frézka FUW200/1 relé napětí

Rubrika uživatelů a opravářů NC strojů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

frézka FUW200/1 relé napětí

#1 Příspěvek od bu2520 »

řeším takový problémek . Na této frézce je vadné relé 2RH01 . Na relé je údaj 60V trafo pro ovládačku má dávat 28V a za můstkem má být 24V žádný vyhlazovací elyt. No a teď o co mi jde jsou dostupná relé na 24V a na 48V na 60 už méně. Nevím jestli je to relé na 60V původní. Na jaké napětí by jste zvolii relé?

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#2 Příspěvek od Achab »

V běžných ovládacích obvodech není důvod, aby relé mělo odlišné napětí od zdroje. Schéma jsem našel jenom od
FUW 200/1-250 Heckert, ale je špatně čitelné. Zde se uvádí řídící napětí 220V (Tr1), pomocné napětí 24Vss (Tr2).

Ověř jaké napětí je reálně na cívce, případně zda je relé skutečně stejnosměrné. Jestli někdo z nouze nepoužil střídavé s vyšším napětím, aby při 24V DC neshořelo.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#3 Příspěvek od bu2520 »

k frézce nemám přístup, opravil jsem jí záměnou relé z pozice kde nebyl zapojený kontakt který má problém, ale rád bych měl relé při ruce. Protože to je taková časovaná bomba . Přístup k drátům abych to předělal na dostupnější relé je všelijaký a tyhle relátka se dají ještě sehnat. Bohužel už v dokumentaci mají mají chyby . Ovládací napětí jsem neměřil, protože relé kmitalo byl špatný samopřídržný kontakt. Tak jsem ani velikost nnapětí neměřil. Předpokládám když je relé na ovládačce, že bude spíš na 24V

Odpovědět

Zpět na „NC stroje“