TUTY hodila děti přes palubu

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

TUTY hodila děti přes palubu

#1 Příspěvek od houmr »

V úterý se mi nepodařilo postit 3,75-letému Davídkovi před koupáním jeho oblíbeného Bořka stavitele. Ani včera (to už mi bylo divné), tak jsem pustil net a zjistil jsem, že zatímco ještě v pondělí zněl jejich slogan "tady jsou vaše děti na TUTY v bezpečí", tak v úterý už ukončili vysílání, prý poplatky za šíření vysílání jsou příliš vysoké. Přitom sledovanost v cílové skupině 4-14 let měla 1% a vyprodaný reklamní čas, analytici to hodnotili jako velký úspěch. (Zajímalo by mne, na co se v tu chvíli dívá zbylých 99 dětí - na ty nesmysly na ČT D? Na normální programy? Nebo mají všichni kabelovku?)
Osobně to hodnotím jako velkou ztrátu, díky Teletubies (i když některé věci u nich považuju za kontroverzní) se Davídek, postižen vývojovou disfází naučitl počítat, s Hasičem Samem začal opakovat rýmy a u Bořka stavitele večeřel. Díky pravidelným vysílacím časům dostal den řád. A tohle je teď pryč. Ach jo!

Nejsme televizní rodina, s dětmi mluvím a trávím většinu času, a jen tak bez kontroly a k čemukoliv bych děti před televizi neposadil. Musím ale říct, že díky TUTY Davídek udělal pokroky...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Tak si to najdi na YT a pouštěj mu to na tom.
https://www.youtube.com/results?search_ ... C4%8Desky+

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#3 Příspěvek od houmr »

Asi mi nic jinýho nezbyde - ale to budu muset pořídit TV s připojením na net (nejlépe tři) a i tak to ztratí ten řád, kdy to "bezobslužně" začne v pevný čas a já vím, že budu mít půhodinu pro sebe.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#4 Příspěvek od Achab »

Občas se mění vysílací schéma, nebo oblíbený pořad skončí. Koupání pak bude třeba v poledne, nebo se taky zruší?

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#5 Příspěvek od houmr »

To máš sice pravdu, ale když ze dne na den skončí všechny tři oblíbené pořady bez náhrady, dokážu si představit, co to v tý dětský hlavě udělá. Samozřejmě asi půjdu o obchodu s levnými DVD a hold to nakoupím. Ale ten řád už to mít nebude, neb čas co a kdy pustit je na nás samých.

Možná právě ten dnešní přístup "stáhni si", "pusť si dývko" apod. modeluje dorost do té nespolehlivé formy. Za mých mladých let jsem věděl, že když se vrátím domů pozdě, nestihnu Večerníček a nikdo mi ho už "z dývka" nepustí. A že když nestihnu seriál ve čtvrtečním Magionu, budu se muset spokojit jen s převyprávěním od druhých.

Zní to sice jako televizní otroctví, ale myslím že to byl jeden z aspektů, který ve mně vybudoval jakýsi řád a dochvilnost.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#6 Příspěvek od Cowley »

Houmr: Já miloval Čáryfuka :)

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#7 Příspěvek od houmr »

Přesně. Dodnes si vzpomínám na výraz pro telefon "mluvící kost" a na kadeřnictví "mučírna". Ale nejsem si jistý, zda-li ho nedávali ve středu ve Veze se Slávkem Hrzalem popř. Standou Hložkem... Určitě taky běžel jeden čas v neděli ve Studiu Kamarád = motivace i v neděli vstávat včas. :)
Tenkrát jsme ho hltali a smáli se mu, dnešní generace by ho měla za obyčejného houmlesáka...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

houmr píše:To máš sice pravdu, ale když ze dne na den skončí všechny tři oblíbené pořady bez náhrady, dokážu si představit, co to v tý dětský hlavě udělá. Samozřejmě asi půjdu o obchodu s levnými DVD a hold to nakoupím. Ale ten řád už to mít nebude, neb čas co a kdy pustit je na nás samých.

Možná právě ten dnešní přístup "stáhni si", "pusť si dývko" apod. modeluje dorost do té nespolehlivé formy. Za mých mladých let jsem věděl, že když se vrátím domů pozdě, nestihnu Večerníček a nikdo mi ho už "z dývka" nepustí. A že když nestihnu seriál ve čtvrtečním Magionu, budu se muset spokojit jen s převyprávěním od druhých.

Zní to sice jako televizní otroctví, ale myslím že to byl jeden z aspektů, který ve mně vybudoval jakýsi řád a dochvilnost.
Tak s troškou bastlířskýho umu se to pořád ještě dá nakamuflovat - stáhneš díly z Uložto nebo z Datoidu, nahraješ na HDD a spácháš nějakou rutinu, která ten PC v danej čas zapne a spustí po pořadě vybranej díl "téleblbís". Děcko do nějakejch 5 roků si troufám říct s tím skoro na 100% oblbneš ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#9 Příspěvek od ZVUK2000 »

EKKAR píše:
. Děcko do nějakejch 5 roků si troufám říct s tím skoro na 100% oblbneš ...
Nepiš 100%, nemáš pravdu. Vím o čem píšu a určitě nemám ginialni dítě (v lednu měl 5 let) :D

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ZdenekHQ »

houmr píše:... "mluvící kost"...
My to dokonce dodnes používáme pro mobily. Dost lidí nechápe. Ale už se ten smysl pro humor vytrácí, to je pořád nějaký dítě, manželka, práce....
Naposledy upravil(a) ZdenekHQ dne 14 bře 2019, 19:54, celkem upraveno 1 x.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#11 Příspěvek od EKKAR »

ZVUK2000 píše:
EKKAR píše: . Děcko do nějakejch 5 roků si troufám říct s tím skoro na 100% oblbneš ...
Nepiš 100%, nemáš pravdu. Vím o čem píšu a určitě nemám ginialni dítě (v lednu měl 5 let) :D
Sám potvrzuješ, že jsem napsal SKORO NA 100%. A samozřejmě to tomu děcku nesmíš předtím podobným vyrválem vyslepičit - a to přesně jak říkáš třeba i tím, že to budeš probírat v jeho zdánlivý nepřítomnosti s manželkou, protože děcka slyší opravdu velkou většinu toho, o čem si myslíš, že jim zůstává utajeno - a jen to, že z toho ve velký většině nemají rozum, tak to s nikým neprobírají respektive se tyhle jejich znalosti projeví velice nečekaně například přesnou citací výroků, který zdánlivě nikdy nemohly zaslechnout. Neboj, tímhle obdobím už jsme si prošli - a moc dobře vím o čem píšu. Já ty děcka mám 2 a k tomu jsem ještě před svýma vlastníma dětma zažíval ve stejný situaci 2 svoje podstatně mladší sourozence (jeden je o 8,5 roku mladší a druhej o víc jak 18 ode mne).

@ZdeněkHQ - u nás se zase poměrně dost "zažil" výraz "VSKUTKU" (v originále "INDEED"), až nadměrně jako univerzální náhražkový slovo zaužívanej postavou jaffy Teal´c-a (filmy a seriál Star Gate = Hvězdná brána) ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od ZdenekHQ »

Dokud jsem mohl, tak jsem kluka učil, aby se nad každou větou, co mu řeknu, zamyslel. Prostě aby nevěřil všemu, co mu dospělí, i když jsou to rodiče, říkají. Někdy se to otočilo i proti mně, ale tím líp.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

Jasně - ale začneš s tím až někdy ve chvíli, kdy opravdu začnou rozum brát. Ve věku, kdy ujíždějí na téleblbís a mašince Tomášovi je na takovej přístup ještě dost času ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od ZdenekHQ »

To je těžký, my jsme koukali na letadla, výbuchy sopek, a na usnutí vlaky mezi Třebovou a Brnem.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#15 Příspěvek od Celeron »

EKKAR píše: Ve věku, kdy ujíždějí na téleblbís
Věk nerozhoduje. Znám jednoho policajta s hodností podplukase a ten na teleblbís ujíždí taky. :lol:
Já jsem si zase nedávno na Trubce pustil všechny díly Shaun the Sheep. :oops:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“