Kruhový krimpovačky.

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Kruhový krimpovačky.

#1 Příspěvek od Celeron »

Na Unimaxu mají do 2.12. v akci čtyřčelisťový kruhový krimpovačky na dutinky 0,25-6mm. Za tu cenu jsem to ještě nikde neviděl.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

Mám ich doma v dielni. Celkom fajn. Kupoval som ich z Ali
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Davidus »

Ahoj, mám je v práci a zásadně nepoužívám, výsledné nakrimpované ferrule (nevím jak se tomu říká česky) jsou měké a při šroubování do svorkovnic se deformují, raději čelisti viz příloha
Přílohy
0.jpg
(99.76 KiB) Staženo 174 x

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

No to je zajímavý, používaj je dvě spřátelený fy, co vyrábí rozvaděče ve velkým. Asi neví, co činní, když jsou tak mizerný. :lol:
A nebo s nima neumíš. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Davidus »

Celeron on možná bude rozdíl v tom že v rozvaděčích nemáš vibrace. Pokud jsou ty dutinky slisované tak, že jsou měkké, máš to jak hliník

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#6 Příspěvek od witt »

A jak ty kleště dělají tu měkkost/tvrdost?

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Davidus »

Dutinka slisovaná "kruhovými krimpovačkami" je slisovaná pouze na několika místech, zbytek trubičky zůstává v původním stavu. Při šroubování do svorkovnic bez jazýčků dochází k tomu že šroubek lisuje neslisovanou měkkou část a zařezává se do ní (málokterá svorkovnice má hladký předek šroubku, většinou mají ostré hrany). Dutinky slisované klasickou ráčnou s čelistmi slisují dutinku po celé délce a k promačkávání dutinky šroubkem nedochází.
Teď jsem tu běham po firmě a žádný "kruhový krimpovačky" jsem už nenašel. Šly na likvidaci. Takže konkrétní příklad už ukázat nemohu.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#8 Příspěvek od Achab »

Pokud je slis nekvalitní, je někde chyba, zpravidla nevhodné nářadí nebo jeho použití.

Čtvercový i trapézový profil má svoje opodstatnění. Záleží na typu a tvaru svorek, průřezu vodičů a jejich počtu ve svorce. Profil může být i doporučený výrobcem přístrojů. Většina solidních firem používá podle potřeby oba, případně
i šestihranný. Volba nevhodného profilu může vést k potížím při zapojování a zhoršení spolehlivosti spoje.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

Davidus píše: Při šroubování do svorkovnic bez jazýčků dochází k tomu že šroubek lisuje neslisovanou měkkou část a zařezává se do ní
Hmm, tak to máte nějaký divný svorky, který nemaj mezi šroubkama a dutinkou plechovou vložku právě aby se šrouby nezařezávaly do vodičů. V silařině jsem už dlouho neviděl nic, kde by šel šroub přímo do vodiče. Možná tak v bílý plastový čokoládě ale tam si můžu vybrat jestli ji chci s a nebo bez plíšku pod šrouby.
Ani mě zrovna nenapadá žádná plošáková svorka, kde by nebyl mezi šroubkem a vodičem plíšek.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#10 Příspěvek od Davidus »

Celeron tak to máš dobrý, já běžný nějaký běžný svorkovnice do rozvodů a plíškama sháněl a nakonec jsem je stejně musel objednat na Farnellu. Tady v Brně jsem žádnej shop, kde by měli ty lepší svorkovnice moc nenašel. Bez plíšku je to pro tu dutinku likvidační.

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#11 Příspěvek od witt »

Davidus píše:Dutinka slisovaná "kruhovými krimpovačkami" je slisovaná pouze na několika místech, zbytek trubičky zůstává v původním stavu......
a mluvíme oba o tomto?
https://www.uni-max.cz/krimpovaci-kleste-025-6-mm/d/

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

0,25-6mm? Akym sposobom to vytvori spravny tlak pri krimpovani v tom velkom rozsahu rozmerov?

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#13 Příspěvek od Celeron »

rnbw píše:0,25-6mm? Akym sposobom to vytvori spravny tlak pri krimpovani v tom velkom rozsahu rozmerov?
Když už to nejde víc smáčknout, tak je to hotový. :)
Ty mý čtyřčelisťovky dělaj čtyřpaprskovou hvězdičku, v podstatě stejnej tvar jako znak Měna, co býval kdysi na "předPC" klávesnicích místo symbolu Dolar. Ale to asi nepamatuješ. :) :wink:
Je v tom úplně stejná řehtačka jako v dvoučelisťovejch a sílu nastavíš kolečkem.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od forbidden »

¤ myslíš?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Takze kvalita krimpovania trochu lepsia ako kombinackami.

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“