Renovace Mikrofona MK206

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Elektronik55
Příspěvky: 367
Registrován: 21 úno 2013, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

Renovace Mikrofona MK206

#1 Příspěvek od Elektronik55 »

Nadělil jsem si k Ježíšku Mikrofonu MK 206ku , tuto "dvoulampovku" jsem měl už jako "kluk" v 8mé třídě ZDŠ , ale byla vybrakovaná , nyní se vracím do dětských let a udělal jsem si radost . "Hračka" je "nálezový stav" a krom síťového trafa je vše originální , ještě není originální knoflík přepínače vlnových rozsahů . Bedýnka není rozklížená a dá se celkem dobře renovovat . Z lampiček se snažím "vycucat" maximum a zatím na 4m drátu chytám 2 naše stanice ČR2 a Český impuls "jako šeptáček ! Z venkovní antény nám "uhnil" svod , a tak zatím pro zkoušku spustím drát z půdy cca 10m .
Textilní látku přes reproduktor a síťovou šňůru "opředenou" mám objednanou , nyní se pustím do renovace "bedýnky" , a potom pošlu snímek , zatím jenom pár snímků z vnitřku .
Přílohy
Stav po výměně kondů
Stav po výměně kondů
Stav po demontáži Elytů a před výměnou "asvalťáků"+ katodového rezistoru AL1
Stav po demontáži Elytů a před výměnou "asvalťáků"+ katodového rezistoru AL1
Na výměně textilní látky vnitřní na pepru netrvám
Na výměně textilní látky vnitřní na pepru netrvám
Textilní látku přes reproduktor je třeba vyměnit
Textilní látku přes reproduktor je třeba vyměnit
Tady je vidět , že síťové trafo není originální
Tady je vidět , že síťové trafo není originální
Vladimír

Uživatelský avatar
kunc75
Příspěvky: 61
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od kunc75 »

Nádherný přístroj, mají ho rodiče a jako malý kluk jsem na něm ladil celý svět.

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#3 Příspěvek od mihal »

Populár v krásnom stave. Na môj niekde v minulosti pršalo a okrem líšky na šásku to odsrala celá predná stena. Mal som v nej rozstrelený združený kond a poničené dv a sv cievky, ich kostričky sú mimoriadne krehké, pozor na ne. Inak je to krásny nenáročný stroj, prajem nech robí radosť.
edit: Neodpustím si, tie hranaté plasťáky sú dúfam len šuplíková núdzovka :roll:

Uživatelský avatar
Jarda_6
Příspěvky: 11
Registrován: 03 lis 2018, 01:00
Bydliště: NR RK

#4 Příspěvek od Jarda_6 »

Pěkné, též jednu mám, ještě musím opravit (še)lak skríňky.
Ale ty kondy by bylo potřeba vyměnit za svitkové v originál trubičkách, asfaltem zalitých, tohle je fakt barbarství, ten přístroj si to nezaslouží....

Uživatelský avatar
Elektronik55
Příspěvky: 367
Registrován: 21 úno 2013, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#5 Příspěvek od Elektronik55 »

Vím co máš na mysli, již jsem to v minulosti párkrát udělal, tam nápisy byly čitelné, rovněž dát "elyty do původního AL pouzdra. Dám ale novou prozvučňovací látku přes reproduktor, síťovou opředenou šňůru a původní zástrčku, přepínač tónové clony, síťový vypínač jsem musel rozebrat (hořel) a použít ten z tónové clony (konkrétně tu vidličku). Kondy jsem dodal svitkové bezindukční a keramické do cívkové soupravy kde nejsou vidět.
Možná namítneš "už to není jako originál", asi by jsi to udělal lépe , no snažím se a "učesat"to by bylo dost práce , vyměnit veškeré vodiče "zůhlovat" a některé vodiče do svazku dát nelze.
Udělal jsem to alespoň takto viz.příloha . Případně mě napiš , co by bylo ještě lépe udělat a jak jsi to udělal Ty . Pošli svoje snímky .
Přílohy
Alespoň takhle
Alespoň takhle
10zm.jpg
IMG_20190131_164200.jpg
Vladimír

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#6 Příspěvek od Hejnicek »

Ahoj,
vmezerim se sem.
Vim, ze je to zcela nepravdepodobne, ale i tak se zeptam - nema nekdo na Mikrofonu zada?

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od RayeR »

Jarda_6 píše:Pěkné, též jednu mám, ještě musím opravit (še)lak skríňky.
Ale ty kondy by bylo potřeba vyměnit za svitkové v originál trubičkách, asfaltem zalitých, tohle je fakt barbarství, ten přístroj si to nezaslouží....
Taky se snazim, neni-li zbyti, ty nove soucastky aspon nejak zamaskovat - vlozit do vykuchanych pouzder. S odporama nebejva problem, ty celkem drzi a daji se prip. vzit z jineho vraku. Kondy vselijak hnijou, takze tam je to horsi. Ty nove byvaji mensi nez stare, takze se to da zamatrjoskovat. U elytu jsem to take delal. Dalsi moznost je nechat tam puvodni soucastku (odpojenou) a k ni prifarit novou, tak by se dala kdyztak zmena vratit zpet. Nekdo to zasadne nechava vse puvodni byt nefunkcni, ja zas fandim tomu to rozehrat.

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#8 Příspěvek od mihal »

Hejnicek píše:Ahoj,
vmezerim se sem.
Vim, ze je to zcela nepravdepodobne, ale i tak se zeptam - nema nekdo na Mikrofonu zada?
Mám, na svojej. Ak by si chcel scan na repliku daj vedieť.

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#9 Příspěvek od Hejnicek »

Ahoj,
radsi original, i tak diky za nabidku.

Jinak uz je v kupe a hraje.

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#10 Příspěvek od mihal »

Tá moja tiež hrá, ale má na DV a SV slabú citlivosť. Mala spečené vstupné cievky, zrejme je tam i nejaký medzizáviťák. Ale vŕtať do toho už nebudem, stejne mi v skrini ešte straší kostlivec Iron Prince, to už som si predsavzal, že to bude prvé, čo sa musí dokončiť keď príde chuť vŕtať sa v rádiách :)

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#11 Příspěvek od sinclair »

No a mě čeká karusel v Penta Luxusu..To zas bude kurew. Naštěstí mám jeden celý náhradní, úplně nový a nepoužitý ND, jenže po tolika letech skladování ve voskovým papíru a krabičce vypadá skoro stejně, jako ten z přijímače.
Ono to není vymyšlený špatně, ing. Galoda nebyl žádný hňup, ale ta léta jsou na tom prostě hrozně podepsaný. Možná víc, než u skutečně jednoduchých přijímačů, protože tohle je malej Temelín a je v tom mraky součástek.
Měl jsem kliku a je to dáno i tou konstrukcí, že se dovnitř nedostalo moc bordelu, vlhkosti, ani třeba myši, kastle byla taky fajn. Takže všecky cívky jsou, jak se zdá, v pořádku.
Nemám sice měřák MZ zkratů, ale to asi není tolik potřeba, pokud ty cívky nevypadají vyloženě shnilý, nebo napadený něčím agresivním. Dokonce se dá bezproblémově pohnout i s jádry, což rozhodně u ferokartu nebývá zvykem. Všechno je ale strašně zašlý a černý, některý ty /asi/ postříbřený nýty jsou v pertinaxu uvolněný..
Je to sice rozměrově poměrně malý přijímač /na ten můj druh záliby ve velkých a složitých krávách/, ale je elektricky výborně, až luxusně vypracovaný. To je na něm pro mě zajímavé.

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#12 Příspěvek od mihal »

Ten Iron penta luxus vypadá hodne inšpirovaný vojnovým dizajnom Telegrafie C-dur. S elkami EF, ECH a EBL to nemá záludnosti, na tie prepínače patria k tomu :twisted:
Mám v poradovníku i Empo admirál, tam sa teda myšiam darilo, ale je v celku pekné. Je to ale trošku zložitejšie, hlavne mechanikou. Len ten čas nejako neni.

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“