video JVC zdroj

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

video JVC zdroj

#1 Příspěvek od durkovic »

zdroj vo videu je osadený 4-mi darligtonmi TIP122je to presna nahrada za povodne 2SD1740-tky ale jeden tranzistor je stale mrtvy.clector dostava napätie 12V ale baza a emitor su uz bez napätia.Mam rovno vymenit ten trand alebo hladat chybu niekde inde???

Dakujem za rady a odpovede.

Návštěvník

#2 Příspěvek od Návštěvník »

To je ale prirozena vlastnost tranzistoru, ze je uzavreny (na jeho kolektoru je plne napajeci napeti), pokud napeti mezi bazi a emitorem je nulove, nebo mensi nez prahove. Plati pro NPN tranzistor v zapojeni SE. Ale ted vazne: tady by pomohlo vedet aspon priblizne jak je to zapojene. Z datasheetu jsem se dozvedel, ze TIP122 je NPN darlington (100V/5A/65W). Pokud je v zapojeni SE, tak by to melo vypadat asi takto: napajeni pripojeno na "horni" konec zateze, kolektor na "dolni" konec zateze, emitor na zem, budici signal se pripojuje na bazi. Pisete-li, ze na B a E je nulove napeti znamena to: bud je zkrat mezi B a E, tzn. tranzistor je vadny, anebo budici napeti na bazi je nulove a tranzistor je OK. Podivejte se osciloskopem na baze ostatnich tranzistoru, jaky je tam prubeh a neco podobneho by melo byt i na bazi toho co nespina (je-li buzeni v poradku). Bohuzel nic konkretnejsiho asi poradit nelze, protoze nevim jak je tranzistor zapojen, tak ani nevim jakou funkci v obvodu plni a nemohu tedy ani poradit co udelat pro to, aby se sepnul.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

re:

#3 Příspěvek od durkovic »

TO Anonymní : Ano,ano je to zapojene presne tak ako ste to opisal.

Prosim Vas mohli by ste mi poskytnut nejaky Vas e-mail.

Alebo mi ho poslite na moj e-mail ktory je : tarjanyi@zoznam.sk


Dakujem

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “