porucha stanice ZD-939L

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

porucha stanice ZD-939L

#1 Příspěvek od decmen »

Dobrý den , včera mi po delší přestávce v používání vypověděla službu uvedená horkovzduška. Vzduch to dává, ale na displeji se krátce objeví "u_01" a pak už jen 3 vodorovné čárky u ukazatele teploty a bliká "error", stanice prostě nehřeje. Vše samozřejmě asi 3 měsíce po záruce - kupováno v Tipě.
Než se v ní začnu vrtat, chci se zeptat, zda jste se s uvedenou závadou již někdo setkal a na co se mám zaměřit.
Děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#2 Příspěvek od ok1hga »

tady mají náhradní elektroniku . . .
. . . ale nejdříve zkontroluj kabely vedoucí k topnému tělísku a k měření teploty.
bývají překroucené . . .

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#3 Příspěvek od decmen »

Tak jsem rozebral ručku, okouknul kabely a tělísko, ale nic jsem nezjistil. S vědomím, že to pojede na servis do Opavy jsem vše sešrouboval zpátky a je pro srandu zapnul. Pájka opět funguje. Takže zvávada bude opravdu někde ve spojích v ručce, buď tělísko nebo čidlo. Zatím do toho drbat nebudu,uvidíme, jak dlouho to pojede. Děkuju moc za radu !

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jestli se nemýlím, je napájení pro procesor "stabilizovaný" jen tím podsvitem. Nebo je tam nějaká podobná prasárna. Odchází to velmi ochotně.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“