Výběr tabletu

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

Výběr tabletu

#1 Příspěvek od hafca »

Dostal jsem nevděčný úkol. Mám vybrat pro osobu blízkou tablet. Na hraní her to moc nebude, spíš vůbec. Cena do 6500,-Kč, display 9.6" a víc a měl by mít 4G LTE.
Moc toho na mě při hledání nevypadlo. Jsou v podstatě asi jen 4 možnosti. Buď některý Samsung Galaxy nebo Lenovo Yoga, Huawei MediaPad T5 10 LTE a Lenovo TAB.
Takže je otázka, po které značce se dívat.Má někdo konkrétní zkušenost, čemu se vyhnout?
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Já za sebe bych bral jen Samsung.
U ostatních značek jsem narážel na problémy typu špatně připájené konektory, špatně osazené součástky na deskách apod.
Možná se to už třeba změnilo, ale i tak bych nešel do Lejnova nebo Hujaheje.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od hafca »

U těch Samsungů mi trochu zaráží šestková verze Androidu. Co jsem koukal, tak je už 8.1 a je otázka, jestli nebude problém s novějšími aplikacemi.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#4 Příspěvek od josef_novak »

Za mě to bude úplně jedno, i když tady uslyšíš názvy jako Lehovno a Hujahej (to se potvrdilo), včetně nadávek na kvalitu, i když dotyční naposled viděli vnitřnosti vyrobené před 5-10 lety, což dnes je úplně někde jinde.
Základ pro mě by byla odolnost, kvalita dispeje a u Androidu nejlépe 3GB RAM a 32GB úložiště (+ případná karta).
Dceři jsem pořídil (na vánoce) iPad 9,7" 32GB a po novém roce apple-pencil, kdy už do školy nenosí sešity a vše si píše a ukládá do tabletu (včetně synchronizace do cloudu). Ona LTE nepotřebuje, ve škole mají WiFi nebo si nasdílí data z mobilu. Ten bych klidně doporučil.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Možná s nějakými úplně nejnovějšími.
Osobně s různými aplikacemi bojuju v práci často, většina funguje od Androidu 4 (4.2.1, 4.2.2, 4.3).

Jinak už existuje i 9.0 Pie (ale reálně jsem jej nikde nepotkal).
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Michal22 »

Pepo Nováku, ještě před třemi lety jsem tyhle stroje měl denně na stole.
Jestli se od té doby něco změnilo k lepšímu, to netuším.
Dodej mi nějaké důkazy, že se kvalita těchto strojů zlepšila, nejlépe z vlastní zkušenosti, já budu jen rád.
Takhle vycházím z toho, co jsem viděl a musel opravovat.

Tebou doporučený IPad se dá nejlevněji koupit za cca 8000 Kč.
To je 1500 Kč nad limitem tazatele.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

Není to do 6500 Kč a nemá to LTE, takže rada naprosto k ničemu. Dcera má delší dobu Lenovo Yogu a stále to funguje. :wink: Jinak to je podle mě jedno, zeptal bych se lidí kolem sebe, jak jsou spokojení s tím, co mají.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#8 Příspěvek od josef_novak »

Michal22 píše:Pepo Nováku, ještě před třemi lety jsem tyhle stroje měl denně na stole.
Jestli se od té doby něco změnilo k lepšímu, to netuším.
Dodej mi nějaké důkazy, že se kvalita těchto strojů zlepšila, nejlépe z vlastní zkušenosti, já budu jen rád.
Takhle vycházím z toho, co jsem viděl a musel opravovat.

Tebou doporučený IPad se dá nejlevněji koupit za cca 8000 Kč.
To je 1500 Kč nad limitem tazatele.
Huawei + foto základní desky (2016) a Lenovo s fotem (2018). Jiné fotky by šly také vyhledat. Poruchovost by byla zajímavější, ale pokazit se může všechno a od každého výrobce (tady je poruchovost android zařízení za Q4 2017).
Napsal jsem, že bude jedno, co koupí, akorát jsem doporučil něco jiného :)

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od robo »

Prestigio Grace 3031, 10.1", IPS, Android 7.0 3 404,- Kč,
Huawei MediaPad T3 10" , IPS, Android 7.0 3 490,- Kč
Alcatel A3 10 4G 10 IPS, Android 7.0 4 200,- Kč
Acer Iconia ONE 10 16GB 10.1 IPS, Android 7.0 4 991,- Kč
Acer Iconia One 10 32GB 10.1 IPS, Android 8.1 5 290,- Kč
Huawei MediaPad T5 10.1 IPS, Android 8.0 5 391,- Kč

A pár dalších, min. android 7 a novější os, níž už ne i kdyby to byl samsung. Takové ty žebříčky poruchovosti, mobilů, aut, mixerů atd, buď v klidu. Máš dvouletou záruku a když budeš s tabletem zacházet slušně, včetně konektoru tak bude v pohodě sloužit i po záruce.
Čerpáno z TS Bohemia.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Jenys »

Mám Joga Lenovo 8"z roku 2015, ještě v záruce byl problém, že jednou po normálním vypnutí pak už nešel zapnout, reklamace a opraveno. Od té doby to funguje. Celkem jsem s tím spokojenej, ale kdybych si měl teď kupovat něco jiného, tak s možností oddělávací klávesnice, něco jako notebook a s větším displayem, asi 10"
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)


Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od hafca »

Při hledání se došlo k tomu, že LTE asi není až tak nutné, protože téměř všude je nějaká volná Wi-Fi. Počátkem dubna se má objevit nějaká novinka od Samsungu a tak se čeká jaká bude a jestli při té příležitosti některé starší modely trochu nezlevní.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#13 Příspěvek od robo »

To možná jo ale android 4 něco to je už na prd. Kupuji si ho že ho třeba další dva roky budu používat. Sehnat tablet s Android 9-poslední stabl verze. Tam už je optimalizace práce s RAM a aplikace dobře uděláno, dá se uspat výrobcem/googlem předinstalovaný balast- nulová spotřeba daných app. Dá se předpokladát že s app nebude kvůli starému os problém další 3-4roky min. I 8 android je na tom dobře. Čím mladší os tím líp.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“