Prohnutá DPS Samsung 32C6000

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

Prohnutá DPS Samsung 32C6000

#1 Příspěvek od petrfilipi »

Nazdar všem.

Z ničeho nic se nám obraz na naší TV Samsung 32C6000 zbarvil lehce do červena a jsou viditelné svislé linky. Hledal jsem, Googlil a vygooglil jsem, že mám zatlačit na DPS a pruhy a červená barva zmizí. Tak jsem to zkusil, opravdu to den bylo OK, ale teď už je to zase KO. TV už je zakrytovaná, tak nemohu tak přesně zatlačit, ale lze najít i přes kryt TV místo na které když zatlačím, tak je obraz opět OK.

Neřešil jste někdo něco podobného? Je možné udělat nějaký reball DPS? Protože chyba bude asi v součástce, která přiléhá (chlazením) až k zadní stěně TV - a to jsou nějaké BGA čipy.
Deska je typu BN41-1444B (viz obrázek).

Petr
Přílohy
DPS2.jpg

Uživatelský avatar
Heno
Příspěvky: 1900
Registrován: 21 bře 2015, 01:00

#2 Příspěvek od Heno »

Väčšinou to spôsobujú prasknuté spoje pod LVDS prevodníkom - to je čip pod chladičom ktorého cessty smerujú k LVDS konektoru.

Najprv to začne blbnúť ako si popisoval, neskôr ako prasknú ďaľšie spoje dôjde k ťažšej poruche typu, že pri pokuse o zapnutie TV nenabehne obraz ani podstvit a reštartuje sa a znova a po nejakom čase reštartovania TV nabehne s prúžkami na displeji podla tvojho popisu alebo s bude prejavavať naopak a to tak, že za studena TV nabehne s ok obrazom, po zohriatí s aobjavia prúžky a vtedy ak TV uvedieš do pohotovosti už nenabehne a rešartuje sa.

Dôvod reštartov je fakt, že CPU pri štarte TV zo stby dotazuje LVDS prevodník a ak ho nenájde, dôjde k reštaru.

Možnost dobrej opravy je reball LVDS prevodníka, resp. výmena čipu.
Výmenu dosky za opravu nepovažujem.

Pred demontážou (odspájkovaním) čipu z dosky je možné po nahriatí horúcim vzduchom odlepiť chladič.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“