Rozborka tyčového mixéru ETA 1019

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

Rozborka tyčového mixéru ETA 1019

#1 Příspěvek od Michal22 »

Donesl mi brácha tento postarší tyčový mixér, že mu z něj napůl vybíhá hřídelka s nožem.
Tak jsem to kuchnul, zevnitř přístroje vypadla půlka orezlé segrovky (druhou půlku jsem nenašel), vada je tedy jednoznačná.
Ale jak na hřídelku nasadit novou segrovku?
Je to celé utopené v té plastové spodní části.
Nedá se to třeba ještě nějak rozdělat ve směru od nože?
Díky
Přílohy
ETA1019c.jpg
ETA1019b.jpg
ETA1019a.jpg
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od workhard »

Nůž musíš nějak asertivně odpertlovat a sundat, já ho pak ve finále heftnul COčkem.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
OK2STO
Příspěvky: 426
Registrován: 19 zář 2008, 02:00
Bydliště: Ostrava

#3 Příspěvek od OK2STO »

Přesně tak jak píše Workhard, měl jsem stejný problém, pomohlo to na chvíli
koroze pracuje. Pak se za pár korun koupil nový. Je to dělané jako jednorázovka.
Jarda

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od workhard »

Já tam už neměl ani pořádně tu drážku, tak jsem tam ségrovku už nedával, heftnul jsem na hřídelku kousek trubičky, takže to už vydrží do konce životnosti mixéru ;)
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#5 Příspěvek od MiraSt »

Řešil jsem stejnou závadu. Dá se to rozebrat. Když se hřídel vytáhne tak shora nějakou kulatinou jde vyrazit ta plastová zátka. Zpátky jsem to zalepil sekunďákem. Mezi segerovku a ložisko jsem dal podložku.
Přílohy
t_eta1019c_345.jpg

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Michal22 »

MiraSt- a tys to vyrážel až potom, cos vyndal hřídel? Protože mě tam zavazí (pro úplné vysunutí z ložiska) ta pertinaxová podložka, která jde vidět na druhé fotce.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#7 Příspěvek od MiraSt »

Jo, jo. Už je to delší dobu co jsem to dělal tak to musím poopravit. Mi to došlo až po delší době, že jsem napsal blbinu. Ta vrtulka je našroubovaná, samozřejmě se při práci utahuje. Takže opačný (možná levý) závit. Takže vyšroubovat a pak ta hřídel jde ven směrem k motoru. Já jsem musel to plastové víčko vyrazit bo se mi hřídelka zadřela v ložisku a pomohlo násilí kdy to ložisko vyskočilo z té podložky. Mi se ta segerovka nerozsypala, ale vyměnil jsem ji a mezi ní a ložisko jsem dal mosaznou podložku. Pak odmastit a sekunďákem to víčko zalepit. Hřídelku zpět, lehce olej a vrtuli. Ale pokud se to v ložisku točí tak je zbytečné to víčko vyrážet. Docela to drží. Teď se dívám pozorněji na tu fotku a vypadá to, že ta vrtulka je nalisovaná. Tak já měl našroubovanou.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“