Revize bytu v ramci pojisteni bytu/domu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hop46
Příspěvky: 17
Registrován: 07 čer 2012, 02:00

Revize bytu v ramci pojisteni bytu/domu

#1 Příspěvek od hop46 »

Zdravim,

mam takovy problem s bytem.

Koupil jsem novostavbu a dodelal kuchynskou linku(electriku jsem si delal sam).
Tim padem jsem zneplatnil vychozi revizi bytu.
Tak jsem si tam pozval revizaka.
Protoze podle stanov pojisotvny, jakakoli zmena v electro instalaci si vyzadaje novou revizi bytu, jinak pojisotvan neplni v pripade nehody od electroinstlace.

Ten zjisitl, ze tam nesedi vychozi revize bytu, proste nekdo udelal to, ze v kanclu daval nejspis jenom razitka na papiry.
Jinak by si vsiml, ze jsem v byte nadelal klientske zmeny (ele. vyvody na klimatizac, dalsi zasuvky, podlahove vytapeni atd- v rozvodne krabici pribylo nekolik jisticu navic od stavby-developera).

No ten revizak, co tam byl rikal, ze je tohle na oznameni a na pravni rizeni ci co, ze chce ode mne cleou dokumentaci atd...

No vyzadal jsem si od developera celou dokumentaci a zjsiitl, ze revizak mel pravdu. Nevim co by to znamenalo, jestli kompletni revize bytoveho domu nebo problem s kolaudaci i..

Ja se rozhodl, ze se slusne domluvim s developerem, aby zridil napravu..

Ted k me otazce:
Revizak od developera mi rekl, ze udela novou revizi tim, ze zrusi starou a tu starou orpavi a necha tam puvodni data a doplni jistice atd..

Jenze, kdzy to udela k soucasnemu stavu bytu bude ta revize platna, kdyz se tam kuchynska linka namontovala pozdeji?

[/b]On mi trvdi, ze staci, kdyz tam bude dokresleno, kde jsou nove umisteny zasuvky pro kuchyn a ze pro revizi staci, ze vse bylo v tom okamziku na wago svorkach.
Ja tim padem uz nepotrebuji revizi na to, ze na ty draty trcici ze zdi byly namnontovany zasuvky atd.

Dekuji za odpoved.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#2 Příspěvek od serviceman »

Nikdo neví kdy byla namontovaná linka. Budeš mít platnou revizi současného stavu.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#3 Příspěvek od Hill »

Když někde přehodíš dráty a necháš se zabít, asi už ti bude nadosmrti jedno, že to odskáče revizák, protože podepsal něco, co ani neviděl, natož, aby to proměřil.

Uživatelský avatar
hop46
Příspěvky: 17
Registrován: 07 čer 2012, 02:00

#4 Příspěvek od hop46 »

No, zas nejsu 🤐.
Promerit jsem ho to nechal a do bytu ho pozval, toho, co to spackal.
Jenom nevim, jaky datum tam nechat napsat ted.. jestli prepsat kolaudacni revizi nebo tam dat datum pozdejsi.. o to tu bezi.. skrz pojistovnu..

Ono je to stejne o tom, ze spousta lidi nevi, ze musi delat revizi kazdych pet letvsveho domu nebo bytu.. jinak pojistovna nic nehradi v priapde electro instalace a spotrebicu..

Uživatelský avatar
hop46
Příspěvky: 17
Registrován: 07 čer 2012, 02:00

#5 Příspěvek od hop46 »

Tady jde o to zda mi ten revizak nekeca..
A opravdu staci revize na to, ze ze zdi trci draty na wago svorkach..

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#6 Příspěvek od p32 »

Pojišťovna ti nezaplatí nic, žijí právě z toho.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#7 Příspěvek od TAKJAN »

Proč řešíš výchozí? Napíše ti pravidelnou, tam nastali změny, proč by nemohli? Skutečný stav bude OK, revize platná a výchozí už nikoho nezajímá, respektive ano, ale jen že existuje.

Uživatelský avatar
hop46
Příspěvky: 17
Registrován: 07 čer 2012, 02:00

#8 Příspěvek od hop46 »

Protoze mi rikal, ze to chce zanest do te kolaudacni, aby nemusel vydavat dalsi revizi.
A tu starou revizi prepise a da tam datum te satre.
Ja zas abych se neceho nedopoustel.. nevim, jak to je..
TAKJAN píše:Proč řešíš výchozí? Napíše ti pravidelnou, tam nastali změny, proč by nemohli? Skutečný stav bude OK, revize platná a výchozí už nikoho nezajímá, respektive ano, ale jen že existuje.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#9 Příspěvek od Achab »

hop46 píše:...v byte jsem nadelal klientske zmeny (ele. vyvody na klimatizaci, dalsi zasuvky, podlahove vytapeni atd, v rozvodne krabici pribylo nekolik jisticu navic...
Po rozsáhlejších úpravách instalace by stejně měla být výchozí revizní zpráva. Podle rozsahu na celou instalaci, nebo aspoň na její nové části. Zvlášť pokud došlo ke změnám v jištění.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#10 Příspěvek od TAKJAN »

Potom i nový atest rozvaděče a podobné hovadiny.

Uživatelský avatar
hop46
Příspěvky: 17
Registrován: 07 čer 2012, 02:00

#11 Příspěvek od hop46 »

Achab píše:
hop46 píše:...v byte jsem nadelal klientske zmeny (ele. vyvody na klimatizaci, dalsi zasuvky, podlahove vytapeni atd, v rozvodne krabici pribylo nekolik jisticu navic...
Po rozsáhlejších úpravách instalace by stejně měla být výchozí revizní zpráva. Podle rozsahu na celou instalaci, nebo aspoň na její nové části. Zvlášť pokud došlo ke změnám v jištění.
Problem je v tom, ze tyhle vsechny zmeny uz tam byly, pred tou revizni zpravou.
Proste udelali to, ze vytiskli pro vsechny byty stejny papiry a orazitkovali to.
A moej klinetske zmeny nezanesli do tech dokumentu.
A ja si tam potom dodelat rozvody pro kuchyn, protoze mi trcely ze zdi jenom draty. A tohle melo byt v nove revizni zprave jenom.
Jenze se tim zjistilo, ze uz nesedi vychozi revize.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#12 Příspěvek od p32 »

Najdi si jiného revizáka a zeptej se ho na to a jestli by to mohl udělat.

Uživatelský avatar
hop46
Příspěvky: 17
Registrován: 07 čer 2012, 02:00

#13 Příspěvek od hop46 »

jimirek píše:Pro Tebe je zásadní jen to, abys měl platnou revizní zprávu s aktuálním stavem a aktuiálním datem. Jestli periodickou nebo výchozí, to si rozhodne revizák. Zbytek není Tvůj problém, Ty to jen asi zaplatíš.
Čo bolo, bolo, v tom už se nikdo nimrat nebude. Nikdo si nebude chtít dělat problémy s tím, že to zkoulaudoval s dokumentací, která obsahovala chyby a nebude rád, že ty problémy děláš Ty. To opravdu neřeš.
Praveze, kdyz to udela revizak developera, tak to nemusim platit.

Uživatelský avatar
hop46
Příspěvky: 17
Registrován: 07 čer 2012, 02:00

#14 Příspěvek od hop46 »

Nechytracim. Ja se jenom ptam.
A resim, co mi rekl sam revizak, co to videl.
A zatim nevidim duvod proc bych to mel ja platit, neni to moje chyba.
Pokud to budu ja platit, tak to necham oznamit tim revizakem.
Pak se developer asi zapoti.. nebo spis ten revizak, co to spackal(metoda padajiciho hov..).

Jenom se snazim predejit svym problemum v budoucnu a problemum develeporovy.

Nehodlam byt skodny, ale kdyz muzu usterit, proc to neudelat.
Byl bych hloupy.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#15 Příspěvek od p32 »

No, ale tvoje chyba to je. Měl sis stav zjistit při přebírání bytu. Jinak bych ti opět doporučil jiného revizáka. Toho se zeptej, na revizi stávajících dodělávek a případně, kdyby to udělal celé, co by to stálo. Stále ho nemusíš na to vzít, ale budeš vědět i od někoho jiného o co jde a za kolik.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“