Multimetr M1T 242A

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ranik
Příspěvky: 26
Registrován: 22 lis 2005, 01:00

Multimetr M1T 242A

#1 Příspěvek od ranik »

Dostal jsem vykouřený multimetr :evil: a nikde nemohu sehnat schéma :cry: Prosím POMOC !!!!!

stelerp

#2 Příspěvek od stelerp »

A já se pøidám s další otázkou.

Nemá nìkdo návod, èi je schopen struènì popsat parametry? A ještì k èemu je tl. P?

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#3 Příspěvek od tandel »

Je to krásný měřák (digitální stolní multimetr), výrobek bývalého podniku Metra Blansko http://www.hd.cz/meraky/m1t242.jpg
Dal se sehnat v různých výprodejích. Pokud je pokažený, mělo by jít skoro všechno opravit. Součástky TESLA nebo náhrady bývají ještě k dispozici...
Cena bývala tak 200 - 300 Kč (v těch výprodejích).

Uživatelský avatar
zdenekxxx
Příspěvky: 272
Registrován: 19 úno 2007, 01:00

#4 Příspěvek od zdenekxxx »


radekxxl

#5 Příspěvek od radekxxl »

M1T242A odkaz na na návod už není dostupný (na e-disk). chtìl by jsem ho zkalibrovat mám ujeté napìtí, a taky se podívat k èemu je tlaèítko B. dík. Kdyby byl náhodou návod tak sem nebo na jsu@email.cz díky

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#6 Příspěvek od Ivan_Ryger »

tlacitko B sluzi na blokovanie prepinania rozsahov, automatika prepinania rozsahov zostane "zaaretovana" na aktualnom rozsahu.
Inac tieto meraky odchadzali na zapecene kontakty 5V jazyckovych rele a obcas svacol dajaky ten TTL obvod, resp. KF504

I mna by potesila ta schema, ja mam k m1t241, co je nepatrne insie...
resp. stacil by navod na pouzitie.
Ivan

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od stepa »

Dokumentaci mate na netu, ksakru kdyz to date do googlu, tak odkaz je na prvni strance:
http://www.radiotechnikatabor.cz/tesla/

A taky tam dost odchazeji ty oranzovy tantaly, jdou do slusu.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

radekxxl

#8 Příspěvek od radekxxl »

ten mám, je to katalogový list, nìco jako reklamní letám, myslel jsem jestli nìkdo nemá návod, který k tomu dodávali

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od stepa »

radekxxl píše:ten mám, je to katalogový list, něco jako reklamní letám, myslel jsem jestli někdo nemá návod, který k tomu dodávali
Si shanel to co bylo na edisku...to je tohle :wink:
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od jjilek »

Mám manuál na M1T242 (12 stran). Pokud bude někomu stačit, mohu jej oskenovat jako *.jpg. Schema tam ale není.

viliam
Příspěvky: 92
Registrován: 16 led 2005, 01:00

#11 Příspěvek od viliam »

Zdravím, k M1T242 zháňam servisný manuál, nemá niekto?

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od jjilek »

Chtěl jsem uploadovat manuál pro obsluhu M1T242 (je starší než M1T242A) ale obsluha je stejná, bohužel se mi to nějak nedaří. Nebere mi to nick ani heslo i když sem se s tím normálně přihlásím. Takže scan v jpg mohu poslat mailem. Schema je tam jenom blokové, ale jsou tam alespoň průběhy v jednotlivých klíčových uzlech. Jestli v tom mém manuálu bylo někdy vloženo schema, tak už jej někdo přede mnou sebral.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od jjilek »

Se zpožděním při úklidu jsem našel manuál a schema M1T242A. Pokud to někdo nutně potřebuje, tak napište, nějak se dohodneme.

Uživatelský avatar
Zdenab2
Příspěvky: 3
Registrován: 01 srp 2015, 02:00

#14 Příspěvek od Zdenab2 »

Dobrý den.
Koupil jsem tento přístroj vadný.Zřejmě vinou zkratlého tantalu odešel zdroj 15V,který jsem musel nahradit 7815 a 7915,po této proceduře násladovala výměna všech tantalů,protože některé mely svody.
Teď mám takový problém,že ST napětí změřím bez problémů,ale SS napětí jen do cca.3,3V,pak začnou cvakat relátka a nic to nezměří,prostě pořád přepíná rozsahy.
Potřeboval bych někde sehnat čitelné schéma a nejlépe i s osazovákem.On už se v tom někdo kdysi vrtal :-(.
Děkuji

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#15 Příspěvek od tornado6 »

Osadzovák tam nieje ale schema ano tak tu to máte http://ulozto.sk/x57Doshn/m1t242a-pdf

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“