Obraz LCD na Armada M700

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
P.K

Obraz LCD na Armada M700

#1 Příspěvek od P.K »

Zdravim všechny,
mám notebook Compaq Armada M700, u kterýho se objevil problém s obrazem na LCD - http://m700.ic.cz/obrazlcd.jpg - Když nastavim poèet barev na 16 bitù, je to lepší. Z toho usuzuju, že nekorektnì zobrazuje nìkteré barvy. Závada jednou na nìkolik dnù zmizela a to když se mi notebook v batohu pøevrátil v autì pøi jízdì, vlastnì po otøesu. Po pøipojení na externí monitor a TV výstup je obraz v poøádku. Bohužel nemám možnost zkusit jiný LCD výmìnou. Kontakty spojující LCD s deskou jsem vyèistil a zkontroloval. Setkali jste se nìkdo s takovou závadou, uvítám jakoukoliv radu.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od rezis »

Vetsinou bývá přerušen přivádějící vodič v kloubu. Ale muze to delat i lcd. Ve tvem pripade jsi nejdriv po tech dratech.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od drabek06 »

To me fakt pripada ze je nekde skriplej drat a nevede. Ja mam notase Toshibu satellite PRO 4280 ( PIII 500Mhz) a hral jsem si s tim LCD a zkousel jsem ruzne vytahovat jednotlivy draty z toho konektoru a chovalose to podobne, vzdy tam bud chybela nebo prebejvala nejaka barva a vypadalo to presne jako na ty fotce !

P.K

#4 Příspěvek od P.K »

Díky za reakce.
Tak jsem to (jiz po nekolikaty) oddelil LCD, prosel svazky vodicu i konektory. Bohuzel nemuzu vyzkouset jeden vodic podruhym, protoze jsou vsude konektor proti konektoru. V pantech to neni, se svazkem vodicu, jsem hejbal pri zapnutym notebooku a obraz beze zmen. Myslim, ze pokud by byla chyba v LCD, tak stejne nemam moznost ji odhalit. :-(

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“