Závěsná stěna na nářadí

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

Závěsná stěna na nářadí

#1 Příspěvek od jova1 »

Zdravím, dcera ráda motá různé šperky z drátů a chtěla by k vánocům nějakou závěsnou stěnu na své nástroje. Jsou to samé malé kleštičky, pilníčky, občas nějaký šroubováček a podobné drobnosti. Nemáte někdo typ na vhodný panel, který by byl vybavený držáky na tuhle výbavu?

Uživatelský avatar
kachle
Příspěvky: 276
Registrován: 23 lis 2015, 01:00

#2 Příspěvek od kachle »


masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#3 Příspěvek od masar »

Co třeba tady.
:wink:

Uživatelský avatar
mirku
Příspěvky: 198
Registrován: 15 čer 2006, 02:00

#4 Příspěvek od mirku »


Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#5 Příspěvek od bu2520 »

doufejme, že dcera je pořádkumilovná a ne jako já. Mě se po letech osvědčil jedině šuplík do kterého všechno nářadí házím a zase vyhrabuju. Na nástěném držáku jsem měl vždy jen nářadí se kterým téměř nikdy nepracuju. omlouvám se za OT

Uživatelský avatar
jirka5
Příspěvky: 564
Registrován: 27 zář 2014, 02:00
Bydliště: Very Stupid District, hned vedle okresu Postřižiny

#6 Příspěvek od jirka5 »

Musím se připojit k názoru BU250. Před léty jsem si koupil nástěnný držák nářadí od Marsu. Dnes na něm je jen nepoužívané nářadí a taky spousta pavučin. Všechno potřebné mám v šuplíku (nebo taky neznámo kde :lol: :lol: :lol: ).

Na druhé straně, ve staré garáži jsem podědil starý dřevěný rám, zhotovený na míru, kde má každá věc do dneška stále svoje místo. Inu, psychologie pořádku je někdy podivná....

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#7 Příspěvek od Jodr »

Všechny "organizéry" jsou na nic. Alespoň v mém případě a to jsem docela puntíčkář, protože ty organizéry jsou většinou z dosahu. Osvědčil se starý psací stůl s velikým šuplíkem na který jsem dodělal pojezdy, protože šuplík vydřel zářezy do rámu stolu. Do šuplíku jsem udělal z umatexu přihrádky na základní členění vercajku. Je to docela přehledné a hlavně po ruce. :idea:
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#8 Příspěvek od SMITH »

Tiež sa z vlastnej skúsenosti prikladám za šuplík s penou , v ktorej sú vyrezané obrysy nástrojov .

Alebo to to a bude to aj prenosné . https://www.aamarket.sk/kovovy-box-na-n ... d-133a-p23
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#9 Příspěvek od konosuke »

nebo vem tabulí pozink plechu a zarámuj dřevěnýma lištama (aby se nebortila) celé stříkni bílým komaxitem a ten vercajk (ocelový) bude držet na barevných magnetkách
jo, tabule též může bejt z plexi a držáky přísavky z koupelny
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#10 Příspěvek od petrfilipi »

Od té doby, co mám v dílně 14šuplíkový organizér ze staré poctivé německé rackové skříně (výška poliček 12x44mm a 2x88mm) tak se těším, že budu něco hledat. Protože to je prostě paráda.
Nebo šroubky-zakoupil jsem od majitele bývalé elektroprodejny součástek ve Václavské pasáži 9 Mars skříněk á 30 šuplíčků. Teď je radost, když potřebuji najít matici M3. Nebo lisovací dutinku 1x1,5. Nebo vrut 3x20. Atd. atd.
Pořádek je pořádek.

Petr

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#11 Příspěvek od vrky »


Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#12 Příspěvek od Celeron »

No já jsem asi nějakej "opačník" protože jsem nesnášel hledání konkrétní věci v bordel šuplatech tak jsem koupil v Lidlu za pár šupů závěsný desky a magnetický lišty a vše mám na nich. V šupleti jsou jen velký cajky jako třeba hasáky Herkules, kladiva nad kilo a klíče nad 30 a různý jednoůčelovky na použití jednou za rok až pět. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od ZdenekHQ »

@SMITH: Těm kovovým či plastovým boxům se tady říká pracovně porodnička. Takže zvolna navazují na ten pupek a kozy. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#14 Příspěvek od FERYACT »

Mám málo místa. Na stěně přede mnou mám přístroje. Na dalších dvou stěnách šuplíčky a nářadí. Čas od času udělám pořádek na pracovním stole pověsím nářadí na výchozí místa. Šroubečky ve dřevě pro připevnění a tvar nářadí fixem nakreslen.

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#15 Příspěvek od PavelFF »

Mám to stejně. Taky mám v bastlkoutku na boku pracoviště (v dosahu) dřevěnou desku s různými natlučenými hřebíky nebo vruty (podle tvaru nářadí) k zavěšení a hlavně s nakreslenými obrysy nářadí. Takže mám snahu dávat všechno zpátky a vím kam co patří a kde co příště najít. Chce to zvolit vhodné nářadí, které se používá nejčastěji, protože na desku se nevejde všechno, má-li být malá a v dosahu židle. V bastlkoutku stačí jemnější nářadí a jen pár druhů.

V dílně mám desku větší a na ní mnohem víc hrubšího nářadí.

Z důvodu nedostatku místa na desce používám někdy dlouhé vruty bez hlavy, na které pověsím třeba 3 šroubováky najednou za sebou. Už to není jen 2D ale 3D. Takový šuplík na výšku.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“