Léčivá svatozář

Příspěvky, které svou "duchaplností" přesahují možnosti toho fóra.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

Léčivá svatozář

#1 Příspěvek od FERYACT »

Před mnoha léty, když jsem byl šohajek jsem někde viděl tuto "svatozář".Jde o kroužek fí 20cm z drátu 3-4mm. Kroužek je v jednom místě přerušen a nejde o závit nakrátko. Je to prý na uklidnění mozkových problémů.Našel jsem tento prastarý výrobek z železného svařovacího drátu a dotaz zní :mám si svatozář udělat z nemagnetického materiál? Je tu nějaký tajný mág?

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

. . . a dáváš si kroužek přerušením dopředu, nebo dozadu ???

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#3 Příspěvek od FERYACT »

Na to jsem po těch létech těžkých bojů zapomněl. Zatím mezera dopředu. Víra tvá tě uzdravila.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

Konečně vím, proč jsme měli v čepici vz. 63 "brigadýrka" v obvodu ocelovou planžetu.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#5 Příspěvek od Achab »

Podobně mají fungovat různé "magnetické (i nemagnetické) náramky" nošené na ruce. Účelem je omezit únik bioenergie. Občas se objeví jako komerční záležitost, hlavně na tahání peněz z lidí.

Nicméně zas tak úplný nesmysl to není. Znal jsem člověka s psychotronickými a léčitelskými schopnosmi, mimochodem povoláním elektrikář. Za účelem výzkumu dlouhodobě spolupracoval jako diagnostik v nemocnici. Náramek používal, tak jsme o tom dali řeč. Údajně sám tímto únikem energie trpěl, protože ji při pokusech často vyvolával k činnosti. Samovolný únik se pak v některých případech objevuje jako průvodní jev, s příznaky fyzického i psychického oslabení a trvalé únavy. Tento jev je znám už od dávnověku, včetně různých více či méně účinných léčebných prostředků. U běžných lidí se taky vyskytuje, ale pouze u zanedbatelného procenta. Pokud někdo cítí podobné příznaky, ve většině případů jde o zcela jiný zdravotní problém. Na většinu lidí tedy nemají podobné prostředky žádný účinek, nanejvýš psychologický.

Pokud by chtěl někdo vyzkoušet náramek na ruku, stačí použít kus drátu z libovolného vodivého materiálu. Průměr není kritický, pouze aby držel tvar volně obepínající ruku. Třeba holý vodič CY 4mm², nejlíp pocínovaný, jinak při dlouhodobém nošení špiní měděnkou. Na straně zápěstí jsou konce stočené do oček s mezerou asi 20mm. Očka nemají žádný magický význam - pouze aby si pokusník nepropíchl žíly.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Idealne je s tym na ruke pracovat s bateriami, napr. v UPS. Potom clovek moze pocitit velmi intenzivny prilev energie :lol:

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#7 Příspěvek od TAKJAN »

A v rozvaděči se šínami.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#8 Příspěvek od Otkundes »

A nestačí, místo drátu, mít na ruce hodinky s kovovým náramkem? Nebo ten drát nechat zaizolovaný, nejlépe ž/z barvy?

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#9 Příspěvek od xsc »

Ty hodinky ale vytvářejí závit na krátko.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#10 Příspěvek od Otkundes »

Ono to péro v brigadýrce, uvedené o pár příspěvků výše, také. Asi proto důstojníci v naší armádě neměli a snad i nadále nemají nad hlavou tu svatozář :)
A teď mě napadá, že ten neuzavřený závit, může být také složeným dipólem, svým rozměrem naladěným na nějakou vlnovou délku elmag pole...

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#11 Příspěvek od FERYACT »

Otkundes: O to tu jde od samého začátku, jen jsem to nechtěl uvádět sám.
Abych nebyl na bastlírně za vola. Další možnost je tlak na hlavu. Králové měli těžké koruny a snad proto byli chytřejší.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#12 Příspěvek od Achab »

Bioenergetický náramek, nebo jak to nazvat, má být právě z nějaké neznámé funkční podstaty neuzavřený. Energetické pole se údajně jeví dvojpolární jako elektřina, proto stačí náramek na jedné ruce - analogie se zařazením odporu do obvodu. Pokud jde skutečně o únik této energie, má unikat hlavně z končetin. Proto by dotyčný psychotronik výše zmíněnou "korunu na hlavu" pravděpodobně označil za prostředek s minimálním, většinou nulovým účinkem. Ne-li zrovna za nesmysl, kterých je kolem těchto záležitostí plno.

Magnetické náramky mohou být uzavřené, protože jde o působení magnetického pole. Mám dojem, že jsou známy z japonské tradiční medicíny. I u těchto je význam spíš komerční, na tahání peněz. Účinky statického mag. pole jsou stejně diskutabilní, magnetorapie působí převážně lokálně. V klinické magnetoterapii se používají impulsy o různé velikosti, frekvenci a délce, v závislosti na druhu léčby.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#13 Příspěvek od Crifodo »

Otkundes píše: Asi proto důstojníci v naší armádě neměli a snad i nadále nemají .
to se týkalo od jisté doby i záklaďáků na vycházce, jinak permanentně i železničářů, lesáků, hasičů, kdysi i ČSAD řidičů, možná i dalších, kdo kdy nosili závit na krátko pod čepicí.
Když jsem kdysi dávno pradávno přišel z vojny domů, jak jsem neměl kontakt s civilní realitou, svět se někam posunul, zíral jsem na malý smrady, jak na hlavě měli planžetu a po stranách z ní nahoru dvě tyčky a na těch se točily barevný větrníky. Chodili s tím po ulici jakoby nic.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#14 Příspěvek od kokun »

xsc píše:Ty hodinky ale vytvářejí závit na krátko.
Ne vždycky.
Mám už 3. digitální Casiovky. Ty dvoje předešlé ten "závit nakrátko" vytvářely, páč nejen "řemínek", ale i pouzdro hodinek bylo kovové.
•  U prvních bohužel pouzdro jen mosazné-chromované - v místech oděru a poškrabání nakonec "vyžrané" od potu.
•  U druhých pak už nerezové. U těch mi zase "odešlo" 1 tlačítko a řemínek.
•  Ale i světoznámé firmy šetří - ty 3. už mají pouzdro umělohmotné, jenom vakuově pokovené. Pouze rámeček skla je kovový. Takže "závit nakrátko" se nekoná. Jenže to "pokovení" šlo het (otěrem) ještě o hodně dříve, než ten chrom z mosazi u těch prvních. Teď už je to pouzdro spíše tmavě béžové barvy se stříbrně orámovaným sklíčkem :(
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#15 Příspěvek od pepik9 »

Samovolný únik energie většinou skončí v kalhotách.

Odpovědět

Zpět na „Hvjezdná pjechota“