Jakou mobilní klimatizace do bytu 50m2

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
zachranar
Příspěvky: 156
Registrován: 19 led 2019, 01:00

Jakou mobilní klimatizace do bytu 50m2

#1 Příspěvek od zachranar »

Potřebuji koupit mobilní klimatizaci do malého bytu (2 propojené místnosti celkem 50m2). Mám představu, že sání vzduchu provedu z chodby a výtlak teplého vzduchu do komína krbových kamen. Nechci zbytečně utrácet, představuji si cenu tak do 10 tis. Kč. Má někdo zkušenost s klimatizací bytu? Jakou klimatizaci byste doporučili? Díky

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od forbidden »

Jak uděláš to sání? Co jsem viděl mobilní klimy, tak nebyly zrovna uzpůsobený nějak rozumně napojit sání vzduchu na ochlazování výměníku. Pokud by se ti to povedlo dobře, tak bys získal vlastně výhody split klimy, akorát s dvěma hadicema a o moc hlučnější. :D
Jestli je to pronájem, tak to chápu, jestli tvůj byt, tak investuj do normální split klimy a máš klid.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

Split, mobilky jsou hlučná hrůza. Naprosto zapomeň na možnost spát se zapnutou mobilkou. Dle mého názoru mobilka jsou vyhozené peníze. Existuje i mobilní split, má flexibilní hadice, kompresor je ovšem ve vnitřní jednotce a tudíž je to taky dost hlučné. Ale alespoň to už chladí bez nutnosti výměny velkého množství vzduchu. Ale je to neadekvátně drahé. Pokud je to jen trochu možné, šel bych cestou nějakého levnějšího napevno montovaného splitu.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
zachranar
Příspěvky: 156
Registrován: 19 led 2019, 01:00

#4 Příspěvek od zachranar »

Zaky píše:... šel bych cestou nějakého levnějšího napevno montovaného splitu.
Nemám tuchu jak to vypadá. Jaký kus bys doporučil? Znamená to prorazit zeď a ven na stěnu dát výměník? Mám za rohem zastíněný přístřešek - jak dlouhý může být přívod chladiva?
--------------
Jestli je to něco takového, tak by to bylo fajn, pro nástěný kus do každé místnosti
https://www.czechklima.cz/klimatizace/m ... limatizace

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

Doporučil bych Toshibu, Fujitsu apod, to jsou ty drahé :-) Nedoporučil bych Sencor. Přijatelné za přijatelný peníz jsou třeba Sinclair a LG, např:
https://www.chytry-obchod.cz/nastenna-k ... gIakfD_BwE
https://bterm.cz/eshop/prod_detail.php?id=230089
T
Trubky můžou být nějakých 10-15 m dlouhé, když jsou víc, musí se do systému přidat chladivo, jinak se instalace provede tak, že se pouze natáhne potrubí, připojí jednotky, vyvakuuje systém a otevřou ventily na vnější jednotce, ve které již chladivo je. Každopádně to musí udělat chlaďaři, samodomo to opravdu nejde. Od vnitřní jednotky potřebuješ ještě zajistit odvod kondenzátu, nejlépe někam samospádem, pokud nelze, tak potřebuješ ještě čerpadlo kondenzátu, které také něco stojí. Já sehnal za dobrý peníz LG, natáhl si po dohodě s chlaďařem sám trubky a elektriku, namontoval jednotky a chlaďař mi potom připojil trubky, vyvakuoval systém a uvedl klimu do provozu.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
zachranar
Příspěvky: 156
Registrován: 19 led 2019, 01:00

#6 Příspěvek od zachranar »

Díky. Je možné doobjednat a připojit 2 vnitřní jednotky? Našel jsem také toto, http://www.klimatizacedodomu.cz/SINCLAI ... b=download ono to funguje jako tepelné čerpadlo - že si s tím v zimě zatopím? 8O

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od Zaky »

Dnes už asi všechny split klimy fungují i jako tepelné čerpadlo, lze s nimi topit. Pokud potřebuješ více vnitřních jednotek, potřebuješ tzv. multisplit a dostáváš se cenově úplně někam jinam. Kolega teď nedávno pořizoval multisplit LG na dvě vnitřní jednotky, cena komplet s instalací cca 70 tisíc.
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...

Uživatelský avatar
zachranar
Příspěvky: 156
Registrován: 19 led 2019, 01:00

#8 Příspěvek od zachranar »

To se mi nezdá. Mám 2 místnosti - celkem 50m2. Kdybych koupil s jednou vnitřní jednotkou, tak je to za cca 15-16 tis Kč a kdyych chtě se dvěma, tak je to 70 tis Kč? Není to tou firemní montáží? Nemohu to namontovat sám?

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#9 Příspěvek od Sandal »

Existujou ještě samoinstalační split klimy, který maj rychlospojky ale jsou od cca 35000kč.Pokud vim, dělalo je třeba firma Remko.Osobně bych ale tomu moc nevěřil, že časem neuteče chladivo.Ty gumičky v rychlospojkách jednou musej povolit a už je problém.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#10 Příspěvek od kejki »

Jsou tu dva konce, kvalitní multisplit s instalací a zárukou.
A pak samoinstalační Coolexpert bez záruky za 8500. Vzhledem k tomu, že Castorama prodávala samoinstalační do předloňska za 10-12 tis. (se zárukou) je těch 8,5 slušná cena. Topím s ní druhým rokem, chladit ten kamenný barák není třeba. Pevná délka hadice je jediná nevýhoda pro mne. Při vypnutí zdroje si pamatuje nastavení.

Uživatelský avatar
zachranar
Příspěvky: 156
Registrován: 19 led 2019, 01:00

#11 Příspěvek od zachranar »

Dobrá přátelé, tak ať vykrvácím. Jak byste to řešili s dodávkou a montáží? Jsem z Chomutova a ti co to nabízí jsou z druhé strany ČR. Co byste dělali? Nemám žádnou zkušenost, ale tlak manželky je veliký :D
Ona tvrdí, že to musím umět nainstalovat, že to někde viděla...bla bla bla... Stydím se, že to nemám nastudovaný, že to neumím, protože jsem to nikdy nedělal... help!
Naposledy upravil(a) zachranar dne 18 dub 2019, 17:58, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Dobre by mali byt aj Daikin, Mitsubishi alebo Panasonic. V robote mame stare klimy TOYO, su tam minimalne 15 rokov a funguju.

Na instalaciu potrebujes nastroje a pristroje, ktore nemas. A zaruka byva podmienena odbornou instalaciou.

Uživatelský avatar
zachranar
Příspěvky: 156
Registrován: 19 led 2019, 01:00

#13 Příspěvek od zachranar »

zachranar píše:Dobrá přátelé, tak ať vykrvácím. Jak byste to řešili s dodávkou a montáží? Jsem z Chomutova a ti co to nabízí jsou z druhé strany ČR. Co byste dělali? Nemám žádnou zkušenost, ale tlak manželky je veliký :D
Ona tvrdí, že to musím umět nainstalovat, že to někde viděla...bla bla bla... Stydím se, že to nemám nastudovaný, že to neumím, protože jsem to nikdy nedělal... help!

Kde to teda objednat?
Asi si už v létě nevrznu. :lol:

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#14 Příspěvek od PeteBurns »

Hm, v tom pripade by som skor hladal novu zenu nez klimu :twisted:

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#15 Příspěvek od doktor365 »

Pokud ti ji prodají někde bez toho že nemáš certifikát pro nakládání s chladivem, tak ti na zprovoznění bude stačit půjčit kališkovač a vývěvu , místo vývěvy jde v nouzi použít kompresor z ledničky. Propojení zprovoznění netrvá nějak dlouho. Spousta videji je také na YouTube.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“