Rozloučení s tunerem

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

Rozloučení s tunerem

#1 Příspěvek od TAKJAN »

Tak jsem se slzou v oku zabalil tuner (SONY ST-590ES, tenkrát ještě značka) a odnesl na půdu. Zbytečně se něj prášilo, v tom dnešní FM bordelu k ničemu. Poslední díl HIFI věže. Zbyl z ní jen DPA280, bedny a k tomu ...PC:-(((
Koupen v H.K. 4.11.1994 v SONY. 7 356,- Kč po slevě. Do prdele, to by dnes bylo tak 20 kKč.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#2 Příspěvek od Standa99 »

Já vzal Aiwu XT-950 z roku 1992 (byla tak za osmičku) na šichtu asi před 7 lety. Tam slouží dobře, na Čas Rock nebo Beat to bohatě stačí ke spokojenosti všech.
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Bať, můj digitální syntézou laděnej tuner z věžičky Technics SA-EH500 taky jen leží ve stěně, a to jsem na něj poslouchával na blbej jednoduchej dipól pověšenej do vokna a se svodem pár metrů koaxu i brněnskýho Krokodýla na 103,00 FM ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

Chlapci, můj samo domo tuner z roku 1984 zapínám každou sobotu ráno (ČRo2), vypínám mezi 13. a 17. hodinou. V neděli pak bývá v provozu od rána do poobědního odříhnutí, to se střídá ČRo2 a Country Rádio (když je zrovna na veřejnoprávním přes moc dudáků a halekaček, jde se na country). V kuchyni je stejná stanice otuplovaná boomboxem JVC.
No, a když jsme zrovna na cestě, platí totéž, jen s autorádiem.
Tyto dvě stanice (jakkoli k jejich optimodům mám své výhrady, k nimž zdá se na veřejnoprávní stanici přihlédli, a u soukromé to příliš neruší), jsou mému uchu příjemné a nátuře pasující.
Sice jsem se letos asi čtyřikrát přistihl. že na televizi skutečně koukám, aniž bych ji ladil či nastavoval, ale tam je zase tak ukecáno, že netřeba obrazu. Úplně bez něj se ale obejde právě jen rádio.
Drobná perlička: na tuner ode mne, postupně mnou dotvářený v letech 1980 až 1983, kdy se ukázal pro příjem v Semilech nepříliš vhodným pro malou odolnost pritu rušení ve starém VKV pásmu barvou na kanálu R2, hraje kámošova rodina v Hradci taky dodnes. Předevčírem jsem u toho byl...

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#5 Příspěvek od konosuke »

ty jo, mám retro vintage Sony ST-S390 s měřákem síly pole (signálu z antény v dB) je to ozdoba, hračka...téměř nepoužíván své oblíbené Rádio Čas (pravé rockové jak zní slogan) poslouchám na rádiojezevčíku Grundig co ležel u popelnic...je to hamba mít tohle doma ale nikdo to neví nejsem fajnovka tak co
PS. bejt já tebou tak si zařídím poslechovku-trucovnu na tý půdě jak uvádíš
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#6 Příspěvek od ZVUK2000 »

Jojo, Radio Čas Rock mám naladěný ve všech tunerech. A když už pustím TV, tak jeho bratra TV Rebel.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#7 Příspěvek od konosuke »

no a ne ? na stavbu tuneru jsem si netrufl - chybí mně znalosti vf obvodů a měřáky tak si do škatule TW44 napevno zabudoval naladěnou oživenou VKV-OIRT jednotku z magiče Tesla A5 za pár kaček z doprodeje partiovky prodejny
Klenoty - tam hromadně končily (po sametu) čs gramce NAD 5120 a jiné podobné klenoty
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#8 Příspěvek od TAKJAN »

Jo, předtím jsem měl dělaný a poslouchal na 99,9 MHZ. Se syntézou, tenkrát byl v AR nevím jakém návod a borec zaslal kdo objednal naprogramovanou paměť. Akorát to nad 100 MHz nechtělo moc chodit, protože předdělička TTL nad 111 MHz už nemohla.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#9 Příspěvek od serviceman »

Syntézu nemám, ale čítač na vstupu s ECL.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Ta syntéza jde pořád ještě koupit, protože ji navrhnul a naprogramoval nám široce a dobře známej Miloš Zajíc z městečka Pečky kousek vod Poděbrad. Byl dokonce v srpnu v Holicích, měl tam na prodej betální novinku - tester LEDkovejch světelnejch zdrojů s omezeným proudem a maximálním svorkovým napětím až 250V - postupně nabíhajícím od nuly. Krabička jak jedny cigára - a tutově užitečnější i promakanější, než nějaký třetiřadý tisìciletý zešilovače vygómaný jen v kebeni jednoho magora, kterej ani nemá odvahu je sám postavit, natož dovolit někomu je v reálu změřit - takže zveřejňuje jen renderovaný obrázky místo skutečnejch fotek postavenýho přístroje ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#11 Příspěvek od BOBOBO »

No á já k tomu Jardo přidávám téměř denně jak to vidí ...
Nyní mne bere to 3x 60 a to v pohodě , to neumějí již ani název ... Na původní program nemají .

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#12 Příspěvek od ZVUK2000 »

BOBOBO píše:No á já k tomu Jardo přidávám téměř denně jak to vidí ...
Nyní mne bere to 3x 60 a to v pohodě , to neumějí již ani název ... Na původní program nemají .
Nerozumím řeči tvého kmene :)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#13 Příspěvek od Hill »

A to já zase rozumím.
Je řeč o názvech pořadů Českého rozhlasu, ke kterým netřeba obrazu. Prostě některé roky se daří, jiné jsou slabší. Ty pravidelně očekávané pořady na Vltavě "3x60 a to stereo" s Otou Nutzem a Matkou Jalovcovou a dramatizacemi románů režírovanými Mistrem Jiřím Horčičkou a s hvězdným obsazením, to byla svého času živá voda mezi těmi bažinami. Jo, ještě tak Mikrofórum a Pozor, zákruta!, která se prý na Slovensku vysílá dodnes... ty byly tuším na Praze 2, která byla nedávno předtím přejmenovaná z Československo I na Hvězdu a teď se jí říká Radiožurnál...
Dnes jsou ty pořady poněkud přejmenované a může se zdát, že už tolik nevynikají nad ostatní vysílací čas, ale ono je to jinak: dnes, kdy si vlastně každý může zřídit vlastní internetové rádio, už ty pořady nemají tu auru vyjímečnosti. Přesto jim zůstává aura nadprůměru.
Naposledy upravil(a) Hill dne 27 lis 2018, 18:14, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#14 Příspěvek od elektrosvit »

To jsou názvy pořadů z Dvojky. Jako kulisa se poslouchat dá, i regionální vysílání (u nás Olomouc), normální Čas taky, tam hrají v noci bez keců. Přes den, když se přidají rádobyvtipní moderátoři, je to slabší. Country Rádio u nás asi není, aspoň se mi ho nepodařilo zachytit.

EDIT: Hill byl rychlejší.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#15 Příspěvek od konosuke »

poslouchám i FM stanici Country - klidné rádio do neklidné doby z Havířova dosud 102.7 MHz (folk, pop 60. let, spirituál, gospel, trampská hudba, bluegrass, skotská, irská a australská lidová, někdy klasický rock and roll a jižanský rock...)
je to oddech od všudypřítomného hard&heavy a únavné komerce reklam
zahrajou i babičkám a dědkům - na přání telefonem v přímém přenosu je to legrace
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“