-Peca: Stále to samé, co se týče v poslední době otázek kolem Androidu, bez rootu budeš v područí Googlu, jako SuperUser budeš mít nad vším kontrolu. Jen rozdíl mezi micro a stock GApps jsou stovky megabajt, které jak píšeš, kromě 'Google Play services' vůbec nepotřebuješ. I kdybys časem zjistil, že potřebuješ třeba Překladač, tak si ho kdykoliv z Play doinstaluješ.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#15 Příspěvek od robo »

Můžete to zkusit podle tohoto. Je to návod pro Huawei a Samsung takže si musíte sehnat ovladač pro váš telefon. ADB příkazy jsou už stejný, jsou platné pro Android.

https://www.svetandroida.cz/jak-odstran ... or-huawei/

https://www.svetandroida.cz/jak-odstran ... xperience/

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“