Kde koupit napájecí panel?

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
g52
Příspěvky: 123
Registrován: 23 led 2011, 01:00

Kde koupit napájecí panel?

#1 Příspěvek od g52 »

Ahoj, neví někdo kde koupit napájecí panel? Něco takového
https://www.google.com/search?tbm=isch& ... 5yXwKukBM:
Klidně může mít ten panel i víc zásuvek než je na obrázku. Kdyby měla ještě každá zásuvka vypínač, bylo by to ještě lepší. ;-)
Naposledy upravil(a) g52 dne 12 pro 2018, 23:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

g52 píše:Ahoj, neví někdo kde koupit napájecí panel?
...
Klidně může mít ten panel i víc zástrček než je na obrázku. Kdyby měla ještě každá zástrčka vypínač, bylo by to ještě lepší. ;-)
Ty seš taky zástrčka. Zástrčka se vždycky říkalo a říká konektoru s kolíkama (chlapeček neboli sameček alias tatínek) namontovanýmu nějakým způsobem na konec kabelu. Konektor se zdířkama neboli holčička čili samička alias maminka je ZÁSUVKA.
Naposledy upravil(a) EKKAR dne 13 pro 2018, 07:46, celkem upraveno 1 x.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#3 Příspěvek od bu2520 »

když jsme u té terminologie, někdo tomu říká pes. A viděl jsem něco podobného v Hornbachu, ale cena nebyla moc okouzlující. Hliníkové tělo prý německá výroba ?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od forbidden »

Já to znám pod pojmem PDU - Power Distribution Unit, dá se to koupit, kde prodávají příslušenství k rack skříním. Ale to na obrázku asi není standardních 19 ".

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#5 Příspěvek od tomasjedno »

bu2520 píše:když jsme u té terminologie, někdo tomu říká pes
V mém vnímání je pes prostá prodlužka, na konci s několika zásuvkami v jedné řadě. Jak je to něco komplikovanějšího, tak to už psem nenazývám.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#6 Příspěvek od Achab »

@g52: vyhledávací odkaz je na panel Strader, dá se objednat přímo na jejich stránkách - Napájecí panel LZ-531.
Dole je ke stažení přehled všech vyráběných typů. Na webu je i seznam distributorů.

Panely jsou dostupné do 18 zásuvek, pouze s centrálním vypínačem. Je možná i sestava na zakázku, ale asi tomu bude odpovídat cena. Jinak zásuvky se samostatnými vypínači jsem našel jenom Hama - 6× schuko. U těchto nelze používat starší trojpólové vidlice bez bočního ochranného kontaktu, pouze novější univerzální (unischuko).

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od termit256 »

Cena za tu 15 zasuvkovou listu byla kolem 4k.
Kdyz si u slona koupis 15 takovychto zasuvek a nekde kus hlinikoveho profilu, udelas si to sam a budes mit jistotu ze to neni ojebane. Vypinace si dam muzes dat jake chces.
https://www.gme.cz/zasuvka-vestavna-ip54-z134f-cerna


Ty s vypinacem na kazdou zasuvku se daji koupit i v nasem provedeni, ale moc duvery to ve mne nebudi
https://aukro.cz/prodluzovaci-kabel-5-z ... 6924391612

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#8 Příspěvek od Achab »

Odkazovaná LZ531 - 15 zásuvek s přepěťovkou a filtrem je za 3400Kč, jestli s DPH nebo bez není uvedeno.
Mají i levnější, např LZ231 - 18 zásuvek, pouze vypínač za 1750Kč, nebo podobný LZ221S - 12 zásuvek za 1280Kč.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

tomasjedno píše:V mém vnímání je pes prostá prodlužka, na konci s několika zásuvkami v jedné řadě. Jak je to něco komplikovanějšího, tak to už psem nenazývám.
Ano, u nás to je stejně, pes byla prodlužka s 3-6 zásuvkama. Jakmile v tom je jistič nebo chránič, tak se tomu říká filipes. Proč, je snad zřejmé. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#10 Příspěvek od tomasjedno »

Jo, to se mi líbí :D

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#11 Příspěvek od Sadra17 »

já je setkal s označením jezevčík/jezevec :lol: :lol:
k věci: co vzít klasický venkovní zásuvky k montáži na zed ? https://www.moje-elektro.cz/zasuvky-a-v ... 929-b.html s tim už jsem se setkal

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Behemot »

EKKAR píše:
g52 píše:Ahoj, neví někdo kde koupit napájecí panel?
...
Klidně může mít ten panel i víc zástrček než je na obrázku. Kdyby měla ještě každá zástrčka vypínač, bylo by to ještě lepší. ;-)
Ty seš taky zástrčka. Zástrčka se vždycky říkalo a říká konektoru s kolíkama (chlapeček neboli sameček alias tatínek) namontovanýmu nějakým způsobem na konec kabelu. Konektor se zdířkama neboli holčička čili samička alias maminka je ZÁSUVKA.
To je naprostá blbost. Dávno, tak asi desetiletí, existují u mnoha konektorů (hlavně souosý/koaxiální napájecí DC konektory) varianty ZÁSUVKA SAMEC na kabel, ZÁSUVKA SAMICE na kabel i totéž v provedení zástrčka. Holt svět nezůstal zamrzlej v dobách všeobecné bídy Svazu, že.

Netuším, proč stále nikdo není schopen (ochoten) pochopit, že je nutný u těchto typů udávat OBOJÍ, pak začne život teprve dávat smysl. Zásuvka je samozřejmě to, do čeho se zasouvá (čili obvykle to větší) a zástrčka to menší, co se strčí do zásuvky. Esli je to samec, samice a na kabel nebo třeba na řiť je sekundární a s tou první zhola nijak nesouvisející, ale rovněž NUTNÁ informace.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#13 Příspěvek od Achab »

Konektor je pouze obecný název spojovacího prvku. Pro zástrčku se častěji používá název vidlice. Provedení kabelové a panelové, případně speciální, totéž u zásuvek.
Silová vidlice pro pevnou montáž je přívodka, silová zásuvka na kabel (šňůru) spojka.

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“