Tablet LENOVO YOGA 3plus - len logo.

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

Tablet LENOVO YOGA 3plus - len logo.

#1 Příspěvek od stefan31 »

Tablet LENOVO YOGA 3plus model YT-X703F - po zapnutí nabehne logo, ktoré ešte raz odblikne, zareaguje vibraèný motorèek(aj keï neviem,kde je uložený) a LCD zhasne. Cyklus sa opakuje, na opätovné vypnutie už nereaguje. Po pripojení na Ntb a Hard reset tabletu systém (W10) inicializuje nové zariadenie, ale len jeho bootloader s tým, že zariadenie pracuje správne.
Pýtam sa, èi je možné nejakým spôsobom obnovi￾ SW, tablet má len konektor na mikro SD kartu. Z netu som stiahol SW, žia¾ zatia¾ nemám èítaèku mikro SD, aby som skúsil skopírova￾ daný SW a vyskúšal, èi sa po hard resete nebude snaži￾ tablet obnovi￾ systém. A ako by mala by￾ naformátovaná mikro SD karta, tablet využíva Android a stiahnutý SW má príponu .tar.bz2.
Ïakujem.

Stefan31
Přílohy
MB
MB

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#2 Příspěvek od piCZus »

Z SD karty by měla jít nahrát stock ROM viz. odkaz na XDA. Stáhnout stock ROM pro svůj typ tabletu, zkopírovat ji na kartu (FAT32) jako *factory_update.zip, jít do bootloaderu a dát "update from the ZIP".
Nebo je možnost i pomocí SW viz. video na YT + odkaz.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

Vibrační motorek je ta stříbrná pecka, co k ní vedou červený a modrý drátek :-)
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
stefan31
Příspěvky: 1195
Registrován: 17 čer 2004, 02:00

#4 Příspěvek od stefan31 »

No, aha ho, potvora jedna .....piCZus vïaka, zoženiem mikroSD èítaèku a vyskúšam ....

Stefan31

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#5 Příspěvek od piCZus »

Včera jsem blbě viděl, STOCK ROM nepomůže, potřebuješ soubor pro svůj tablet YT-X703F končící factory_update.zip, což jsem na první nástřel nenašel.

Edit: Na LTE verzi X703L existuje OriginalFactory.zip, ale vede na stažení, kde se musíš registrovat a nejspíš i platit :(

Nebo tam dát jiný "recovery" (TWRP) a flešnout tam něco jiného než STOCK, třeba LineageOS (verze 16.0 je Android 9).

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#6 Příspěvek od decmen »

Nechci zakládat nové téma, tak to vrazím sem. Dostal jsem výše uvedený tablet YT-X703L , vyhozený v reklamacích jako neopravitelný. Popíšu jeho chování: nejde zapnout, po připojení nabíjeřčky přes usb-c "zavrní", na boku se rozsvítí 2 bílé LED, na displeji se zorazí logo Lenovo a ca. po 2 sec. "zelená baterie" s vykřičníkem. Do té doby se tablet snaží nabíjet, nabíjím ho s powerbanky 20Ah a ta při odběru bliká. Asi po 15sec. "zelená baterie" zmizí, ledky na boku zhasnou a nabíjení přestane.
Rozebral jsem ho a změřil jednotlivé články, všechny 3 mají shodně 3,28V.
Teˇmám otázku: jsou v kopru baterie nebo destička s elektronikou na bateriích nebo samotná destička s usb-c konektorem? (poslední možnost jsem viděl na YT jako důvod závady na jiném typu Lenova Yoga.
Chci udělat pokus-nabít jednotlivé články přes lab.zdroj a pak zapojit zpět. Jaké napětí, proud a čas nabíjení zvolit? Tyhle články jsou pro mě španělská vesnice.
Děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

3,28V sa nezda ako malo, to by malo nabijanie normalne fungovat.

Ked maju clanky rovnake napatie, tak ich nenabijaj samostatne, aby si nerozhodil rovnovahu. Nabijaj vsetky v serii, ako su zapojene - cize napr. na 12V. 4V na clanok je bezpecne napatie pre vsetky typy aj pri nepresnom nastaveni. Prud napr. 500mA. Cas: kym nezacne prud klesat (zdroj sa prepne do napatoveho modu). Bateria nebude uplne nabita, ale na zapnutie musi stacit.

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#8 Příspěvek od decmen »

Děkuji za odpověď, ale právě že v sérii zapojené nejsou :-(
Napětí a nabíjecí proud jsem nějak vygůglil na stránce belza.cz, tak uvidím, zda se podaří tablet rozjet a pak budu řešit dál.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Ako su teda zapojene? Paralelne?

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#10 Příspěvek od decmen »

Jak bych to popsal +()--()++()-
čili 1a2 paralelně a 3 paralelně ke 2 a z toho na karajích i ve spojích výstupy na řídící destičku.

edit: zhruba po 1,5hod je první nabíjený článek na 4,1V a proud klesl na 0,35A, nabíjel jsem to zpočátku proudem 0,95A (zhruba tedy 0,3C), články jsou 3100mAh

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#11 Příspěvek od lesana87 »

decmen píše:Jak bych to popsal +()--()++()-
To není paralelně, to je sériově, akorát ten prostřední článek je obráceně. Možná proto to nenabíjí (a asi nikdy nenabíjelo), čínský děcko ve fabrice tam ten prostřední článek dalo obráceně. :D

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#12 Příspěvek od decmen »

Neřekl bych, podívej se sem, minuta 4:24
https://www.youtube.com/watch?v=ZXiMgPBA54Y

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#13 Příspěvek od dobrman »

musí být paralelně, celá baterie má psáno 3,75V, asi je to propojený na tý elektronice....
Přílohy
Screenshot_127.jpg
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#14 Příspěvek od decmen »

Máš pravdu, teď jsem si toho všiml na té mé - 3,75V, limited charging 4,35VDC, 9,3 Ah

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#15 Příspěvek od decmen »

Nabíjení jsem ukončil poté, co všechny články skončily na proudu 0,1A. Pak jsem připájel zpět destičku s regulací a vše poskládal. Tablet jsem zapnul, normálně se rozběhl, hodil jsem ho továrního nastavení, všechny funkce pracují o.k., asi po hodině ukazuje stav baterie zhruba 1/2.
Pokud však připojím nabíjení, tablet zhasne, na displeji se objeví zelená baterie s vykřičníkem a vypne se.
Bude tedy závada v desce s usb-c konektorem? Myslím, že pokud by bylo něco špatně v desce na baterkách, tak by to vůbec nepracovalo. Nebo se pletu?
deska nabíjení

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“